Jump to content
IGNORED

Problem sa klimom


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Radiša, ja imam stan slične (ako ne čak i jednake kvadrature), i ja sam to rešio tako što sam uzeo dve klime za dva različita dela stana, iako jedan deo gde je dnevna soba (sem terase) skoro da i ne koristim, ali 'ajde da gostima bude prijatno kad dodju.

 

Ne trebaju ti toliko jake klime, ali obavezno uzmi najkvalitetnije, ja sam uzeo dva najskuplja LG modela, i sve funkcioniše fenomenalno. Što se tiče toga gde tačno da ih postaviš, to prepusti stručnjacima, oni će lako (kao i kod mene) utvrditi gde im je mesto.

Edited by Jeremija
Link to comment

Dve klime, nikako jedna, dole će biti prehladno, gore toplo

Realno gde god da staviš brzo će se rashladiti ako je izolacija OK

MI u kući imamo dve klime, kvadrature su oko 80 kvadrata po spratu, dole je u hodniku, gore u većoj sobi, i sve se rashladi jako brzo, klime su dvanaestice

Link to comment

Thanx momci...

 

Da, meni bi jedna odgvarala da ne bušim fasadu na dva mesta, jer mi je fasada od metala, ali vidim ja biće dve, i dve kutije na fasadi i ostalo sve što sam hteo da izbegnem :(

Link to comment

Ne mora dve spoljne moze i jedna spoljna i dve unutrasnje, moze jedna spoljna tri fancoila i jedna zidna, moze sta hoces ako si spreman da platis.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Link to comment
2 minutes ago, yabadaba said:

Ne mora dve spoljne moze i jedna spoljna i dve unutrasnje, moze jedna spoljna tri fancoila i jedna zidna, moze sta hoces ako si spreman da platis.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 

E vidi, to sa jedna spoljna i dve unutrašnje mi je ok... Vidim da Fujitsu ima tako nešto,  kao i Valilant...

Link to comment

Svi imaju to. Multi split. Što se marki tiče Fujitsu, LG, Daikin a od jeftinijih Midea i Gree. Generalno to hladjenje iz druge sobe nije baš najsrećnije rešenje, pošto je potrebna velika temperaturna razlika da bi to prošlo kroz vrata. Onda moraš i duvanje da pojačaš da bi vazduh strujao, a to strujanje nije prijatno. Ja sam gde god sam mogao stavljao po jednu jedinicu u svaku sobu. Posle za održavanje temperature može da radi i samo jedna.
Za razmeštaj klima najveću komplikaciju pravi kondenz, koji se stvara u unutrašnjoj jedinici, i odatle mora da ide naniže (ili pumpom). Zbog toga vidi ako negde imaš zgodnu kanalizaciju da izbegneš dugačko vodjenje kondenza. Bakarne cevi i struja izmedju spoljne i unutrašnje mogu skoro kako hoćeš.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Hvala momci, sad sam još malo kopao, možda bi mogao da se otvorim za varijantu sa 3 unutrašnje jedinice i jednom spoljnom.

 

Svakako, zvaću nekog ko se bavi ozbiljno klimama, ali i ovo mi je puno pomoglo, da bar znam odakle da počnam priču...

Link to comment

Mislim da bi ti bilo dovoljna jedna spoljna i dve unutrašnje.

 

 

Radiša, još jedan praktičan savet - na spoljnoj jedinici, tamo gde izlazi voda, obavezno da ti naprave ekstenziju (neku vrstu gumene cevi ili slično) da voda kulturno kaplje, mada ti imaš kuću, tako da to ne bi trebalo da bude neki veliki problem...

Link to comment

Lako vama kad imate kuće. :)

 

 

Meni se komšija iz prizemlja žalio da mu kaplje na ulazu gde je napravio radionicu. Pokušao sam da mu par puta objasnim da nije do toga, i da iz moje cevi kaplje daleko dalje, kad nije išlo razumno, oterao sam ga u PM, posle se nije žalio, znači više nema problema... smile2.gif

 

Link to comment

Cela priča je ok ali kod multisistema kada se desi kvar na spoljnoj jedinici nigde nema hlađenja, sve ostalo je manje više prednost u odnosu na zasebne varijante.

Link to comment

Ne kaplje spoljna jedinica nego unutrašnja. Najčešće se kondenz sprovede do spoljne jedinice zajedno sa freonskom instalacijom pa onda odatle dalje npr. u oluk, ali ne mora tako. Recimo ja sam sproveo iz jedne klime direkt u kanalizaciju sudopere, jer sam u to vreme radio i kuhinju.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Bio dole u Tadiranu. Rade još uvek ali su prešli u manje prostorije. Oni veći lokali zvrje prazni.

Ne prodaju više Tadiran klime jer su preskupe, reče prodavac.

Lik mi je preporučio Vivax, devetku, koja je sa ugradnjom 31 000 rsd. Pet godina garancije. Midea je nešto skuplja, obe kao neka srednja klasa. A one iz bolje klase su već blizu šezdeset hiljada pa se nisam dalje raspitivao. Vivaks mogu da mi ugrade već sutra ili prekosutra, brže nego što ja mogu da sakupim novce.

Ne izgleda da će propasti i nestati za pet godina.

 

E, sad, znate li za neku drugu firmu koja takodje ne izgleda kao da će brzo propasti a da prodaje Vivaks klime ili slične za manje od tri'jes jednu hiljadu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...