Jump to content
IGNORED

Quizmaster fan club


Marvin (Paranoid Android)

Skočko na ramenu  

182 members have voted

  1. 1. Quizmaster treba da istetovira Skočka na ramenu:

    • Da
      160
    • Ne
      23


Recommended Posts

i jeste bilo teze osvojiti onaj mesecni turnir u slagalici nego ovaj normalni ciklus.

 

 

nego, jel si razmisljao da budes chaser na rts-u? vidim da su onu devojku regrutovali™ koja je osvojila jedan ciklus na slagalici.

Link to comment

 Na tim snimanjima dosta vremena se izgubi zbog pauza između emisija, jer voditeljka treba da se presvuče u novu garderobu

 

 

:D nisam ni konto da su ucesnici uvijek isto obuceni a voditeljka drugacije

Link to comment

nego, jel si razmisljao da budes chaser na rts-u? vidim da su onu devojku regrutovali™ koja je osvojila jedan ciklus na slagalici.

 

Mada bih pobedio većinu protivnika na tom kvizu, ipak nisam dovoljno jak za takvu ulogu i ima boljih klasičnih kvizaša od mene. Mene pomalo i godine stižu, počinjem da sporije razmišljam i zaboravljam neke stvari. Osim toga, s produkcijskom kućom koja realizuje taj kviz sam u maksimalnom lošim odnosima, jer izvređao sam ih mejlom što drsko nameštaju emisije :blush:

Edited by Quizmaster
Link to comment

Prodajem za 100 evra vaučer za desetnodnevni boravak za dve osobe na Halkidikiju u Grčkoj. Reč je o nagradi sa kviza, koja uključuje besplatan put i smeštaj, u vansezonskom terminu (do 25. maja ili nakon 15. septembra). U nagradu nisu uračunati troškovi ishrane.

 

Zamolio bih vas da pitate neke prijatelje koji bi možda hteli da odu na ovakvo putovanje, jer imam četiri takve nagrade (za četiri pobede koje sam postigao) i nemam mogućnosti da ih sve iskoristim.

Link to comment
  • 8 months later...

U Beogradu je 6. decembra 2015. godine održano prvenstvo Srbije u kvizovci (srpskohrvatska varijanta skrebla). Tаkmičilo se 11 igrača, a nakon vrlo zanimljivog i kvalitetnog nadmetanja zauzeo sam prvo mesto, ispred Marka Obradovića iz Beograda i Branislava Nikića iz Požarevca. :0.6:

 

Turnir su organizovali Enigmatski savez Srbije i ED "Đorđe Natošević", a značajnu pomoć pružili su ŠK "Studentski grad" i Klub misaonih igara C22, obezbedivši prostor za igru. U grupnoj fazi takmičenja igralo se po sistemu svako sa svakim, a potom po kup sistemu. Sudijski posao uspešno je obavila lektorka Jelena Filipović.

 

Plasman u grupi "A": 1. Zoran Radisavljević 5 pobeda, 2. Nenad Savić 4, 3. Branislav Nikić 3, 4. Kristian Knežević 2, 5. Miodrag Babović 1, 6. Darko Marković 0.

 

Plasman u grupi "B": 1. Miloš Škarić 4 pobede, 2. Rade Goljović 2, 3. Marko Obradović 2, 4. Ivan Andonov 1, 5. Miloš Karna 1.

 

Četvrtfinale: Radisavljević - Andonov 199:150, Obradović - Savić 202:132, Knežević - Škarić 100:90, Nikić - Goljović 185:122

 

Polufinale: Radisavljević - Nikić 150:120 (pad zastavice), Knežević - Obradović 108:182

 

Partija za 3. mesto: Nikić - Knežević 192:130

 

Finale: Radisavljević - Obradović 215:210

 

Konačan plasman: 1. Zoran Radisavljević, 2. Marko Obradović, 3. Branislav Nikić, 4. Kristian Knežević, 5. Miloš Škarić, 6. Ivan Andonov, 7. Nenad Savić, 8. Rade Goljović, 9-10. Miloš Karna, Miodrag Babović, 11. Darko Marković

 

WP_20151206_004.jpg
takmičenje po grupama

 

WP_20151206_009.jpg

finalna partija Radisavljević - Obradović

 

img_1.jpg

trojica najuspešnijih kvizovkaša

 

Link to comment
  • 1 month later...

14. Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste donelo je pregršt odličnih radova, ali ako je neko očekivao krupne promene, do njih nije došlo. Takmičenje je završeno baš onako kako bi prognozirali bukmejkeri - mojom sedmom šampionskom titulom. :0.6: Drugo mesto pripalo je Ivanu Andonovu, a treće Nenadu Saviću, čime su na ubedljiv način pokazali zašto su i oni već bili šampioni. Odmah za njima su već prekaljeni majstor Branko Bjeličić i talentovani Kristian Knežević. Na korak od plasmana u top 5 ostali su takođe odlični anagramisti Predrag Grbić i Radenko Radović, a zatim sledi grupa takmičara koji svi umeju da naprave super anagram, ali za neki veći uspeh na šampionatu treba 10-15 takvih radova tokom sezone.

Ostalo je još da se obavi završno glasanje za Gran Pri, odnosno da se izaberu anagram godine i najbolji radovi po kategorijama. Verujem da će ljubitelji enigmatike uživati u reviji sjajnih anagrama, a po već ustaljenom običaju, posetioci Parapsihopatologije imaće prilike da ovih dana (u maloj nagradnoj igri) biraju najbolji rad u kategoriji Crven ban :)

Plasman takmičara u četvrtom kolu: 1. Nenad Savić 19 bodova (3-0-0-0-1), 2. Zoran Radisavljević 14 (1-2-0-0-0), 3. Branko Bjeličić 12 (0-2-1-0-1), 4. Predrag Grbić 8 (0-1-0-2-0), 5. Rade Goljović 7 (0-0-1-2-0), 6. Kristian Knežević 6 (1-0-0-0-0), 7. Ivan Andonov 4 (0-0-1-0-1), 8. Dragiša Cetić 3 (0-1-0-0-0), 9-10. Milan Živanović, Radenko Raković 3 (0-0-1-0-0), 11. Mihajlo Džudžar 2 (0-0-0-1-0), 12-14. Darko Marković, Slobodan Rikanović, Vladimir Šarić 1 (0-0-0-0-1), 15-22. Dejan Spasić, Gojko Mandić, Ljubica Bilalović, Marko Mihaljević, Miodrag Mihajlović, Persida Radak, Tomislav Popović i Života Petković bez bodova.

Konačan plasman: 1. Zoran Radisavljević 52 boda (5-3-1-3-1), 2. Ivan Andonov 44 (3-4-3-0-1), 3. Nenad Savić 37 (4-2-1-0-2), 4. Branko Bjeličić 33 (0-4-3-2-4), 5. Kristian Knežević 32 (3-2-1-0-3), 6. Predrag Grbić 23 (2-1-1-2-0), 7. Radenko Raković 23 (1-2-2-0-3), 8. Dragiša Cetić 12 (1-0-2-0-0), 9. Rade Goljović 11 (0-0-1-4-0), 10. Persida Radak 10 (1-1-0-0-0), 11. Darko Marković 8 (0-1-1-0-1), 12. Tomislav Popović 7 (0-1-0-1-1), 13. Marko Obradović 6 (1-0-0-0-0), 14. Slobodan Rikanović 6 (0-0-0-2-2), 15-16. Ljubica Bilalović, Luka Pavičić 5 (0-0-1-1-0), 17-18. Milan Živanović, Vladimir Šarić 5 (0-0-1-0-2), 19. Branimir Vesić 4 (0-1-0-0-0), 20. Dejan Spasić 4 (0-0-0-1-2), 21. Nebojša Jevtović 3 (0-0-1-0-0), 22. Mihajlo Džudžar 2 (0-0-0-1-0), 23-25. Gojko Mandić, Života Petković, Verica Rajović 1 (0-0-0-0-1), 26-29. Marko Mihaljević, Miodrag Mihajlović, Alan Marinić i Milan Žarkovački bez bodova.

U svakoj kategoriji bodove osvaja pet najboljih autora, po sistemu 6-4-3-2-1. Kod istog broja bodova u prednosti je anagramista koji ima više pobeda, zatim se gledaju druga mesta, itd.

Link to comment

Evo nekih od anagrama kojima sam beležio visoke plasmane i osvajao bodove tokom prošlogodišnjeg šampionata :fantom:

 

PESNIKU JAK! (epski junak)

 

EKSTRA RIBA! (bistra reka)

 

OVAJ JE VEČITO GENIJALNI PRVAK! (Anatolij Jevgenijevič Karpov)

 

PROJEKTUJE OPASNE IGRE! (Pera Kojot Supergenije)

 

VELIČANSTVENO LAKA, VANSERIJSKA DELA! (Svetlana Aleksandrovna Aleksijevič, dobitnica Nobelove nagrade za književnost)

 

EKSTRAMUTNO VINO! (motovunski teran, istarsko crno vino)

 

NAGOVESTIĆEŠ SADA DANE NARODNIH VESELJA! (Srećna nova dve hiljade šesnaesta godina!)

 

BORI JE TO OČAS BILA BESRAMNA ŽELJA! (Riblja čorba - Ja sam se ložio na tebe)

 

DOBISMO KOMENTAR O KRIZI I STANDARDU, A NAŠE RĐAVO STANJE SE NE MENJA! (Sedamnaesti oktobar - međunarodni dan za iskorenjenje siromaštva)

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 3 weeks later...

U beogradskom restoranu "Orao" u nedelju su se sastali ljubitelji enigmatike i kvizova. Nakon dodele nagrada za najbolje učesnike prošlogodišnjeg šampionata Srbije za anagramiste, održan je prigodni kviz na kome se takmičilo 16 gostiju. Sva pitanja i zadatke pripremio je domaćin skupa Zoran Radisavljević, a turnir je protekao po oprobanoj formuli (kvalifikacioni test - polufinale - finale).

U finalnom meču Želimir Lalić je pobedio Bojana Lukića sa 6:5. Želimir je bio uspešniji u slovima i na berzi, brojke su završene nerešeno, a u završnom propitivanju Bojan je brzo izjednačio. Ipak, do minimalne i zaslužene pobede stigao je Želimir, koji je za nagradu osvojio šejker i knjigu "Prava istorija sveta" (delo redakcije satiričnog sajta "Njuz"). Drugoplasirani takmičar dobio je novu enigmatsku knjigu Zorana Radisavljevića "Put ka vrhu 3", koja sadrži rebuse, indirekte i čitaljke.  

Plasman u kvalifikacijama: 1-2. Želimir Lalić, Radovan Višković 30 poena (po 8 startnih bodova za polufinale), 3. Bojan Lukić 28 (6), 4. Radomir Jocić 26 (5), 5-6. Milica Jokanović, Sofija Ikonić 24 (4), 7-8. Miloš Karna, Ivan Andonov 22 (2). Ovih osmoro takmičara se plasiralo u polufinalnu grupu, dok su ostali otišli u utešnu grupu, u kojoj su radili isti polufinalni test.

Polufinalna grupa: 1. Bojan Lukić 39 poena (6+33), 2. Želimir Lalić 31 (8+23), 3. Milica Jokanović 31 (4+27), 4. Radovan Višković 29 (8+21), 5. Radomir Jocić 28 (5+23), 6. Ivan Andonov 23 (2+21), 7. Miloš Karna 17 (2+15), 8. Sofija Ikonić 14 (4+10).

Utešna grupa: 9. Kristian Knežević 35 (8+27), 10. Nenad Savić 28 (6+22), 11. Dušan Bogdanović 25 (2+23), 12-13. Danijel Predarski, Branko Bjeličić 22 (6+16), 14. Miodrag Bata Babović 19 (6+13), 15. Aleksandra Čolakov 13 (8+5), 16. Vladimir Mladenov 12 (1+11).

Finale: Bojan Lukić - Želimir Lalić 5:6 (0:1 slova, 1:1 brojke, 0:1 berza, 4:3 propitivanje)

 

Komplet pitanja sa kviza i rešenja možete da preuzmete SA OVE ADRESE

 

orao_5.jpg
Finalni meč kviza (s leva: Lalić, Radisavljević, Lukić)

 

orao_7.jpg
Trećeplasirana na kvizu, Milica Jokanović, u društvu domaćina kviza i autora knjige

Link to comment
  • 2 months later...

Na televiziji "Hepi" u petak je emitovan moj nastup u šou serijalu "Kolo sreće". Kao i mnogi poznati kvizaši koji su se pojavili u ovoj emisiji, stigao sam do ubedljive pobede. Uglavnom sam vrlo brzo znao rešenja i šteta što mi nisu izlazila vrednija polja na ruletu, ali ne mogu biti nezadovoljan sa tri robne nagrade i 394 evra, jer mnogi takmičari odu kući bez ičega.
 

Vredi još pribeležiti da je Vučić morao da me čeka :)

 

kolo_srece.jpg

Link to comment

Da nema te silikonske usne i grudi, meni bi se ona sa svojim egzotičnim izgledom i lepim očima sviđala.

 

Bilo mi je žao što je onako oskudno odevena morala da snima emisiju usred februara.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...