Jump to content
IGNORED

SNOOKER


Zizou

Recommended Posts

Danas su baš pričali o tome na ES, neko im je postavio to pitanje koje su oni prosledili organizaciji turnira, a ovo bili u rebusu jer se tako nešto do sada nije dešavalo. Pretpostavljaju da se deli na onoliko delova koliko je puta bilo 147, tj. u tom slučaju bi Roni uzeo 2/3.

Link to comment

Roni ubija Hendrija, 10 frejmova za redom je uzeo. Juče u prvom delu je krenuo loše, pravio dosta grešaka, gubio 4:1, ali uspeo da se vrati na 4:4. Trenutno 11:4.

Link to comment

Brate. Sa 1-4 na 12-4. Hejl do besvesti. Kao 2004-te kada je poveo 7-0, i na kraju bilo, valjda, 17-4. Hendri nije mogao da se sabere kako ga je Roni maltretirao.Sinoć sam gledao drugo polufinale, Karter V Perry. Ne verujem da treba pominjati, ali pobednik Roni V Hendri bi zaista trebao da podigne pehar.

Link to comment
Brate. Sa 1-4 na 12-4. Hejl do besvesti. Kao 2004-te kada je poveo 7-0, i na kraju bilo, valjda, 17-4. Hendri nije mogao da se sabere kako ga je Roni maltretirao.Sinoć sam gledao drugo polufinale, Karter V Perry. Ne verujem da treba pominjati, ali pobednik Roni V Hendri bi zaista trebao da podigne pehar.
Karter i Peri su pobedili dvojicu odličnih igrača (Marfija i Megvajera) koji poslednjih godina imaju dosta bolje rezultate od Hendrija, ali stvarno ne verujem da bi neko od njih mogao da se suprotstavi Roniju kada ovako igra.Večeras u osam treći sešn. Edited by Zinedine Zidane
Link to comment
Karter i Peri su pobedili dvojicu odličnih igrača (Marfija i Megvajera) koji poslednjih godina imaju dosta bolje rezultate od Hendrija
Stoji. Ali mogu slobodno da kažem™ da su sinoć igrali prilično rastrzano, a čak ni da oba ta 1/4-finala nisu bila nešto posebno, više otkidanje frejm-po-frejm i to uglavnom zbog četvrte ili pete greške protivnika. Sinoć je kvalitet igre bio dosta nizak, imam jak utisak da i Karter i Peri imaju stravičnu tremu od Crucible hale samo sa jednim stolom. Da ne dramim i ja previše, ali stare legende sporta koji sada komentarišu za BBC, Dennis Taylor, Willie Thorn, Steve Davis i John Parrot non-stop ponavljaju kako je ovo sasvim drugačija igra nego kad su u hali dva stola i kada sediš pored svog protivnika. Kada ostane jedan sto, svesnost polufinala dođe do igrača, a obojica ovih su sinoć pokazivali priličnu nervozu. Ne mogu ni da zamislim kako će pobedniku biti u finalu, verovatno će ruke da se tresu.Roni ima dva problema ove sezone - jasno je da igra loše, tj osrednje, protiv "malih" protivnika, i u prvih 8 frejmova svakog meča, kada deluje nefokusirano i nekoncentrisano, a da posle kako meč odmiče, ubrza. Mislim da će ovo nestati ako bude shvatio da je u finalu, tada ipak vidi veliki pehar pored stola. Drugi problem je stravično loš % long shots, valjda samo oko 57%. Međutim, i sa time tuče Hendrija 12-14.
Link to comment

Vrlo je verovatno da će im biti frka u finalu ko god da prođe, pogotovo ako to bude bio Karter pošto za njega kažu da je choker. Ali opet mislim da bi bilo bolje da on prođe u finale. Peri je uzimao više scrappy frejmova i tesno prošao u polufinale, dok je Karter dobio Marfija 13:4 i Ebdona 13:9, prvi put napravio 147 i ovo mu je neki uzlazni momenat u karijeri. Iako nikad nije dobio Ronija u 8 odigranih mečeva, možda bi mogao da učini to finale nešto zanimljivijim, a i da motiviše Ronija za novih 147. Kako god, mislim da Roni ovo ne bi smeo da ispusti.

Link to comment
Roni ima dva problema ove sezone - jasno je da igra loše, tj osrednje, protiv "malih" protivnika, i u prvih 8 frejmova svakog meča, kada deluje nefokusirano i nekoncentrisano, a da posle kako meč odmiče, ubrza. Mislim da će ovo nestati ako bude shvatio da je u finalu, tada ipak vidi veliki pehar pored stola. Drugi problem je stravično loš % long shots, valjda samo oko 57%. Međutim, i sa time tuče Hendrija 12-14.
pa Hendryja tuce sa 12-4 samo zato sto je ovaj napravio nekoliko katastrofalnih grsaka... nisam gledao drugi deo, ali u prvom Hendry je prvo propustio priliku za 4-0 pa za 5-1 pa za 5-2(iako je i na 1-0 i na 2-0 uzeo frame jer je Ronnie ujebo). da je Hendry iskoristio svoje sanse u prvom delu(a nije da nema kvalitet za tako nesto. jer kada izgubis frame jes si sam sebi namestio snooker, onda to nikako nije do kvaliteta) i otisao sa makar 6-2(ako ne i celih 7-1) verujem da bi se drugacija pesma pevala... i to se vidi poslednje 2-3 sezone kada Ronnie ne krene kako treba ako ga protivnik stegne on kasnije ne moze da stigne(Niel Robertson ga je na istu foru opustenosti dobio 2-3 puta za redom)
Link to comment
pa Hendryja tuce sa 12-4 samo zato sto je ovaj napravio nekoliko katastrofalnih grsaka...
Nije baš samo zato. Napravio je Hendry nekoliko grešaka i juče u prva tri frejma, pa Roni nije mogao to da kazni tako što će na prvu grešku uzeti frejm. Danas je to izgledalo drugačije. A u poslednjih 5 je bila čista poezija, brejkovi od 87, 133, 135, 85, 70.
Link to comment

Momci, veliki dan je ovde, jesmo spremni za finale? cool.gif Roni je red hot favorit, i ja se nadam trećoj tituli. Ne vidim kako bi Karter mogao da ga nadigra, ali opet kažem - Roni nije isti kad igra protiv Williamsa, Higginsa, Hendryja i velikana, i kad igra sa, hm, "običnim" igračima. Valjda će mu doći iz dupeta u glavu da je reč o finalu Svetskog šampionata :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...