Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

Vazi, odo da se samobanujem. Sorry sto ne delim vase odusevljenje.

 

Sad me sramota da priznam, ali odgledao prvu ep. druge s. za sad mi bolje nego bilo sta iz prve sezone. i vizuelno izgleda drugacija, podseca pomalo na evropske krimi drame.

Link to comment
3 hours ago, Aleksija said:

ja moram priznati da vise razumevanja imam za relativizatore korone nego relativizatore the wire :)

pa de bre, chandra, poredjenje sa boston legal... 

 

:D

 

Pa serija izasla u isto vreme, a meni je i dalje odlicna, ko juce da je snimljena. Naravno, to je valjda jasno bilo iz posta, da nisam poredio dve serije po zanru, sadrzini ili necem slicnom, vec po tome kako su izdrzale zub vremena. Boston Legal je jedna od serija koja, bar meni, ni najmanje ne zastareva.

 

Ove prva sezone The wire, sa svim pejdzerima i govornicama, zahtevace ozbiljno objasnjavanje bilo kome rodjenom nakon 1995 ili tu negde - o tome sta je pejdzer i kako je to cudo radilo. A bogami i sta je telefonska govornica (koja je takodje izumrla i ako je postojala duze od pejdzera). Mislim, iz danasnje perspektive, to izgleda vec ko golubovima pismonosama da su se sporazumevali. Kao i ono osmatranje dvogledima sa krovova zgrada da vide ko zove.

 

Ma ne znam, mogu do sutra da redjam razne neke detalje koji su mi zasmetali. S druge strane, atmosfera je ono sto nosi seriju i sto je vas kupilo. A ima i do toga sto mnogo stosta u seriji niste nigde ranije videli, ali iz ove perspektive fali taj effect of the new. Ko ona luda slobodna kamera u Homicide - wow, secam se kako mi je to bilo strava. Posle je svaka druga serija to rabila do bola.

Link to comment
12 hours ago, Joe D said:

Pusti, postao covek moderator, pa moze da pise pise svasta.

 

"Bandijera uvijek ista
Ima dvije strane
Za prije i za kasnije"

 

Lester Freamon

Link to comment
4 minutes ago, chandra said:

 

:D

 

Pa serija izasla u isto vreme, a meni je i dalje odlicna, ko juce da je snimljena. Naravno, to je valjda jasno bilo iz posta, da nisam poredio dve serije po zanru, sadrzini ili necem slicnom, vec po tome kako su izdrzale zub vremena. Boston Legal je jedna od serija koja, bar meni, ni najmanje ne zastareva.

 

Ove prva sezone The wire, sa svim pejdzerima i govornicama, zahtevace ozbiljno objasnjavanje bilo kome rodjenom nakon 1995 ili tu negde - o tome sta je pejdzer i kako je to cudo radilo. A bogami i sta je telefonska govornica (koja je takodje izumrla i ako je postojala duze od pejdzera). Mislim, iz danasnje perspektive, to izgleda vec ko golubovima pismonosama da su se sporazumevali. Kao i ono osmatranje dvogledima sa krovova zgrada da vide ko zove.

 

Ma ne znam, mogu do sutra da redjam razne neke detalje koji su mi zasmetali. S druge strane, atmosfera je ono sto nosi seriju i sto je vas kupilo. A ima i do toga sto mnogo stosta u seriji niste nigde ranije videli, ali iz ove perspektive fali taj effect of the new. Ko ona luda slobodna kamera u Homicide - wow, secam se kako mi je to bilo strava. Posle je svaka druga serija to rabila do bola.

Ovo ti je bas bzvz, sta to znaci, da npr. Francuska veza nije izdrzala zub vremena?¿

Link to comment
15 minutes ago, chandra said:

 

:D

 

Pa serija izasla u isto vreme, a meni je i dalje odlicna, ko juce da je snimljena. Naravno, to je valjda jasno bilo iz posta, da nisam poredio dve serije po zanru, sadrzini ili necem slicnom, vec po tome kako su izdrzale zub vremena. Boston Legal je jedna od serija koja, bar meni, ni najmanje ne zastareva.

 

Ove prva sezone The wire, sa svim pejdzerima i govornicama, zahtevace ozbiljno objasnjavanje bilo kome rodjenom nakon 1995 ili tu negde - o tome sta je pejdzer i kako je to cudo radilo. A bogami i sta je telefonska govornica (koja je takodje izumrla i ako je postojala duze od pejdzera). Mislim, iz danasnje perspektive, to izgleda vec ko golubovima pismonosama da su se sporazumevali. Kao i ono osmatranje dvogledima sa krovova zgrada da vide ko zove.

 

Ma ne znam, mogu do sutra da redjam razne neke detalje koji su mi zasmetali. S druge strane, atmosfera je ono sto nosi seriju i sto je vas kupilo. A ima i do toga sto mnogo stosta u seriji niste nigde ranije videli, ali iz ove perspektive fali taj effect of the new. Ko ona luda slobodna kamera u Homicide - wow, secam se kako mi je to bilo strava. Posle je svaka druga serija to rabila do bola.

kao sto si verovatno ovde vise puta  procitao, bilo bi dobro da nastavis sa gledanjem, pa ako i onda bude isto - desava se, poznajem i ja par njih kojima zica nikad nije legla.

 

s obzirom da je vecina nas gledala vise puta, a i namerava ponovo da je pogleda, efekat novog je poslednja stvar koju bismo mogli ocekivati od zice :D

 

 

Edited by Aleksija
  • +1 2
Link to comment
46 minutes ago, Lancia said:

Ovo ti je bas bzvz, sta to znaci, da npr. Francuska veza nije izdrzala zub vremena?¿

 

Bre, ajde izadji na ulicu i pitaj prosecnog 20-godisnjaka da li zna sta je pejdzer? Meni je trebalo vremena da se setim kako je tu cudo radilo, nit sam ga imao, nit sam ga koristio. A ovde u prvoj sezoni pola radnje zasnovano na pejdzerima.

Link to comment
42 minutes ago, Aleksija said:

kao sto si verovatno ovde vise puta  procitao, bilo bi dobro da nastavis sa gledanjem, pa ako i onda bude isto - desava se, poznajem i ja par njih kojima zica nikad nije legla.

 

s obzirom da je vecina nas gledala vise puta, a i namerava ponovo da je pogleda, efekat novog je poslednja stvar koju bismo mogli ocekivati od zice :D

 

 

 

Ok, javim se kad/ako odgledam do kraja.

 

Efekat novog si imala kad si prvi put gledala. Svako sledece gledanje je drugacije, znas likove, znas radnju, gledas zbog nostalgije. Mene tako voze Prime Suspect i The Cracker.

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

Bre, ajde izadji na ulicu i pitaj prosecnog 20-godisnjaka da li zna sta je pejdzer? Meni je trebalo vremena da se setim kako je tu cudo radilo, nit sam ga imao, nit sam ga koristio. A ovde u prvoj sezoni pola radnje zasnovano na pejdzerima.

Jebo te pejdzer :laugh: ja se ne bih mucio na tvom mestu sa serijom, koju posmatras na taj nacin.

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Bukvalno tako, to je stvarno najdobronamerniji savet. Ako si se Chandra mucio sa prvom sezonom, ove posle su "more of the same", u smislu estetike, dinamike, nacina na koji serija vozi, samo sireci na druge aspekte drustva i dobijanju na kompleksnosti. Stice se utisak da si pristupio gledanju serije kao klasicnom policijskom proceduralu, ova serija nema veze sa tim, stoje poredjenja koja su i ovde pisana ranije cini mi se - cela serija ti je roman teskas klasicne literature, gde su sezone poglavlja, a epizode stranice. Ne mozes u tome ni uzivati ako "gledas sa pola paznje". Nije serija na svim relevantnim rang listama u top 5 najboljih ikada, niti je uvodjena kao predmet na fakultetu tek tako. Ali jbg, jednostavno ti serija ne odgovara iz nekog razloga. Ja tako nikad nisam mogao da se nateram da odgledam Sopranose.

  • +1 3
Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...