Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

''argentinac'' (uslovno, jel), al' bas ni malo juzne amerike u njegovoj muzici! klezmer, bliski istok, istocnoevropska moderna klasika (part, gorecki, prajzner, ligeti) transilvanija, rumunija... sve se to cuje kod njega, ali argentina jok.

no, divan je svakako! ( a moram priznati da sam preko bivse mu zene, stigla do njegove muzike :D)

a kronos kvartet je poslovicno savrsen!

Edited by nezvanova
Link to comment
On 13.8.2018. at 13:10, Meazza said:

Sto se Vivaldija tice, preporucujem SVE sto je snimio Fabio Biondi. :)

 

Da, plus Naive Edition, kačio sam davno:

 

Quote

The National University Library in Turin houses several extremely important musical collections, including over 450 Vivaldi manuscripts, many of them autographs. With the purpose of exploring this immense heritage and bringing to life many unpublished works, the Instituto per i Beni Musicali in Piemonte, in concert with Naïve Classique and the Library of Turin, has undertaken to record a complete edition on CD of the Vivaldi scores held in Turin.

 

Bolje od ovog ne postoji, šteta što su uglavnom snimani na 16 bita.

 

Mada ni Karminjola nije za bacanje, naprotiv.

 

Link to comment

Stari dobri Bolero, kako mi je samo legao pre neki dan na praznom putu. I odmah posle njega, iz istog foldera sa imenom Bolero, meni jako milo & drago kraduckanje iz Konana. Tri puta repeat i za 1 (tili) čas u ekstazi spaljeno sto kiliška asfalta i moždanih ćelija.

 

 

     

Link to comment
On 2.8.2018. at 19:12, nezvanova said:

ljudi, ukoliko budete u bg 22.8 ne propustite koncert No borders orchestra, sa fenomenalnim programom i pod vodjstvom najdivnijeg Premila Petrovica.

evo programa! 

 

22nd August - Belgrade bit.ly/NBO_Belgrade

Program:

P. I. Tchaikovsky: Serenade - Pezzo in forma di sonatina
A. Vrebalov: Pannonia Boundless
J. S. Bach: Concerto for violin and viola C minor 
A. Schoenberg: Transfigured night
Stanko Madic, violin
Sasa Mirkovic, viola
Premil Petrović, conductor

 

 

ispred centra za ka de

na plus dvadeset i šest

ja sam te čekao satima

Link to comment

xaxaxa... a nisi video srculence sto sam ti poslala na direktnom snimku koji je isao na njihovoj fejs strani... mislila sam da ce ga putem video bima projektovati tamo. :heart: za rasa (a malo manje za premila, zemljakinju melencovaku i senberga :D)

Link to comment

Rad tvoje zemljakinje, sa svim folklornim elementima takodje mi se nije dopao.

Čajkovski je zvučao jako moderno, nema šanse da bih ga prepoznao, niti poznajem delo da mogu da tvrdim da je do interpretacije (možda ritma?).

Interpretacija Baha me je potpuno očarala, a na sreću sam stajao i mogao sebi da dam oduška pokretima, a da drugima ne smetam.

Ne znam koliko se u prenosu moglo videti, ali radost izvodjenja je bila stvarna i zarazno se proširila publikom. Nešto nekonvencionalnijoj atmosferi svakako je doprineo i prostor u kome se sve dešavalo.

 

Link to comment

a sta ti se jos nije svidelo? senberg?  ja sam zapravo samo to slusala na snimku, kasno sam videla da ide... meni senberg bio odlican! (na tom istina losem snimku)

a vrebalovku sam slusala u izvodjenju kronos kvarteta i meni to tada zvucalo fenomenalno. bas mi je zao sto ti se nije svidelo, mozda je to tebe odvec etno? 

u svakom slucaju, oni sa premilom uvek zvuce radosno, poletno, tako sveze i orno. nisu neki istroseni i smoreni klasicari, vec se vidi da bas uzivaju svi zajedno. slusala sam ih u zrenjaninu jednom, bili su predobri :D

Link to comment

Egocentrik kakav jesam, razumeo sam da je srce samo meni i nikome drugom namenjeno.

 

Nije mi smetalo izvođenje Pannonia Boundless, biće da imam problem sa samom kompozicijom, odnosno tom zgusnutom upotrebom folk motiva. Sa druge strane baš volim slovenske, mađarske, rumunske i druge igre, radove Borisa Kovača, itd...

Ah, pa izvođenje Šenberga je podiglo publiku na noge, a u svoju odbranu samo mogu da kažem da je izostavljeno iz posta, jer je pisan sa telefona, a već sam tonuo u san.

 

Moram još da dodam da je čitav događaj bio intenzivan i zgusnut u vremenu, pa ne znam da li je utisak da je nastup bio kratak objektivan, ili iluzija.

Na sat nisam pogledao.

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...