Jump to content
IGNORED

Ucenje stranih jezika


reg

Recommended Posts

potreban mi je savet: gde u beogradu mogu da nadjem ubrzani kurs ruskog jezikakoji bi osobu koja je nekada jako dobro govorila ruski i jos bolje znala gramatiku,vratila u kondiciju.ne mogu vise od dva meseca zivota da izdvojim za to, i bilo bi mi zgodno da bar jedan terminkursa (ako ne i oba?) bude vikendom.unapred hvala.

Link to comment
  • 1 year later...
potreban mi je savet: gde u beogradu mogu da nadjem ubrzani kurs ruskog jezikakoji bi osobu koja je nekada jako dobro govorila ruski i jos bolje znala gramatiku,vratila u kondiciju.ne mogu vise od dva meseca zivota da izdvojim za to, i bilo bi mi zgodno da bar jedan terminkursa (ako ne i oba?) bude vikendom.unapred hvala.
Informacije koje ćeš naći na http://www.worldwordschool.net/ nisu skoro ažurirane, ali na Skype-u su vrlu raspoloženi da odgovore na svako pitanje (Skype Name - worldwordschool).
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Postoji li neki kurs engleskog za apsolutne pocetnike koji bi da uce samostalno? Znaci treba da postoji i neki audio deo, a literatura mora biti i na srpskom.Ustvari sigurno postoji, ali ima li neko neku preporuku i iskustva sa nekim konkretnim kursom?Pitam za ćaleta.

Edited by deeps
Link to comment

ima assimil. radi posao dobro, ali ako piše svakodnevno pola sata, onda to znači pola sata. ako piše čitaj naglas, onda znači čitaj naglas. ako kaže ponovi lekciju od juče, ponovi lekciju od juče. lagano je, ne davi gramatikom, lako pamtljivi tekstovi.

Link to comment
Malopre izguglah i neke PONS kurseve. Da li se neko susretao sa njima?
PONS mi deluje kao kurs kakav smo imali u školi: aj sad malo lekcija, aj sad malo bubanje gramatike (prelistala sam u knjižari).Assimilove knjige su štampane tako da kada otvoriš knjigu, na levoj stranici imaš tekst u originalu, a na desnoj taj isti tekst na srpskom, tako da ne moraš da juriš reči po rečnicima. lekcije su kraći laki dijalozi, ponekad šaljivi, tako da se lako pamte čitave konstrukcije. nema lekcija iz gramatike, tek u svakoj sedmoj lekciji ide pregled onoga što se pojavljivalo novo u tekstovima.topla preporuka, koristila sam assimil i radi, iako ne verujem da sa bilo kojom knjigom za samostalno učenje možeš da "propričaš", za proste razgovore, snalaženje na putovanju i kasnije nadogradnju sasvim dovoljno.
Link to comment

Hvala.Skinuo sam oba kursa(starije izadanje assimila), uporedio ih i imam slican utisak. Nekako mi je kod assmila sve to nekako preglednije i lakse za snalazenje za nekog ko se prvi put susrece sa jezikom.

Link to comment
  • 3 months later...
Koji rečnik nemačkog kupiti a da valja? Tj, kupuje li iko više papirne rečnike ili je sve u e-formi.
Pogledaj onaj Instituta za strane jezike. Sastavila ga je njihova stara garda; ima 80 000 reči u oba pravca i gramatiku. Meni radi posao. Edited by Malkmus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...