Jump to content
IGNORED

Transferi


Joe D

Recommended Posts

a shta je tachno problem? shto ljudi imaju (nije bitno na koji nachin) i nije im zao da ulazu?
kako si ti postavio stvari, naravno da nije problem.problem je medjutim kad pocne sistematsko preplacivanje igraca jer to dovodi do ozbiljnih poremecaja na trzistu. pogledaj sta se desava u evropskom fudbalu. knjiga je spala na 7-8 klubova. svi ostali su tu samo da obezbede igrace za tih 7-8 klubova.
Link to comment
problem je medjutim kad pocne sistematsko preplacivanje igraca jer to dovodi do ozbiljnih poremecaja na trzistu. pogledaj sta se desava u evropskom fudbalu. knjiga je spala na 7-8 klubova. svi ostali su tu samo da obezbede igrace za tih 7-8 klubova.
istina, ali ne bih vec sada ulazio u to poredjenje. mislim, znalo se i poslednjih par godina da ce cska i pao uloziti ogromna sredstva, eventaulno ce im se pridruziti olympiacos i evo sada khimki koji chak ni ne igra euroligu. ja bih rekao da se o tom problemu moze prichati tek kada real, barcelona, unicaja, siena i josh neko od rusa recimo preplate po 4-5 igracha. ne kazem da se to sigurno nece desiti, ali za sada se moze izbeci tvoj zakljuchak...
Link to comment
a shta je tachno problem? shto ljudi imaju (nije bitno na koji nachin) i nije im zao da ulazu?
Pa problem je u tome što pojedini klubovi ne ulažu nego se razbacuju novcem. U narednom postu si pomenuo Cska,Pao , Olimpijakos i Himki u istom kontekstu. Olimpijakos i Himki su baš oni primeri na koje sam ja mislio kad sam pomenuo preterano trošenje. Npr. samo tri igrača Olipijakosa koji su igrali protiv Partizana pre 16 meseci su još tu, a teško je izbrojati sve igrače koji su prošli kroz tim u tom periodu. I šta im je to donelo, ni rezultate ni igru. Klubovi koji poput njih , Dinama, Himkija svake godine promene 7-8 igrača ne dobijaju ništa sa takvim poslovanjem. Da ne pominjem da uglavnom igraju i ružnu košarku (bar po meni) koja se usled stalne neuigranosti svodi na individualno divljanje.Dakle meni ne smeta što se ulaže veliki novac već što se stiče utisak da neki klubovi žele da dovedu skupo plaćenog igrača samo da pokazali da su bogati i moćni , bez obzira da li im je takav igrač potreban.
Link to comment

^Upravo to.Recimo taj Childress, cisto sumnjam da ce mu statistika biti bolja od nekih 18+5 a to su mogli da dobiju i za 5 puta manje para od nekog Greera, Warrena i slicnih

Link to comment
^Upravo to.Recimo taj Childress, cisto sumnjam da ce mu statistika biti bolja od nekih 18+5 a to su mogli da dobiju i za 5 puta manje para od nekog Greera, Warrena i slicnih
ma da, a josh warren i nema ruzan shut kao childress. nashao si bash poredjenje :lol:
Link to comment

Bio sam se raspisao juče u vezi s tim trošenjem ogromnih svoti u poslednje vreme od strane evropskih klubova, ali sam zbog psovanja u prethodnom postu banovan (juhuuu, prvi ban :s_d: ), pa me sad mrzi da se ponavljam: elem, kako budžeti euroklubova rastu, kvalitet same igre pada jer se rosteri menjaju na godišnjoj bazi i klubovi postaju legije stranaca. Gomila klubova koji su kao 1 Chelski u fudbalu. Ako je nekome to u redu, široko mu polje, ali, što bi se reklo I'm not having it.

Link to comment

Ceniš da Čelzi igra gore nego pre no što ga je oplemenio™ Đanfranko Zola specifičnim italijanskim šarmom? U pravu si, you're not having it, Čelzijevi navijači have it - gde su it jedno finale i dva polufinala Lige Šampiona. O čemu su pre 10-15 godina mogli samo da sanjaju.

Link to comment

Evo, da malo napravim update što se tiče Zadra. Potpisali su: Malik Dixon na poziciji pleja, tip čiji je pobjednički koš skinuo Maccabi sa dugogodišnjeg trona. Na back up šuteru je došao Damir Rančić, koji je prošlu sezonu igrao u Grčkoj. Na centarskim pozicijama su došli povratnik Tomislav Ružić i Dejan Ivanov iz Splita. Gečevski je nakon dugo cjenkanja potpisao novi ugovor za 250 000 E po sezoni. Na njegovo mjesto je trebao doći Aleks Marić, Srbin iz Australije, kome je poslan ugovor, ali tip igra ljetnu ligu i još se nada ulasku u NBA, a ovi ga nisu htjeli čekati. Na poziciji beka šutera/krila 99% dolazi Romel Beck, koji je potpisao predugovor. Caka je jedino ako uhvati angman u NBA-u onda Zadar otpada. Trenutačno igra za Cavalierse na ljetnoj ligi, ima odličnu statistiku i čitajući forum Cavaliersa vidim da su ljudi oduševljeni sa njim. Taj bi igrao za nekih 400 000, 500 000 E po sezoni kod nas. U kuloarima bliskim klubu se spominje još i Marko Popović, kojeg pokušavaju nagovoriti da dođe. Ima ponudu Uniksa za 1 500 000 E po sezoni, Tau Ceramice, Bilbaa, žalgirisa i još nekih. Ovaj od Zadra traži 500 000 E po sezoni + neki stan ili zemljište, ovi mu nude nešto manje pa treba viditi oće li se naći oko svega toga.

Edited by Mister No
Link to comment

što se čudiš. Inflacija brale. Dixon 220 000 E, Johnson 250 000 E, Rančić 140 000 E, Ivanov 140 000 E, Ružić 120 000 E, Beck ? 400 000 E, Gečevski 250 000 E. Za Aleksa Marića su nudili 600 000 $. što se tiče nekih koji su bili blizu ili o kojima s šuškalo ....English - suglasno križanBrewer - tražio 350 000 euraStalworth - suglasno križanApodaca - tražili su skauting podatke no nisu procijenili da mu mogu poslati/vrijedan ugovoraRudež - iako su postojali razgovori, možda čak i prijedlog ugovora otišao je u OlimpijuPerić - trebao doći a Lalić nije htio potpisati za Split na tri godine ( svi ostali uvjeti bili usuglašeni)Longin - dogovrio sve s trenerom ali ga sportski direktor ga nije htioPavič - dogovorio sve sa sportskim direktorom ali ga trener nije htioPopović - još u igri, trebaju se naći kvalitetna zemljišta. Tražio je ponovno jako puno, no i sa 70 % od zahtjeva bit će zadovoljan. Nema veze što je Dixon došao a doći će netko iz dvojca Rodgers - BeckGraves - o njemu sam već pisao, još uvijek slobodanHouse - jedan od igrača koji je trebao privući spoznore, na kojem se trebala graditi igra, s kojim su postojali kontakti. Za njega su bili spremni iz Kluba dati 500 000 euraMachado - ..greška skautinga, na sreću brzo uočenaBanić - preskup, a smatralo se da je iz dvojca Banić - Pop, bitnije probati Popa dovestiPrkačin - žena i djeca žele u Zagrebneimenovani portorikanac - pod ugovorom, preskupIvanov - tek kasnije iskočio, jer su u Klubu mislili da će ga ovi iz Splita uspiti potpisati na još godinu dana

Edited by Mister No
Link to comment
čitam, i ne verujem o kojim sumama je reč. :blink:
sto? to je milion ipo jevrica za celu prvu postavu+2 zamene. jos jedan kvalitetan, dva uboga koznacega i dva dobra juniora koji igraju za dorucak+ trener i imas odlicnu ekipu za 2milionceta. rekao bih dobar potez Zadra. a da su doveli Marica i uspeli ga prilagoditi ekipi pravili bi darmar...licno zapazanje, dodje li Popovic, usrace ceo tim
Link to comment

Ja ne mogu da verujem da Gecevski dobija 250 000 za sezonu... On mi je, onako, solidan NLB igrac, a cetvrt miliona evra je prilicno mnogo para.Koliko dobijaju ovi nasi (Zvezda, Partizan, Hemofarm) ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...