Jump to content
IGNORED

Transferi


Joe D

Recommended Posts

zajebavajte se vi, ali recimo 3M evra koje delfino dobija u khimkiju je ekvivalentno ugovoru od $9M u nba, kada se oduzmu porezi. vazi da bi delfino ikada dobio toliko para u americi. tako da je ochigledno da ce biti josh igracha koji se vracaju u evropu, videcemo u kolikoj meri...
Kad si vec pomenuo poreze, kako to funkcionise u Americi? Zivo me zanima koliko stvarno dobija Dzejson Kolins aka "The Drvo" ako na ESPN-u i ostalim sajtovima pise da uzima ~6 miliona po sezoni :mellow: Naravno, nije samo on preplacen ali mi je prvi pao na pamet... Recimo, i pomenuti Dzermejn O'Nil uzima ~20mil godisnje :blink:
Link to comment
Kad si vec pomenuo poreze, kako to funkcionise u Americi? Zivo me zanima koliko stvarno dobija Dzejson Kolins aka "The Drvo" ako na ESPN-u i ostalim sajtovima pise da uzima ~6 miliona po sezoni :mellow: Naravno, nije samo on preplacen ali mi je prvi pao na pamet... Recimo, i pomenuti Dzermejn O'Nil uzima ~20mil godisnje :blink:
na porez im ode oko 40% zarade.a ovde imash lep spisak svih ugovora... Edited by Teixeira
Link to comment

hm, prije neku godinu sam postavio isto pitanje mom tadasnjem sefu, Ameru + porezniku... rekao mi je da za ove ogromne sporCke ugovore vazi neki porez na luksuz, i da moze da dobaci i do 60%. je li tu nesto promijenjeno u medjuvremenu, ili je on bio senilan...

Link to comment

ostao bi mu samo americki porez:

Childress flew to Greece late Sunday and is scheduled to meet with Olympiakos officials on Monday. Childress, 25, is so flustered with the Hawks? refusal to make a sign-and-trade deal to another team, one source familiar with his thinking believes there?s ?better than a 50-50 chance? he?ll sign with Olympiakos. The team also will cover the Greek taxes for Childress, making it even more lucrative.
Link to comment

Placas porez u zemlji u kojoj radis (zaradjujes). Znaci nista od americkog poreza. Amerikanci objavljuju bruto platu a grci neto platu. Oli ce platit mnogo vise za taj transfer.

Link to comment
Placas porez u zemlji u kojoj radis (zaradjujes). Znaci nista od americkog poreza. Amerikanci objavljuju bruto platu a grci neto platu. Oli ce platit mnogo vise za taj transfer.
mislim da americki gradjani placaju americki porez bez obzira gde zive. a na osnovu one vesti ispada zaista da je to neto za childressa (jedan od mojih omiljenih fantasy igraca).a evo ga jos jedan:
Nets forward Bostjan Nachbar has agreed to a three-year, $14 million contract with Russian team Dynamo Moscow, he told ESPN.com on Monday.
Link to comment
Primoz Brezec potpisao trogodisnji ugovor sa Romom. Svake godine moze da napusti Rim i ode u NBA. Godisnje ce zaradjivati 900.000 ?.
istu klauzulu sa napustanjem kluba ima i nachbar. Edited by Rosbacher
Link to comment

Po meni, najgori igrac Netsa ove zadnje sezone... a imao je prilicno jaku konkurenciju. Sezonu pre toga je igrao dobro, pogadjao bar neke otvorene suteve, a ove patka. Nek' je otis'o.

Link to comment
samo čekam da stigne vest kako Garbahosu i Dijamantidisa traže ambiciozni klubovi iz Taškenta i Ulan batora, i nude im platu od 10M evra za polusezonu što će provesti u Asia League.
Himki je poslao ponudu za Garbahosu
Link to comment
mislim da americki gradjani placaju americki porez bez obzira gde zive. a na osnovu one vesti ispada zaista da je to neto za childressa (jedan od mojih omiljenih fantasy igraca).
Da, Amerikanci su poreski obveznici svoje države bez obzira gde žive. Međutim njihovim propisima je predviđeno da se od poreza na određeni prihod oduzima porez koji je plaćen stranoj zemlji na taj isti prihod (tzv. poreski kredit). S obzirom da je grčki porez za nijansu veći od američkog, Chilldress neće platiti ništa. Inače mislim da se često preteruje sa sa bacanjem para na pojedine NBA igrače, i da se to pretvara u pokazivanje moći pojedinih klubova.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...