Jump to content
Valkyrie

1 Skupština

Recommended Posts

Apollo Creed

Ako zanemarimo Majinu interpretaciju- prilično je očigledno da izveštaj nemačke policije govori da je čestiti Meho ukrao parfeme iz free shop-a...

Opet, treba mu verovati da je došlo do naglog pražnjenje creva...doduše isto je usledilo kada su ga nemački panduri priveli.:fantom:

halloween

Očigledno je da je "izveštaj"* koji je dobila Maja tako eksplicitan i nedvosmislen, da joj ne pada na pamet da ga tumači, pogotovo što u ovoj zemlji postoji nemačka ambasada koja pažljivo prati kako će institucije Srbije da reaguju baš na ovakvim slučajevima- aktivnih nosilaca vlasti (bilo da je poslanik, ministar, sudija).

To što ona zove izveštaj kolokvijalno, neće da kaže da nije u pitanju nikakvo obaveštavanje i moljakanja, nego konkretan zahtev  koji proizilazi iz pokrenutog  krivičnog postupka. Što se Nemačke tiče, u svom dvorištu možemo srati koliko hoćemo, oni će to čak i podržavati ako im ide u prilog, ali na njihovom terenu ima da budemo mirni kao bube.

Mislim da, ako imaju imalo pameti (a čini mi se da je Maja shvatila o čemu se radi), treba da ga pošalju pred nemački sud da se odrekne imuniteta, prizna delo i nagodi se sa tužilaštvom (ako je moguće u nemačkom pravu) i prođe sa minimalnom kaznom.

Edited by halloween

djordje geprat

izvini, ja sam negde pročitao njegovo negiranje da se pozvao na imunitet nego da je smo pokazao diplomatski pasoš s kojim je putovao. grešim li?

halloween

To šta je on rekao za medije da je uradio uopšte ne bih licitirala šta je tačno a šta ne. Možda je već jasno, ali naglašavam da poslanički imunitet van Srbije ne vredi, a ko ima diplomatski pasoš, on ima i diplomatski imunitet. Sad sam čitala Bečku konvenciju o diplomatskim odnosima. Diplomatski agent uživa imunitet od krivičnog gonjenja, ali država može da se odrekne od tog sudskog imuniteta ( za konkretan slučaj). Ako to ne učini, mora se sprovesti postupak u Srbiji, jer imunitet diploamtskog agenta od sudstva države kod koje se akredituje ne oslobada tog agenta od sudstva države koja akredituje. Znači- postupak će se voditi, u Nemačkoj ili u Srbiji, nema trećeg.

Edited by halloween

JozoMujica
3 minutes ago, halloween said:

Znači- postupak će se voditi, u Nemačkoj ili u Srbiji, nema trećeg.

Ma nece...

halloween

Nemci jako polažu na krivično pravo- njihovo zakonodavstvo je vekovima u ovoj oblasti stub kaznenog prava svih zemalja kontinentalnog pravnog sistema tj. svi prepisuju zakone od njih i sve države su svesne te tradicije, Tako da, mislim da će sa  sadističkim uživanjem pratiti razvoj događaja.

Edited by halloween

darling

Predsednik Socijaldemokratske partije Srbije Rasim Ljajić rekao je povodom slučaja poslanika te stranke u Skupštini Srbije Meha Omerovića koji se posle incidenta na aerodromu u Frankfurtu pozvao na diplomatski imunitet, da se u SDPS otvoreno razgovara o toj temi i da se traži izlaz iz te situacije.

"Ovo je jedna teška i mučna situacija za sve nas, a posebno za gospodina Omerovića. I mi ne zabijamo glavu u pesak već o tom problemu otvoreno razgovaramo sa Omerovićem. Čitav slučaj ima i ljudsku i političku dimenziju", rekao je Ljajić.

Meho Omerović pozvao se na diplomatski pasoš pošto je nedavno priveden na aerodromu u Frankfurtu jer je iz fri šopa izašao, a da nije platio kozmetiku koju je uzeo.

Na pitanje da li je Omeroviću savetovao da podnese ostavku, Ljajić je rekao da stranka nije preki sud da lako donosi odluku koja može imati dalekosežne posledice po nečije privatne i profesionalne živote, a posebno što još nema epiloga incidenta.

"Svesni smo sa druge strane i političke štete koju je incident prouzrokovao i njemu i stranci. Baš zbog te kompleksnosti celog slučaja, pažljivo zajednički tražimo izlaz iz te situacije. Uostalom i Omerović je više puta rekao da u nekom nepovoljnom razvoju događaja neće dopustiti da trpi ni stranka ni vladajuća koalicija", rekao je Ljajić.

Ljajić koji je i potpredsednik Vlade Srbije, rekao je da bi najgore bilo da slučaj Meha Omerovića postane dežurna tema koju bi svako mogao da korsti zarad političkih potreba.

ja sam i dalje u fazonu jebote. 

namenski
4 minutes ago, darling said:

ja sam i dalje u fazonu jebote. 

Nema potrebe da se toliko potresas, sve dok je njima interes i ugled Srbije na srcu, nema frke:

"Svesni smo sa druge strane i političke štete koju je incident prouzrokovao i njemu i stranci. Baš zbog te kompleksnosti celog slučaja, pažljivo zajednički tražimo izlaz iz te situacije. Uostalom i Omerović je više puta rekao da u nekom nepovoljnom razvoju događaja neće dopustiti da trpi ni stranka ni vladajuća koalicija", rekao je Ljajić.

Pontijak

boldovi su 1 sustina. uostalom, sta ocekivati od govana nego sranje kao opravdanje za kradju u fri sopu