Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

evo doso sa ovog rojalkoncertgebau u sava centruako apstrahujemo sava centar kao takav, reko bi dosta kratko i jasno da ja bolje orkestra u beogradu ne cuh. pre ratova nijesam pohadjao ovakve dogadjaje. posle ratova, slabo da se neko vinuo u ove visine.gramophone ih je prosle godine proglasio za najbolji simfonijski orkestar na svetu i ma kako zvucalo bombasto, to kako su odsvirali malerovu prvu simfoniju moje usi za ovoga zivota jos nisu cule ni na snimku. imam dva CD-a u kuci (klaudio abado sa berlinskom filh. i djerdj solti sa cini mi se cikaskim simf.ork) i ovo je bolje, pa jos na uvce. dobro, u SC nikad nije na uvce, al ko da jeste - iz 11. reda, sredina.uf, kako mi fino sad!

Link to comment
  • 3 weeks later...
evo doso sa ovog rojalkoncertgebau u sava centruako apstrahujemo sava centar kao takav, reko bi dosta kratko i jasno da ja bolje orkestra u beogradu ne cuh. pre ratova nijesam pohadjao ovakve dogadjaje. posle ratova, slabo da se neko vinuo u ove visine.gramophone ih je prosle godine proglasio za najbolji simfonijski orkestar na svetu i ma kako zvucalo bombasto, to kako su odsvirali malerovu prvu simfoniju moje usi za ovoga zivota jos nisu cule ni na snimku. imam dva CD-a u kuci (klaudio abado sa berlinskom filh. i djerdj solti sa cini mi se cikaskim simf.ork) i ovo je bolje, pa jos na uvce. dobro, u SC nikad nije na uvce, al ko da jeste - iz 11. reda, sredina.uf, kako mi fino sad!
Prokletstvo. Identičnu priču sam čuo od ortaka večeras. Ko me jebe kad se pravim pametan, kao dosadio mi Maler pa nisam otišao.Inače, Holanđani su mi (uz Flamance, Herreweghe) favoriti poslednjih godina.Edit: Hint za Malerove sinfonije: Eliahu Inbal (građanin sveta), ali nikada ga nećemo gledati uživo. Edited by Anonymous
Link to comment
  • 2 weeks later...

ko je dovoljno mator, a pomalo i dokon, nece zazaliti ako pogleda izlozbu u galeriji sanu, posvecenu 100godisnjici rodjenja ljubice maric. ja sam do sada izbegavala takvu vrstu kulturnih prigoda, ali neka me kisa nagnala da udjem i pogledam je.i zaista se autorka izlozbe melita milin dobro potrudila i ispela da ne bude tesko smaranje. prelep portret zore petrovic i jos dosta zanimljivih likovnih radova same ljubice, mracan hodnik, detalji iz zivota, prepiske, odlicni muzicki snimci nekih njenih dela... ne lose, stvarno...eto mala preporuka za kisni novembar i setnju bez kisobrana knez mihajlovom ulicom.../a kao da je juce bilo kad sam je prvi put videla; na koncertu na kolarcu gde su izvodili njenu Muziku Oktoiha 1 neke 87, 88 godine po zavrsetku kompozicije ustala je i sama autorka, tada vec 80 godisnja zena, obucena u crni kozni komplet - izgledala je kao neki bajker; mrsava, razbarusena, i dalje zanesena..../

Link to comment
  • 3 weeks later...

Gardiner snimio Branderbuške koncerte. Neverovatno.0010f47f_medium.jpeg

Up to now I have resisted the urge to record Bach's Brandenburg Concertos. For what is a conductor to do in this repertoire? Concertos 1 and 2 are the only ones grand and complex enough for the presence of a non-performing instigator and co-ordinator to be useful. These I have conducted several times over the years, and have enjoyed grappling with their interpretative challenges. In 2000 I had the chance to conduct the first movement of Concerto No.3 in its expanded version as the prelude to Bach's Pentecostal cantata BWV 174. This brilliant piece now features a pair of horns and three oboes (as in Concerto No.l ) and we performed and recorded it on Whit Monday 2000 as part of the Bach Cantata Pilgrimage. All the other concertos are intrinsically chamber music, though at times they seem on the verge of a protoorchestral sound in the way they pile up motivic and chordal effects. I have studied and admired them (and even played viola in Concerto No.6), but to me they belong in a conductor-free zone.John Eliot Gardiner
Izvođenje je, naravno, jedno od boljih ikada.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Najdivniji klavirski koncert u istoriji 'klasicne' muzike, za mene. Posto je ovo najkvalitetniji audio-vizuelni snimak koji sam nasla na jutjubetu, kacim ga. Licno bih bila srecnija da je za klavirom sam kompozitor, dakle Sergej Rahmanjinov ili Svjatoslav Rihter, ali odlican je i ovaj pijanista. A dirigenta ko ne voli, nek ne gleda. Orkestar ipak zvuci izvanredno. ;)

Edited by batticuore
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...