Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

9 hours ago, nezvanova said:

ti sviras u kamerati, ili samo ides na kocert gidona :tongue:

ja cu ih slusati na NOMUSu, 10tog, ti sutra javljaj kako je proslo na kolarcu!

solo na pari za klimavu dasku i teflonsku podlogu

nećeš ti da mi određuješ gde ću da gledam kremera ;)

Link to comment

 

Danasnji dan, 1727. godine, i jedno od okazivanja Boga na Planeti Zemlji.

U liku Kapellmaister-a po imenu Jochan Sebastian Bach.

 

U jednoj od najmuzickijih tacaka Evrope, Thomaskirche, Lajpcig, strogoj, luteranskoj lokaciji koja je uknjizila i Vagnera i Mendelsona, ali pamti i propovedi Martina Lutera.

thomaskirche.png

 

thomaskirche02.jpg

 

Link to comment

ja mislim da je toni mislio na mrdalicu iz spojlera :D

 

inaace, rase, sto se ne javljas, kakvi su ti utisci sa kamerate i kremera? 

ja moram da priznam da sam fascinirana kako taj orkestar zvuci, ali tu kobinaciju o smrti hajdna (sedam poslednjih hristovih reci) i sostakovicev gudacki kvartet 15 sam bas tesko ispratila, jer je po temi i sentencama koje su pratile ovo interasantno ukrstanje dva posve razlicita kompozitora i epohe, za mene, u ovom momentu, sve to bilo pretesko i preemotivno. sa druge strane, verovatno bas zbog tog mog stanja, bilo je i neke cudne magije i transcendentalnog dozivljaja.

a gidon je jedan tanani, prefinjeni, pametni i fenomenalni violinist, a orkestar je savrseno ustrojio. ta boja zvuka, ta uskladjenost, ujednacenost... retko sam imala priliku da cujem.

za mene jedan od najvelicanstvenijih dozivljaja u zivotu!

(nema snimka ove kombinacije koju su svirali, pa ide samo koncert sostakovica)

 

 

 

 

Link to comment

Nekako mi se dani, ispunjeni obavezama samo nižu jedan za drugim i ispalo je dobro što sam planirao odlazak u NS. Karta za beogradski koncert je bila dvostruko skuplja, a makar i kratko putovanje ume da okrepi. Nakon prognozirane kiše i jutarnjeg potopa u Beogradu, dan je ispao savršen, veče isto. Susreo sam se sa prijateljima, jedino sam malo omašio sa izborom mesta, skoro da sam mogao i u orkestar, a nije mi tako izgledalo na mapi prilikom izbora :)

U orkestru je puno baš mladih muzičara, što me je malo iznenadilo. Ne kažem začudilo, zato što interesovanje za pojavnost i vizualno kod mene dolazi naknadno i evo dan-dva nakon koncerta tragam za fotografijama (i ne nalazim ih).  

Sva zaostala napetost i umor kao rukom su odnešeni kada je orkestar zasvirao, um se izbistrio i samo sam počeo da upijam. Kao definitivni zavisnik o muzici i zvuku delim tvoje impresije o Kremerata Baltica. Očigledno je sve u službi muzike, sviraju kao jedan, a sam Gidon Kremer će biti u centru pažnje tek nakon što je glavni program završen - kada zasviraju na bis!

Program je komplikovan i ambiciozno zamišljen, pa sam citate između stavova koristio za mini reset i uprkos težini tema mislim da nisam skidao osmeh sa lica.

 

Sluša se:  Kremerata Baltica- Weinberg - Orchestral & Chamber Works

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

stos nisi javio :D ja sam bila ona lepa plavusa, sa jos lepsom sestrom brinetom, tamo desno... :sleep:

posle koncerta smo sasvim slucajno naleteli na gidona, kakav je slatkis taj cikica, a oci plave, duboke, prepametne... tako se blago nasmejao i potpisao mi se na programu koncerta - nisam nista pametnije smislila da ga bar na tren zaustavim, obratila sam mu se na ruskom i to ga je nasmejalo (mada u novom sadu dobar deo publike cine NISovski rusi koji su tu poslom). 

inace, na BELDOCSu 11. maja u kinoteci, film o njegovom drugaru, arvu partu

“Osećanje Arvoa Parta” (režija – Paul Hegeman, Holandija, 2019)

 

Link to comment

Poprilično light, ali to ju muzika za film, pa je dozvoljeno. Par klavirskih nota koje se tu i tamo puta provuku kroz temu (9. sekunda: pa-pa-pa-pam!) snažno asociraju na Mizar Počesna strelba Почесна Стрелба.

Da li si nekada gledala Lp Duo uživo?

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...