Jump to content
IGNORED

Ucenje stranih jezika


reg

Recommended Posts

snúbitisnúbiti (koga) nesvrš. 〈prez. snẉbīm, pril. pr. -īvši, prid. trp. snẉbljen〉1. nagovarati, poticati na što2. reg. prositi djevojku sintagma.jpgfrazeologija.jpgonomastika.jpgetimologija.jpgprasl. *snubiti, *snǫbiti (strus. snubić, stpolj. snębić) ≃ lat. nubere: udati se (riječ snubok je u hrv. rusizam)
Link to comment
  • 3 weeks later...
Ubedljivo najbolji je rečnik Školske knjige iz Zagreba. Tj. dva rečnika, oba sa po 60 000 reči i pojmova. Pretpostavljam da ti ne smeta što je hrvatski...hrvatsko-njemacki-rjecnik_f8bb4e.jpg
Odlican bauhaus dizajn
Link to comment
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Koleginici, amerikanki, trebaju casovi ili kurs srpskog jezika. Preporuke, ideje ?Btw, znam da nije najbolja tema, ali , ono, njoj je srpski strani jezik :)

Link to comment
  • 3 months later...

Može u Beogradu, Subotici i Nišu, i to ovde:

Institut za strane jezikeGospodar Jovanova 35BeogradInternational Academic CenterDečanska 12BeogradOPEN UniversityTrg cara Jovana Nenada 15SuboticaIT centarCara Dušana 90/318000 Niš

Ali svejedno moraš da se registruješ i da platiš preko www.ets.org/toefl , eventualno možeš zoveš centar u kom želiš da polažeš da ti pomognu. Mada je registracija relativno jednostavna.edit: ovde imaš detaljni opis procedure.

Edited by Ulven
Link to comment
hvala ti puno, shvatio sam za registraciju i placanje, nego im je sajt u nekom odrzavanje modu, pa nesto radi, nesto ne.
Za TOEFL se može desiti da dobiješ poruku da ti ne valja kreditna kartica - u tom slučaju promeni browser i probaj ponovo. Registracija je inače smešna, sve je jednostavno, osim pravila za password i username oko kojeg zakeraju prilično.
Link to comment
  • 10 months later...
citam ovde za toefl... zna li neko gde mogu pohadjati pripreme za toefl?
Kad već niko drugi neće, moram ja ;-) www.iacbg.org ti je jedno od mesta u Beogradu, ako možeš da dva puta sedmično odvojiš za nastavu.edit: hyperlink i ostala čuda Edited by pixy
Link to comment

Radeci ga stekao sam utisak da je.neka brza priprema skoro pa nemoguca..Sta znas-znas. Bitno je biti koncentrisan i psihicki spreman jer ispit traje saso mange sati a omaske i gubitak paznje odnesu nekoliko bodova..meni negde cca 5. Koliko se secam na sajtu je mogao da se radi probni test, taman da te malo uputi sta se radi i koliko..na osnovu toga mozes da znas kako stojis i koliko si spreman.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...