Jump to content
IGNORED

Problem sa klimom


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

410 takao bar piše na kutiji :)Zar nemaju sve današlje klime smanjivanje vlažnostiu prostoriji?
Увек су и имале. Кондензација влаге на хладним цевима је неизбежна.Мени су веверице (или пацови, разликују се само по чупавом репу) на тавану изгризле одводно црево, па ми је прокапљало кроз плафон. Провео сам неколико сати по најгорој врућини бушећи рупу у вертикалној цеви од канализације (одушка, излази кроз кров) да бих тамо одвео ново црево, јер није било теорије да га забацим тачно над решетку под стрехом. Ново црево је обично баштенско, то им се изгледа не чини јестиво. А после смо и обновили кров, затворили им улаз, па се више не гнезде тамо.
Link to comment
kakve su te whirlpool klime? vidim da su cene OK
Kod mene odrađuje treću sezonu i nisam imao nikakvih problema. Laički mogu da primetim da je tiša nego Midea kod mojih matoraca, a i brže se odaziva na komande. Opciju "šesto čulo" ne koristim (što ne znači da ga ne treba probati).
Link to comment

zao zao :))) ajde ovako, kupi delonghi/whirlpool/samsung/midea klimu pa javi kako ide. ako stigne da oladi stan od 51 kvadrata kupujem za sve stanove u zgradi koja se zida! (a imaju 41 kvadrat)

Link to comment

je, toliko se drkate sa tim klimama da sa sve vecom ljubavlju posmatram moje ventilatore sa buvljaka. dva soma godisnje, nikakvi freoni, ciscenja, a preko zime mogu i ko civiluci da sluze.

Link to comment
  • 3 weeks later...

kad stavim klimu na 23 ili 20 stepeni malo hladi i izgubi kapacitet, unutra je još vruće, vlažan vazduh i ostalo... a kad stavim na 18 onda krene da hladi kako treba :blink: Da l' ne valja termostat, šta li je...

Link to comment

Ae, stara mi pazarila Haier, HSU-12HEK03/R2. Wadayathink? Misterija je što se čini da bolje rashlađuje sprostoriju od onog što na njoj senzor kaže. unsure.gif

Link to comment
Meni u stan stigla DeLonghi. Kazite mi da nije sranje.
DeLonghi, Whirlpool, Electrolux, Ariston, Candy, Indesit, Merloni i još pun klinac brandova: sve ista firma, isti vlasnik, isti proizvodi, sa malo promenjenom kutijom, a iste komponente. Tako da...... Edited by Tresko
Link to comment

evo informacija vezano za LG H126LLAO - cena 295€ ili po nekom kilavom kursu 30300 dinkupljene su 3 klime po nagovoru servisera koji se bavi klima uređajima za stanove od 41m2 (2kom) i 69m2. u ovom stanu od 41m2 LG je razbio, ohlađen je za 30 min u full-u i sad samo održava temperaturu. u stanu od 69m2 sa mnooogooo lošim rasporedom prostorija po uređaj koji to treba da rashladi sve to. Borila se klima sat i po, ali je uspela da rashladi sve. ono što je meni bitno (pošto su sva 3 stana u jednoj zgradi) jeste da spoljna jedinica nije previše bučna. čuje se svakako, ali kad krenu 3 kom da zuje, nije to baš katastrofalno. moja dilema između nešto jeftinije 18tice i ove 12tice za taj veći stan definitivno je razrešena popustom koji sam dobio na 3 dotična klima uređaja. i nisam pogrešio. serviseri kažu da osim što je unutarnja jedinica veća, čuje se mnogo više, bučnija je, i non stop bi se palila i gasila jer bi brže dostizala temperaturu. kažu (ja ne tvrdim, već prenosim) da je bolje da uređaj non-stop radi u nekom Lo modu nego da se pali i gasi. pri tom, ovaj uređaj za razliku od moje kućne klime, ima neki novi jet cool energy saver trt mrt, i prijatno me iznenadio mogućnostima i opcijama.

Link to comment

puce nesto u toj spoljnoj jedinici i iskoci osigurac. pre dva dana su mi bili majstori i radilo je to dobro do danas. ima li to veze sa instalacijom u stanu ili moram da kupujem novi uredjaj? ima li neko savet? jos treba da mi dodju gosti za par dana a i ja cu se istopiti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...