Jump to content
IGNORED

Slike


melankolic

Recommended Posts

2 hours ago, ultra plasticni said:

 

Na koga mislis, ako nije tajna

A dobro, malo sam preterao. Ne postoje najbolji crteži, nije to takmičenje. Ali kao, po meni trenutno Belgrade's best kept secret kad je crtež u pitanju. Evo:

 

https://www.behance.net/Ivan-A2

 

Imamo sad i neku grupu ona i ja i još četvoro. Trebalo da pravimo neki manifestni event s razgovorom, muzikom i svačim ali korona pa smo pomerili za... nekad. Biće. 

 

@Caligula Razumem, s tim što konceptualna umetnost i performans nisu isto. Naš performans 70tih, konkretno, koji se kao uzima za neki primer vulgarne konceptuale je mnogo više ritualan nego duboko konceptualan u postmodernističkom smislu. Nisu se oni baš načitali aktuelne teorije, mogu da se kladim, svakako se na nju ne pozivaju. Ali nisu ni glupi. Todosijević je recimo izvanredno pametan, duhovit i skroman... Malo je lajav, ali to je legitimno. I nije protiv estetike i oni akvareli su mu savršeni. 

 

Imaš umetnike s mnogo jačim konceptom koji nisu prisutni :D Sarah Sze, recimo, ili ako baš oćeš estetiku na važnom mestu Nathalie Miebach. Ili Peter Ablinger, njegov Talking PIano mi je jedan od omiljenih radova u istoriji. Lik je programirao klavir da recituje (???) povelju Ujedinjenih Nacija o zaštiti životne sredine. Da se usereš.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
5 hours ago, Caligula said:

Zato postoje menadjeri :D njima nije neprijatno

 

Inace sam dva puta u zivotu naleteo na nesto sto prosto moram da imam, od toga ni jedan jedini put u galeriji.

 

 

Ja svake godine vidim vise slika koje bih zelela da imam. Za jednu sam pocela ozbiljno i da razmisljam, buduci da je kostala "samo" 1500 evra, dok mi vlasnica galerije nije prisla, videvsi valjda da ne trepcem sa poluotvorenim ustima, i rekla da se ona prva prodala. Shvatih onda da to sto ima tackicu kod naziva znaci da je prodata, okrenuh se okolo, i samo jedna slika nije imala. (Sve su bile istog autora) I ta je bila jako dobra, ali vise nego duplo skuplja.

 

@djeneralche Ne znam da li te zanima naiva (odgovara malo tvom opisu ali je dakle stil totalno drugaciji)?

Link to comment

:lolol:


 

čitam ovo što pišete, gledam delatm i došao sam do zaključka da sam ja vera matović ovog pdf-a


 

samo bez save šumanovića

:isuse:

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Haha 2
Link to comment
12 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

:lolol:


 

čitam ovo što pišete, gledam delatm i došao sam do zaključka da sam ja vera matović ovog pdf-a


 

samo bez save šumanovića

:isuse:

Što bi rekla moja žena: Dajte mi kontekst. Kako to misliš? :D

Link to comment

npr ova što si je okačio, ja to kad bi imao na zidu budilo bi mi takvu agresiji da bi bio spreman da se lemam od sabajle

 

gledao sam neke grafike vlade veličkovića svojevremeno i to mi je izmaklo(neki psi, nije ona “crna” faza) i bilo mi je žao

sad sam spletom okolnosti došao do cuce sokić s početka pozne faze(apstraktne) koja mi je kod nje woow

a ovo moderno, šta znam, ili ne razumem ili mi se ne dojmi uopšte

 

 

 

 

a ovo za veru matović i savu šumanovića, valjda ne treba da objašnjavam. samo nisam ja kalibar gđe matović

 

još uvek

:fantom:

  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

npr ova što si je okačio, ja to kad bi imao na zidu budilo bi mi takvu agresiji da bi bio spreman da se lemam od sabajle

 

gledao sam neke grafike vlade veličkovića svojevremeno i to mi je izmaklo(neki psi, nije ona “crna” faza) i bilo mi je žao

sad sam spletom okolnosti došao do cuce sokić s početka pozne faze(apstraktne) koja mi je kod nje woow

a ovo moderno, šta znam, ili ne razumem ili mi se ne dojmi uopšte

 

 

 

 

a ovo za veru matović i savu šumanovića, valjda ne treba da objašnjavam. samo nisam ja kalibar gđe matović

 

još uvek

:fantom:

Pa dobro, što mora da ti se sviđa. Umetnost ima desetine strana i publika. Za svakog ponešto. Ja Veličkovića očima ne mogu da vidim, naročito grafike. Ali to sam ja... Jedino su od njega gori njegovi sledbenici. Kao studijski crtež ali na kičmu nakalemiš oko a prsti izlaze iz glave i kao lud si. Važi.

 

Meni je to bezveze i ne govori mi ništa. Ja inače ne volim preteranu težinu u umetnosti, patetično mi je i u savremenoj. Sad sam bio na Akvizicijama u MSU, dosadno s par izuzetaka. I ne volim mnogo jasne poruke. Ne znam gde sam pročitao, mož bit da je Ransijer, ali mi se mnogo sviđa misao: Revolucionarna umetnost nije umetnost koja poziva na revoluciju, već umetnost koja nudi revolucionaran način razmišljanja. Da nosi poruku da su promene moguće. Ako nije bukvalno to rekao, njegov Paradoxes of Political Art u suštini govori o tome. Odličan tekst.

 

 

Edited by Hermetico
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, djeneralche said:

Daj neki predlog, ime, sliku?

http://backoffice.naive-art-kovacica.com/Uploads/Painting/ea121d61-390c-4e0b-a871-fea1b5db9c32/3ce9c2fe-f9a3-46cf-89ca-d4111c97fea8/40,5, Zuzana Chalupova, Zima, 64x43,5, 1987.jpg

 

Pored najslavnije Zuzane Halupove, Katarine Kožik, Jana Husarika nemam konkretna imena (ima jos dve novije Zuzane, generalno su svi Jan, Pavel, Martin, Zuzana), niti kataloge, sve mi je u Beogradu, ali mozes naci dosta slika (sto zivih, sto preminulih) na zvanicnoj stranici kovačičkog muzeja. Najbolje je otici tamo, pored muzeja ima i nekoliko prodajnih galerija lokalnih umetnika, ja sam kupovala tamo vise puta slike. Galerija Babka je verovatno najpoznatija, covek je inace super, odrzi i vodjenje i isprica svasta, a pored ima dakle i manjih, cije su slike obicno i jeftinije. (Nisam svracala preko pet godina, tako da je mozda nesto drugacije sad)

 

http://naivnaumetnost.com/

http://www.babka.rs/

 

Evo ovde bas dosta slika: http://naive-art-kovacica.com/en/slike

 

Najbolje je nazvati ih i videti da ti posalju postom kataloge trenutnih slika na prodaju, mislim da su oni dosta azurni po tom pitanju posto se slike reklamiraju i u inostranstvu. Inace nekih 40 min kolima od centra Beograda.

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 9.12.2020. at 12:29, djeneralche said:

Gde da trazim sliku ovog tipa, malo priroda, malo zivotinje, suncan dan, zivopisne boje, veselo.

 

Landschap_met_vee_door_Jan_Baptist_Kobel

neki konstabl bi ti odgovarao, nikad nije bio priznat, možda ima nešto povoljno. 

:Jova:

 

John-Constable.jpg?w=1600&ssl=1

Link to comment
17 hours ago, Hermetico said:

A dobro, malo sam preterao. Ne postoje najbolji crteži, nije to takmičenje. Ali kao, po meni trenutno Belgrade's best kept secret kad je crtež u pitanju. Evo:

 

https://www.behance.net/Ivan-A2

 

Imamo sad i neku grupu ona i ja i još četvoro. Trebalo da pravimo neki manifestni event s razgovorom, muzikom i svačim ali korona pa smo pomerili za... nekad. Biće. 

 

Kako ovo moze da se nazove postnadrealizam?

 

Svidjaju mi se plivaci posebno

Link to comment
9 minutes ago, ultra plasticni said:

 

Kako ovo moze da se nazove postnadrealizam?

 

Svidjaju mi se plivaci posebno

Ona se ložila na persijske srednjevekovne medicinske knjige i otišla u Tursku da studira. Tamo se klala s njima 3 godine jer je valjda studirala art a njima te srednjevekovne knjige nisu savremena umetnost nego imaju poseban odsek za tradiciju. Proširila interesovanje na Japan, Tibet i koješta, te medicinske ilustracije, ali iz ugla savremene umetnosti. Nemam pojma, luda žena. 

 

Nije sklona verbalizaciji, a za ovo nije baš lako napisati tekst. Mada bi mogao da se povuče iz postcolonial ugla sasvim lepo. Bunarimo već, uvalićemo negde da izlaže. :D 

 

E a ovo mi je najbolji ortak s faksa, isto je prošlo dosta nezapaženo. Lud ko struja, 10 godina je radio 5 slika. Sećam se kad je počeo tipa 2007. Al ovo ne može da bude jeftino, ismejali smo se baš oko toga za kolko bi mu se isplatilo da proda. Teško će. A lud, neće da uzme nešto manje da radi nego ne radi ništa, ili ovo. 

 

https://gallery-shots.blogspot.com/2018/08/sran-arsic-zitija-nesvetih-galerija.html

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...