Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

Volim operu, horove, valcere, tugu, dramu, Baha, Veliku petorku, Rahmanjinova, Sopena, klavir, violine i zmarce koje samo klasicna muzika moze da izazove na poseban nacin (bar kod mene).

A volim zapravo sve.

 

 https://youtu.be/Xgmmb8NUIL0

Link to comment
On 1.11.2018. at 15:58, Bujodrag said:

:happy: 

 

 

 

 

 

Dostigla sam takav nivo spokoja tokom gledanja i slusanja ovoga, koji nisam imala preko godinu i po dana. Odlicna terapija!

Link to comment
  • 3 weeks later...
Quote

Tako su u kišno decembarsko subotnje veče Betovenova kamerna dela izvedena u niškoj sali namenjenoj simfonijskoj muzici pred svega pedesetak slušalaca. Intimna, pomalo umorna atmosfera, odslikavala je sav naturalizam lica i naličja fenomena savremenog kamernog muziciranja u našem gradu.

 

Marija Dinov Vasić (pijaniskinja i pedagog) o koncertu gudačkog kvarteta i Classic Art ansambla za Južne vesti: https://www.juznevesti.com/komentar/Marija-Dinov-Vasic/Zasto-je-Betoven.sr.html

 

Lepo pisano.

Link to comment

Preporuka za album muzike za kamerni orkestar i hor: Jullian Marshall - Out of The Darkness

Do ovoga sam došao preko preporuke za Gavina Bryersa i The Sinking of The Titanic, ovde zastupljen sa vokalnim delom The Island Chapel, a na albumu je još i Arvo Part sa Spiegel im Spiegel, koja nakon snažnog i emotivnog izvođenja Out of The Darkness i gotovo mistično snene atmosfere iz The Island Chapell, sa svetlim zvucima klavira predstavlja pravi exit song.

Na linku je, da ne prepisujem, spisak izvođača.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...