Jump to content
IGNORED

Firewall, anti-virus - preporuke


teacher

Recommended Posts

  • Replies 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    31

  • Razzmatazz

    21

  • Roger Sanchez

    17

  • ion

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ima li ko ideju šta da instaliram? Do sada sam koristio Comodo firewall i krekovani nod32.
Comodo firewall se pokazao kao najbolji, kada smo vec kod NODa izasla je doduse jos uvek beta verzija all in one-firewall, antivirus, rootkit..
Link to comment
Velike fime su sve sa McAfee.
Ja sam koristio McAfee na poslu samo zato što je IT tako naložio. I nemam ništa pohvalno reći o njemu.Kod kuće koristim Aviru, koja je besplatna a bolja. Kada je firma odlučila da evaluira Bit Defender, besplatna verzija istog je odmah posle deinstalirane najsvežije update-ovanog komercijalnog McAfee-ja pronašla virus koji je ovom prvom promakao! Pri tom računar sa BD radi mnogo stabilnije, ne koči se i ne sudara se više sa drugim procesima, što se sa McAfee-jem neretko znalo desiti.
Link to comment
Argh... Sygate bušan kao sir! Nije prošao pola onih leak testova.bio je svojevremeno jedan od boljih, ali su onda prestali sa daljim razvojem.
na stranu sto se kolje sa kojecim po racunaru (npr energy savings na laptopu)a stvarno je nekad bio odlican :(
Link to comment
Ja sam koristio McAfee na poslu samo zato što je IT tako naložio. I nemam ništa pohvalno reći o njemu.Kod kuće koristim Aviru, koja je besplatna a bolja. Kada je firma odlučila da evaluira Bit Defender, besplatna verzija istog je odmah posle deinstalirane najsvežije update-ovanog komercijalnog McAfee-ja pronašla virus koji je ovom prvom promakao! Pri tom računar sa BD radi mnogo stabilnije, ne koči se i ne sudara se više sa drugim procesima, što se sa McAfee-jem neretko znalo desiti.
McAfee radi neprimetno, ponekad (2-3 puta mesecno) prikaze poruku da je uradjen veliki update i da treba reboot. Prezadovoljan sam i spavam mirno. Jos je ovaj, "Total protection" set 12 funkcija dizajniranih da rade jedna s drugom. Na sta bi licilo da dovucem svaku od njih sa nekog besplatnog sajta?Firmin laptop ima McAfee Enerprise i da je nekome napravio problem (na 40,000 PCja) to bi se znalo. Ako i jeste, McAffe slusa velike korisnike i to ispravi.Jedan kolega je imao neki, ne besplatan, 20$ godisnje antivirus i kada su mu poslali update, stigao je sam virus a ne update. Takav gaf se mcAfee-u ne desava.Kako onda rade besplatni, nije mi jasno.
Link to comment

Izgleda da mi je od jutros provaljen crack za nod32, tako da sam od jutros presao na Avast angry.png inace imam i ZA fw, i Adaware i spybot a povremeno skidam i dr. Web pa odradim scan :)

Link to comment

ja k'o Valkyrie, security sa bedemima i rovovima. Kaspersky, oduvek. spaso me xxx puta, sto da mu ne verujem.Comodo fwll, pro verzija za dž. dobar mi bio i ZA, ali ovaj kontrolise i prati sve procese i pokretanja raznih aplikacija. ne zamajava bez potrebe.Ad Aware, povremeno skeniram, za slucaj. Spybot, isto.Trojan Hunter, da u'vatim ono sto su prethodni mozda propustili. RegDoctor - procistim registry, izbaci gomilu djubreta.CC Cleaner - malo i veliko spremanje, povremeno. u Magic Utilities podesim koji da startuje sa Windowsom, kill proces ubija dosadne. + nisam primetila da se medjusobno kolju.

Link to comment
  • 4 weeks later...
Sa tim Defence+Security uključenim mi komp postaje neupotrebljiv od kočenja. Nije neka zver ali je Athlon 2880+ sa 512 RAMa
Nisam primetio takve probleme (doduše, imam sporiji CPU, ali i gigabajt rama). Jedino što je taj modul izuzetno dosadan i promptovi konstantno iskaču dok je u train modu. Možda se kolje sa nekim drugim rezidentnim procesom, recimo AV-om ili nekim antispyware alatom.U svakom slučaju, ako ti pravi te probleme, možeš slobodno i da ga disejbluješ potpuno u opcijama. Ionako svaki bolji AV prati code injection, procese koji pokreću druge procese i pokušaje sumnjivog menjanja registrija. Firewall komponentu Comodo-a držim na Train with Safe Mode, ona je i najvažnija.Posle prekjučerašnjeg pomora Kaspersky ključeva ozbiljno razmišljam o legalizaciji. wink.gif
Link to comment

Comodo je izbacio i antivirus koji je free. Medjutim, na mašini sa XP-jem, je u nizu napravio džumbus i dobio sam u istom tom nizu 5 puta BSOD, što mi se inače nikad nije desilo. Onda sam ga škartirao(morao u safe-modu). Tako, da mislim da je za sada za izbegavanje.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Kod kuće koristim Aviru, koja je besplatna a bolja.
Evo i ja instalirao Aviru. Ovaj njihov kišobran me podseća na stare verzije Kasperskog, sa kojim sam uvek imao dobra iskustva. :) Prema onome što sam pročitao Avira je mnogo bolja i od AVG-a i od Avasta što se tiče detekcije. Definitivno ne ždere mnogo RAM-a, a interfejs je prilično user friendly. Jedino što ćete ponekad morati da istrpite reklamu kad se ažurira.edit: najnoviji rezultati testova sa http://www.av-comparatives.orgAvira prva, doduše u pro verzijigraph_av-comp_dec_en.jpgtable_av-comp_heuris_dec_en.jpg Edited by Conspirator
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...