Jump to content
Кристофер Лумумбо

Problem sa klimom

Recommended Posts

yabadaba

Ne kaplje spoljna jedinica nego unutrašnja. Najčešće se kondenz sprovede do spoljne jedinice zajedno sa freonskom instalacijom pa onda odatle dalje npr. u oluk, ali ne mora tako. Recimo ja sam sproveo iz jedne klime direkt u kanalizaciju sudopere, jer sam u to vreme radio i kuhinju.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

Bujodrag

Bio dole u Tadiranu. Rade još uvek ali su prešli u manje prostorije. Oni veći lokali zvrje prazni.

Ne prodaju više Tadiran klime jer su preskupe, reče prodavac.

Lik mi je preporučio Vivax, devetku, koja je sa ugradnjom 31 000 rsd. Pet godina garancije. Midea je nešto skuplja, obe kao neka srednja klasa. A one iz bolje klase su već blizu šezdeset hiljada pa se nisam dalje raspitivao. Vivaks mogu da mi ugrade već sutra ili prekosutra, brže nego što ja mogu da sakupim novce.

Ne izgleda da će propasti i nestati za pet godina.

E, sad, znate li za neku drugu firmu koja takodje ne izgleda kao da će brzo propasti a da prodaje Vivaks klime ili slične za manje od tri'jes jednu hiljadu?

Bujodrag

Ma, nek propadnu makar mi crkla klima!

Al' hvala, nisu mi kompjuterske radnje ni pale na pamet.

Bujodrag

Ovo je pogled na prozor iz fotelje u kojoj provodim veći deo dana.

ZOsmcbo.jpg

Je l' bi bio problem ako bih klimu namontirao levo od prozora? Jeste visok plafon ali i fotelja je  sa te strane, kao i izlazna vrata. Jesam li u opasnosti od zle moderne promajine rodjake?

renne

Nisi, možeš da namestiš i da duva levo i desno, i gore i dole, do se lako krilcima podešava

Bujodrag
53 minutes ago, renne said:

Nisi, možeš da namestiš i da duva levo i desno, i gore i dole, do se lako krilcima podešava

Aha. Super, onda ću na levu stranu jer tu ima više mesta.

40 minutes ago, Jeremija said:

Bujo, čestitke.

...errrr, ovaj, hvala.

To je samo klima, nisam ništa uradio osim ozbiljno načeo kućni budžet.