Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

Malo mi je to (iz spojlera) ostalo nedoreceno, sto je vrlo moguce i namerno, zbog dramskog efekta, jelda. A i zbog vise puta navedenog realizma, dakle bez pompe. Ali mi jeste iznenadjujuce upravo zato sto je B1 toliko davao na familiju, cak i kada je znao da je D'Angelo hteo da izda, bilo je "he's family". Zato mi je situacija koju je priredio B2-u nekako iznenadna i fishy. Ali kul sve. Tnx!Hehe, nije bilo potrebe za spojlerom.

Edited by Buck Naked
Link to comment

zavrsavam 1. sezonu, malo se pomucila sa slengom, ali vredi svakog truda.mcnulty jeste delom stereotip, sto ga ne cini nuzno i nerealnim, a ta kombinacija klasicnih macho (polu ili anti)herojskih likova i specificne supkulture 21. veka sve cini jos zanimljivijim (meni cak dominic west povremeno neverovatno lici na mladog stephena boyda).sve u svemu, uzivanje.

Link to comment

I Bak nedavno kren'o s cetvrtom, i zaista je treca malo spustila loptu (osim poslednje dve-tri epizode). Mislim da je glavna stvar sto se izgubio taj neki "detektivski" momenat, a koji bese prisutan u prve dve sezone, i ta neka napetost koja je iz detektivstine proizilazila. Tamo jurili Ejvona, u drugoj jurili Sobotku (a posle i Grke), a u trecoj ne znam koga su jurili. Bas deluje kao jedan razvuceni intermeco. Ali evo, kraj trece bio sjajan, a cetvrta obecava. I da, verovatno je zaista samoodrzanje, a majstorija je sto reziser nije mislio na publiku, tj. nije nam ukazao da je mozda neko spijunir'o Stringera i dojavio Ejvonu da mu radi o glavi.

Link to comment

moram malo nekonstruktivno, hajlajts: season druga: prodavnica venaca; omar svedoci. a jos nisam gotova. i uopste, druga je totalno zivotna, suptilnija i duhovitija, a opet sasvim dovoljno okrutna.u prvoj zaboravila da pomenem (naknadni) uvidjaj gde bunk i mcnulty variraju fuck na onoliko nacina koliko je potrebno za propisnu istraznu radnju.sve za :Hail:

Link to comment
u prvoj zaboravila da pomenem (naknadni) uvidjaj gde bunk i mcnulty variraju fuck na onoliko nacina koliko je potrebno za propisnu istraznu radnju.sve za :Hail:
ta scena se i meni "urezala" u memoriju. cini mi se da nema drugih reci u dijalogu osim "fuck.", "fuck?", "fuck!", "fuck..." :D
Link to comment
ta scena se i meni "urezala" u memoriju. cini mi se da nema drugih reci u dijalogu osim "fuck.", "fuck?", "fuck!", "fuck..." :D
radi se o improvizovanom parodiranju [ako se ne varam] serije CSI
Link to comment
moram malo nekonstruktivno, hajlajts: season druga: prodavnica venaca; omar svedoci. a jos nisam gotova. i uopste, druga je totalno zivotna, suptilnija i duhovitija, a opet sasvim dovoljno okrutna.u prvoj zaboravila da pomenem (naknadni) uvidjaj gde bunk i mcnulty variraju fuck na onoliko nacina koliko je potrebno za propisnu istraznu radnju.sve za :Hail:
samo bih da dodam moju omiljenu scenu sa stringerom: crvena polo majica, solja caja u ruci, drzi cas ekonomije u kapeli, razred odgovara na pitanja+ stringerov stan, kraj 3. sezone (mali prilog portretu inteligentnog kriminalca)i da, scena sa 'fuck' je genijalna, narocito uzevsi u obzir nedostatak moderne forenzicke opreme Edited by morgana
Link to comment

Da, Stringerov stan je zaista sjajan.. i onda McNulty skida knjigu sa police koja je Adam Smith - The Wealth of Nations i promrmlja "Koga sam to ja jurio!?".. Breathtaking.Cetvrta sezona je takodje odlicna, kao druga (iako su mi sindikalci drazi od decurlije).

Link to comment

Jbte, koliko su demonizovali Grke u drugoj :blink: . Redom su psihopate, svaki veći od prethodnog. Kraj 11 epizode, kad se Sobotka nalazi sa Grcima ispod mosta, pa kad stariji psiho kaže mladjem: "Your way... it won't work", ostavlja bez daha.

Link to comment
upravo kupio SImonovu knjigu: HOMICIDEevo sta kaze Norman Mailer:'the best book about homicide detectives by american writer'
Ajd sad ne izdrzah....Posto sam popravio TV a inace ne volim da gledam filmove/serije na kompu...Odgledah po ko zna koji put Homicide: Life on the Street koja je po meni vrh zanra...Gde je Wire u odnosu na H:LOTS?
Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...