Jump to content
IGNORED

Borba protivu dosadnih insekata


Lezilebovich

Recommended Posts

On 14.7.2020. at 9:39, Plajvi said:

Ima li neko predstavu sta je ovo i kako tretirati i osloboditi se? Male su, 3-4x manje od muva, lete i hodaju, crno/braon boje, ne zuje. U 2 prostorije u stanu beskonačno dolaze, vise na plafonu i oko prozora, ne mogu da provalim odakle. Zumirao sam maximalno, mislio sam da su mušice, sad više nisam siguran šta su. Svaka pomoć je dobrodošla, hvala unapred. 😇

 

https://ibb.co/f8Yt4tW
https://ibb.co/LQg1cZx
https://ibb.co/rp23kyG



Bio u apoteci, kaze gazda da su ovo surlasi i da su se negde izlegli u stanu verovatno i da moram da budem uporan. Dobio da spricam Biotoll preparat pa se nadam da cu uskoro istrebiti. 

https://www.alo.rs/vesti/drustvo/subotica-repin-surlas-crne-bube-najezda-insekti/323394/vest

Nasao sam usput i ovo, bice da je to to. 

Edited by Plajvi
Link to comment
  • 7 months later...

IMG-20210228-173932.jpg

 

Ukebala sam danas u stanu, ima li neki entomolog da yna o kakvoj bubi se radi, makar odoka i da li je opasna?

Telo joj ima zglavke horizontalne, ali je mekana. možda i zato jer je mala 2-3 mm, slikala sam najbolje što mogu, nakon što sam je dokusurila. Inače nije brza a možda se i pravila mrtva, mada je bila vrlo živa.

[spoiler]IMG-20210228-173858.jpg

IMG-20210228-173932.jpg

 

 

IMG-20210228-174104.jpg[/spoiler]

Edited by halloween
Link to comment

Palo je i meni na pamet, ali nema rep čak ni naznaku repa, samo ova klješta.

Drugo, nema pravila, ali škorpije hoće pod drvo i da je malo vlažno i tamno, a ovde kod mene ni traga vlage i tame, naprotiv, a drveće je samo napolju.

Edited by halloween
Link to comment
On 15.7.2020. at 0:58, kud u maglu Simoviću said:

atomsko-biološko-hemijska-odbrana

 

neću komarnike onda je zagušljivo

word!
mreze za komarce = kao da si zazidao prozore

 

edit:

da li si razmisljao o baldahinu od tila, bar da spavas na miru. mene to vadi u kuci na moru.+

Edited by foto
Link to comment

@renne

Našla sam, uz pomoć aplikacije za identifikaciju insekata Picture insect.

Lažni škorpion, House pseudoscorpion, kažu bezopasan.

Juče sam se bavila sređivanjem terase, pa sam pomerala žardinjere, bacila staru zemlju, ko zna možda je karakondžula došla iz zemlje za cveće.

@Frile

Bravo!:hail:

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

sad citam i ne verujem...ja imam komarnike na prozorima celog svog zivota i nikada ne bih zivela bez njih...kakva zagusljivost sta pricate?to vam je mozda samo psiholoski efekat

uopste ne znam kako se ljudi bez komarnika naspavaju..

 

jednom sam stavila onaj raid u uticnicu i 10min nisam mogla da podnesem taj hemijski uzas,leteo je u kantu.

Link to comment
7 minutes ago, ivy said:

sad citam i ne verujem...ja imam komarnike na prozorima celog svog zivota i nikada ne bih zivela bez njih...kakva zagusljivost sta pricate?to vam je mozda samo psiholoski efekat

uopste ne znam kako se ljudi bez komarnika naspavaju..

 

jednom sam stavila onaj raid u uticnicu i 10min nisam mogla da podnesem taj hemijski uzas,leteo je u kantu.

 

Postoji solidna razlika izmedju luftiranja sa komarnicima i bez njih. Zato moji imaju opciju otvaranja.

 

 

Link to comment

pa dobro eto moze i ta opcija...ali vazduh ulazi pa ulazi,posebno leti kada postoji potreba za komarnikom je  prozor ionako otvoren 24/7

 

zivot bez komarnika na prozrima i vratima nije zivot.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

Postoji solidna razlika izmedju luftiranja sa komarnicima i bez njih. Zato moji imaju opciju otvaranja.

 

+1

 

Ja stavio na vrata od terase neku antikomareću zavesu (na otvaranje, sa magnetima).

Brani od komaraca, nije da nije, ali brani i od promaje.

 

Link to comment

pa dobro...meni komarnici nemaju alternativu posebno sto zivim pored Dunava i na 200m od kuce imam 4km priobalne sume i mocvare...pa cu  vrlo za malo manje vazduha ziveti i spavati normalno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...