Jump to content
IGNORED

Problem sa klimom


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

2 minutes ago, katamaran said:

Koliko vidim nema vise Tadiran klima u ponudi :)

 

 

 

 

:ohmy: :sad:

 

Pokvariše mi plan.

 

Odvući ću se sutra tamo pa ću videti šta ima. 

 

 

Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

naravno. mada bih uvek uzo jacu, ako nije bas razlika u ceni.

ako će iskjučivo da hladi tu jednu sobu onda je suludo uzimati 12icu

Link to comment

zasto? radice manjim kapacitetom, duze ce da traje, plus sam siguran da nas buljo ima i kakva vrata od te sobe, pa ako zatreba moze i resto da ohladi.

a kapiram da soba nije najbolje izolovana, makar sa strane ulaznih vrata, pa ce tu svakako imati gubitke, kolke tolke.

Link to comment
Just now, ToniAdams said:

zasto? radice manjim kapacitetom, duze ce da traje, plus sam siguran da nas buljo ima i kakva vrata od te sobe, pa ako zatreba moze i resto da ohladi.

a kapiram da soba nije najbolje izolovana, makar sa strane ulaznih vrata, pa ce tu svakako imati gubitke, kolke tolke.

 

Da, vi'š, ovo ima smisla, ne mi palo na pamet. Soba jeste odlično izolovana, ceo stan je skroz sredjen pre pe' šes' godina a lako ću srediti i ulazna vrata pa ću svu hladnoću zlobno i cicijaški čuvati samo za sebe :smajli koji se zlokobno smeje:

Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

ništa bujo, evo po tonijevom savetu moći ćeš da rentaš gajbu frikomu da u njoj štekaju rumenka

 

 Cunning plan  ;) 

Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ako će iskjučivo da hladi tu jednu sobu onda je suludo uzimati 12icu

Suludo nije sigurno ako je par hiljada razlike. Koliko vidim maltene isto kostaju.

 

Quote

Cunning plan

Pre 4-5 sekundi sam napisao ovo na fejsu za neku moju ideju :)

Edited by katamaran
Link to comment

za sobu od nekih max 20 kvadrata 12ka je optimum. tako da ne moras da brines da ce biti prejaka.

opet, i 9 ce da radi poso. 

moj ti savet ko i za ostatak tehnike, uzmi od najozbiljnije firme sa najjacom garancijom.

Link to comment
4 minutes ago, katamaran said:

Pre 4-5 sekundi sam napisao ovo na fejsu za neku moju ideju :)

;) 

2 minutes ago, ToniAdams said:

 

moj ti savet ko i za ostatak tehnike, uzmi od najozbiljnije firme sa najjacom garancijom.

 

Tako će i biti. Ranijih godina kad bismo zvali majstora za koješta, gledali smo da li je u oglasima ostavljao i broj fiksnog telefona kao neko sitno merilo ozbiljnosti.

A još ako ima i zvaničnu firmu taj je mega car.

Tako ću i za klimu, garancija svakako ali da firma nije od onih koje prestanu da postoje za godinu dana.

Link to comment

Ok, izgleda da ćemo ipak morati da stavimo klimu ove godine... Zbog bebca, mi bi ostali verovatno pregurali...

 

Imam par dilema, pa ako neko zna ili zna gde da tražim, pošto sam od guglanja oči izgubio i ništa nisam skontao...

 

Prvo, napominjem da finansije nisu problem, i da je fond manje-više neograničen, ako je neka smislena kupovina u pitanju...

 

Dakle, prva dilema je jedna ili 2 klime, odnosno, da li može jedna klima da mi ohladi i prizemlje i sprat. Meni je jasno da će hladniji vazduh da ide dole i da će dole uvek biti hladnije, ali ipak ako stavim na vrh hodnika sa stepenicama, da li će dovoljno da razladi i sprat? Drugo, koliko mi jako treba? Ja sam najajče našao neke 27000 BTU (Daikin), a da nisu industrijske, da li bi to bilo dovoljno? Dole je jedna prostorija od 50-ak kvdarata koja trab da se razladi, gore su tri od ukupno 60-ak...

 

Druga dilema ja ako uzimam 2 klime, a ne stavim u hodnik koliko mi treba gore da bi se razladile sve tri prostorije, ako klima stoji u jednoj prostoriji, a ne u hodniku?

 

Treća stvar koja je bitna, je da mi je izolacija jako dobra, što ima jednu veliku manu. Naime, leti je u prizemlji uvek hladnije bar 5 stepeni nego na spratu, jer sva toplota ode gore, a ne može da izađe nigde. Kontam da mu za to gore svakako treba neka zverska klima.

 

Dakle, imali kakvih preporuka saveta i tako to?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...