Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

evo poceo sam i ja da gledam (a kupio sam i televizor), stvarno je dobro.ovo mi je sada ko crime story kad sam imao 12, sto valjda znaci da je objektivno ozbiljnije i realnije. nadam se.mada jebiga ima nekih logickih gresaka, al ne smeta, umetnost.

Link to comment

hustler, ne slazem se za puno toga, ali o tom potom, moram da zavrsim a i imam nekog glupog posla.samo mali hint, reziseri se djoraju od serije do serije na hbo-u, tako da je sve to ista kuhinja.scenario je druga prica, wire je zasnovan na pisanju pravih pisaca krimica, sopranosi nisu (opet nista vrednosno niti kvalitativno, samo fakat)likovi su vise nego dovoljno razradjeni. ne treba mi prica sta je bilo sa kimom kad su mi dali onu ludacku scenu seksa na crnom carsavu. isto vazi i za meknaltija. nastavicu za par dana.e, da, muzika. ona deca sa ulice sto pevaju u cetvrtoj sezoni, svi mogu da im zavide.

Link to comment

ajde, voleo bi da cujem drugi pogled

samo mali hint, reziseri se djoraju od serije do serije na hbo-u, tako da je sve to ista kuhinja.
Nijedno ime glavnih scenarista i rezisera se ne poklapa?levo wire, desno sopranospost-92-1229378925.jpg post-92-1229378897.jpgpost-92-1229378885.jpg post-92-1229378914.jpg
likovi su vise nego dovoljno razradjeni. ne treba mi prica sta je bilo sa kimom kad su mi dali onu ludacku scenu seksa na crnom carsavu. isto vazi i za meknaltija. nastavicu za par dana.
pa meni bi bil dobro da nesto razviju i tu, ako su vec kretali sa tim od pocetka. inace za meknaltija mi je nije dosta, jer su tu previse otvorili i odjednom prekinuli. danijels i kima donekle Edited by Hustler
Link to comment
ajde, voleo bi da cujem jos misljenja, a dotle...NetacnoNijedno ime glavnih scenarista i rezisera se ne poklapalevo wire, desno sopranospost-92-1229378925.jpg post-92-1229378897.jpgpost-92-1229378885.jpg post-92-1229378914.jpgpa meni bi bil dobro da nesto razviju i tu, ako su vec kretali sa tim od pocetka. inace za meknaltija mi je nije dosta. danijels i kima donekle
fali ti Milco Mancevski za WIRE
Link to comment

milco radija 1 epizodu. ovi su pisali i radili po vise od 3 i oni koji su najvise radili na serijitim van patten koji je 2. covek soprana je rezirao 3 epizoda wire-a. a daniel attias koji je radio 4 epizode vajra je rezirao 3 epizode soprana pre 2002. to je najvece preklapanje. 12/146 epizoda. oke, ima tu nesto, al dva imena i malo epizoda.u bitnijoj kategoriji scenarista se ne poklapa ni jedno imeinace u sopranosima treba racunati i na petera bogdanovica, michaela imperiolia i buscemia (rezirao komedija-epizodu kada poli i kris vijaju ruskog specijalca kroz sumu) koji su takodje pomogli.inace kako ste srchovali mjuzu za wire? ja nikako da iskopam nasao

Edited by Hustler
Link to comment
da odgovorim

ubijen je i onaj slepi vlasnik bara koji je bio Omarov prijatelj, zato se Omar i vratio da se sveti Marlovom klanu. Takodje je ubijen i neki nebitan lik iz tog klana. Poenta je da su se sva ta ubistva desavala u poslednjih nekoliko epizoda.

Edited by ObiW
Link to comment
milco radija 1 epizodu. ovi su pisali i radili po vise od 3 i oni koji su najvise radili na serijitim van patten koji je 2. covek soprana je rezirao 3 epizoda wire-a. a daniel attias koji je radio 4 epizode vajra je rezirao 3 epizode soprana pre 2002. to je najvece preklapanje. 12/146 epizoda. oke, ima tu nesto, al dva imena i malo epizoda.u bitnijoj kategoriji scenarista se ne poklapa ni jedno imeinace u sopranosima treba racunati i na petera bogdanovica, michaela imperiolia i buscemia (rezirao komedija-epizodu kada poli i kris vijaju ruskog specijalca kroz sumu) koji su takodje pomogli.inace kako ste srchovali mjuzu za wire? ja nikako da iskopam nasao
naravno da tu nema nista od slicnosti.jedva sam se naterao da nekako procitam onaj tvoj traktat i naravno opet sve promaseno.nekoliko nas ti je vec pokusalo ukazati na razliku izmedju Sopranosa i the Wire iz koje sledi apsolutna neuporedivost 2 serije.Sopranosi su zamisljeni, napisani i rezirani kao soap opera i samo kao soap opera funkcionisu a the Wire ima mnogo siru, ozbiljniju i neuporedivo kompleksniju koncepciju i strukturu.u Sopranosima postoji 1 glavni, jasno fokusirani lik i nekoliko vaznijih sporednih likova dok u the Wire ima minimum 20 potpuno ravnopravnih likova i svi su maestralno uradjeni.dakle, neuporedivo.
Link to comment
naravno da tu nema nista od slicnosti.jedva sam se naterao da nekako procitam onaj tvoj traktat i naravno opet sve promaseno.nekoliko nas ti je vec pokusalo ukazati na razliku izmedju Sopranosa i the Wire iz koje sledi apsolutna neuporedivost 2 serije.Sopranosi su zamisljeni, napisani i rezirani kao soap opera i samo kao soap opera funkcionisu a the Wire ima mnogo siru, ozbiljniju i neuporedivo kompleksniju koncepciju i strukturu.u Sopranosima postoji 1 glavni, jasno fokusirani lik i nekoliko vaznijih sporednih likova dok u the Wire ima minimum 20 potpuno ravnopravnih likova i svi su maestralno uradjeni.dakle, neuporedivo.
koja ignorantnost i arogantnost, a sve na osnovu povrsno odgledane dve tri serije. ili sta god-koliko god.sopranos nisu soap opera, osim ako te razvojni put mafijaske porodice odmah ne asocira na days of our lives??sopranos pokriva sve segmente americkog drustva i politicke i ekonomske i socijalne i porodicne i tinejdzerske i moralne i nemoralne...i kriminal i drzavu i zakonodavstvo i korumpciju, aloooonisu oni skin deep kako ti hoces posto-poto-i-neosnovano da ih prikazes for forumski conversation sake.koji isprazni, a da patetika bude jos veca, entuzijasticki, traktati o wire.
Link to comment
koja ignorantnost i arogantnost, a sve na osnovu povrsno odgledane dve tri serije. ili sta god-koliko god.sopranos nisu soap opera, osim ako te razvojni put mafijaske porodice odmah ne asocira na days of our lives??sopranos pokriva sve segmente americkog drustva i politicke i ekonomske i socijalne i porodicne i tinejdzerske i moralne i nemoralne...i kriminal i drzavu i zakonodavstvo i korumpciju, aloooonisu oni skin deep kako ti hoces posto-poto-i-neosnovano da ih prikazes for forumski conversation sake.koji isprazni, a da patetika bude jos veca, entuzijasticki, traktati o wire.
ja nisam ni rekao da su skin deep a da se vidi da su samo dobra soap opera stvarno ne treba odgledati svih 6 sezona.btw, ti nisi uopste ni odgledala the wire?
Link to comment

pa nisam. mozda jednu-dve ali ne drvim o njoj.sopranose jednostavno ne mozes a da ne volis,ustvari nije ljubav u pitanju vec kompletna angazovanost sa likovima i njihovom sudbinom. televizijska varijacija kumova.i nije toni glavni lik, glavni je kao i karmela, kao puss, kao svi ostali bez kojih on ne bi bio to sto jeste, eto, naterao si me da pisem na nacin lisen svakog intelektualnog analiziranja i komentarisanja jer ne mozemo da komuniciramo sa referencama, tako da se sve svodi na jedan uzasan klise.da zakucam:sopranosi su kultna serija , the wire nikad nece biti.

Link to comment
pa nisam. mozda jednu-dve ali ne drvim o njoj.sopranose jednostavno ne mozes a da ne volis,ustvari nije ljubav u pitanju vec kompletna angazovanost sa likovima i njihovom sudbinom. televizijska varijacija kumova.i nije toni glavni lik, glavni je kao i karmela, kao puss, kao svi ostali bez kojih on ne bi bio to sto jeste, eto, naterao si me da pisem na nacin lisen svakog intelektualnog analiziranja i komentarisanja jer ne mozemo da komuniciramo sa referencama, tako da se sve svodi na jedan uzasan klise.da zakucam:sopranosi su kultna serija , the wire nikad nece biti.
hahaha,sad cu da splitujem sve o sopranosima tamo u serije, to je trebalo odmah da uradim
Link to comment

Nemam pojma kakve su predrasude prema Italijanima koje ti uticu na gledanje Sopranosa, al ovo do sada sa 'sapunicom' je zabavno. Vraca osecaj gledanja zadrtih matoraca.A serije naravno da su uporedive, isto kao i pravljenje bile koje liste filmovaInace sto se tice realnosti, da se priznati da pojava vanzemaljca Omara dosta oduzima, al doobar...

hahaha,sad cu da splitujem sve o sopranosima tamo u serije, to je trebalo odmah da uradim
POBEDA! Edited by Hustler
Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...