Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Evo i malko duvača™ za promenu :wub:

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="480" height="295">I još nešto fenomenalno i celo:(upozorenje - poslednje je "komplet", odnosno traje duže od pola sata)
Link to comment
nedobro. amerikanac + wagner = teratana. ovo mora da svira nemac. predrasuda, uvek dokazana na delu. zubinu mehti svaka cast, ali ni to ne ide. najblize sto je ne-nemac prisao vagneru je daniel barenboim i sir djerdj šolti.
Misliš, 'vako nešto?Recimo, meni se ova verzija ne dopada, suviše je...metiljava. Jeste da mnogi upravo Vagnera tako doživljavaju, ali volim živahniji tempo...Ova kompozicija mi je tada jednostavno savršena.
Link to comment

wagner je liricar, mnogi to ne razumeju. zato sam gore napisao da americki orkestri od njega cesto prave mehanicku muziku. ipak, slazem se da je karajan bolji dirigent za betovena nego za vagnera, s tim sto je meni omiljeno njegovo komandovanje 5. simfonijom za dojce gramofon. ona ploca gde u crnoj rolci, uzdignutom rukom salutira fireru:=)

Link to comment

evo što sam reko da ne bude pas poreko, za le petit nic. i vasudevu moja omiljena kantata Alesandra Skarlatija, mog najomiljenog baroknog skladaoca. okačiću samo prva dva stava, treći je lep ali ima dosta alllegro deonica koje sa baroknim vokalnim stilom meni nikako ne prijaju, tj. zvuče neprirodno i kičerski. niije mi ova pevaljka Gloria Banditelli baš po ukusu, ali može da prođe.ovaj ko je postavio klipove je stavio kao ilustraciju Botičelijevu Veneru. i dešava se da aplouderi nekad baš ubodu fotku kao ilustraciju muzike kao u ovom slučaju. pogledajte je, da li je "Rođenje Venere" najlepša slika u istoriji umetnosti? odgovor je da, jeste. a sada uživajmo u slici i zvuku.Botticelli_Venus.jpg

Link to comment

Rispekt za Krcka. Što se tiče Venere - naravno da nije najlepša slika u istoriji umetnosti.Elem, da još malo nerviram gazzu - Jevrej + Betoven :o ;) Evo ga i pred smrt, u Moskvi, svira jednu od meni omiljenijih stvari :)I za kraj jedna polumolba - postoji li igde snimak Horovica u trenutku sviranja ovog (ili bilo kog) Bumbarovog leta? Na YouTube-u ne nađoh (možda ima, ne kažem), skrenuta mi je pažnja svojevremeno na tu stvar, živo me zanima kako je odsvirao ovo tehnički, lud je totalno.

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="480" height="295">
Link to comment
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="480" height="295">izivljavanje,
Link to comment
Elem, da još malo nerviram gazzu - Jevrej + Betoven :o ;)
realno, glup ti je pokusaj - jedan od za mene najvecih citaca wagnera ikada je daniel barenboim, argentinski jevrejin od askenazija.pored toga, za betovena me trenutno realno zabole ko za lanjski sneg. izbegavam da ga pustam cak i kad idem na steper, nesto se ne slazemo u poslednje vremeEDIT: nepismenost. Edited by gazza1
Link to comment
ipak, slazem se da je karajan bolji dirigent za betovena nego za vagnera, s tim sto je meni omiljeno njegovo komandovanje 5. simfonijom za dojce gramofon. ona ploca gde u crnoj rolci, uzdignutom rukom salutira fireru:=)
Da salutira, salutira.29936105_307x300.jpg41GDB0G4AEL._SL500_AA240_.jpgDa hebe kewoo kako to sve zvuči, hebe. edit: 4:38 na drugom videu, početak 4. stava...orgazam, šta drugo... Edited by Filipenko
Link to comment

Ah, pa ovo je hit. Cesto sam ga slusala u vokalnoj izvedbi moja dva drugara (cak i kad nisu bili pod dejstvom muskatnog orascica) - samo sa integralnim tekstom Fr?re Jacques-a. Priznajem da sam u pocetku mislila da su to sami izmislili, licilo mi na njih. Kad sam vec u radnji, da prilepim prilog:Johann Hieronymus (Giovanni Girolamo) Kapsberger (1580 1651), pa sad vi racunajte kada je ovo komponovano, a kako potpuno savremeno zvuci... u jednom delu cak veoma podseca na "The Rip" od Portisheda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...