Jump to content
IGNORED

Ucenje stranih jezika


reg

Recommended Posts

preporuka za brzi kurs grckog jezika u bgd, ili skola ili privatno sa dvoje studenata (srednjih godina  :cry: ), hvala

 

θέλεις να μαθαίνεις ελληνικά; μαθαίνω για ένα και ενάμιση χρόνο

Link to comment

najteže je naučiti slova :lol:

 

ma nije. skoro sva slova smo naucili preko matematike i fizike. brzo se nauci citanje i pisanje.

ono sto jeste tesko je diktat. ima 5 glasova za "i" na primer.

tesi me jedino sto mi i grci cesto kazu da ni oni nisu sigurni :D

Link to comment

da. prvo sam ucio u nekoj "grckoj kuci". privatna organizacija vezana uz neku od crkava. tu sam prosao dva kursa od po 15 dvocasova, i jedan kurs grckog plesa.

prva ticerka mi bila super. grkinja sa parosa, koja radi doktorat ovde. drugi neka druga grkinja koja je prevodilac, ali uzasna uciteljica. treci kurs sam isao u volkshochschule, tj. nesto poput narodnog univerziteta. i sad od oktobra krecem cetvrti kurs, a to je nivo A2

Link to comment
  • 2 months later...

koliko je tesko nauciti ruski nama koji pricamo srpski? ne mora bas perfektno ali ono da se moze razumeti...cenim da cu brze savladati ruski nego francuski ili spanski npr.

 

hteo bih nauciti jos jedan jezik ili bar neke osnove sada kad imam viska vremena...

Link to comment

Gledam ovu seriju kuhinja i pola se razume, tj ima jako puno sličnih reči, kvaka je u tome što ne znaš koje su jako slične, a koje nemaju veze.

 

Sent from my x600 using Tapatalk

Link to comment

koliko je tesko nauciti ruski nama koji pricamo srpski? ne mora bas perfektno ali ono da se moze razumeti...cenim da cu brze savladati ruski nego francuski ili spanski npr.

 

hteo bih nauciti jos jedan jezik ili bar neke osnove sada kad imam viska vremena...

Lako se nauči, ali srpski i ruski imaju jako puno "false friends" reči, i ako baš nemaš vremena da se posvetiš učenju i nemaš gde da ga koristiš, može da ti se sve pomeša i stalno vuče da pričaš srpske reči (sa ruskim naglaskom). Npr. moj tata priča ruske reči, ali sve padeže menja sa srpskim nastavcima (a da toga nije ni svestan), a padeža imaju 6 i skoro svi imaju nastavke različite od naših, pa se lako izmeša.

Za rekreativno učenje jezika, glasam za španski. Za početak nema padeža, to je odmah jedno milion sati manje bubanja.

Link to comment

hvala. 

 

videcu jos, spanski mi izgleda bas tesko kao i francuski koji sam prvo hteo da ucim ali sam citao da je bas tezak.

 

 

sa ruskim se srecem cesce nego sa ova dva pa sam mislio da bi i iz tog ugla bilo lakse. mada realno tesko da cu ga bilo gde koristiti.

Link to comment

španski je mnogo lakši od francuskog

 

što se tiče sličnih jezika, slažem se sa Tihom Jezom, generalno jeste lakše ali su neki problemi baš izraženi i zahtevaju dosta truda (lažni prijatelji, drugačiji nastavci za padeže, drugačija upotreba nekih padeža, itd)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...