Jump to content
IGNORED

Moskva i Piter


Mancunian

Recommended Posts

Idem za nedelju dana u Piter, iskrsla mi je slobodna nedelja. Procitala sam temu, al je sve staro (sem iznutrica). Je l ima neko neki savet? Sta i gde jesti, piti i tako to? 

Link to comment

Ne znam sta te zanima ali evo ovako iz glave

 

Za kraft piva i taj pivski fazon idi u Svi tvoji druzy

Ako juris stvarno vrhunski restoran onda u Severyanina.

 

Od klasike naravno Ermitaz, a ako imas srece da si tamo prvog cetvrtka u mesecu ulaz je besplatan. A ako ostajes vise 4-5 dana izdvoj i da odes u Puskinovo i Carsko selo, jeste malo van grada ali vredi uzeti turu. + Crkva spasa na krvi

Link to comment
  • 3 years later...

IMG-20210914-171624.jpg

 

IMG-20210914-171633.jpg

 

Teljnjaška je majica na štrafte koju nosi ruska mornarica.

Pošto sam videla kako izgledaju pitomci mornaričke akademije Nakimov pa se malo raspitala, saznala sam da pored običnih majica sa plavo belim štraftama koje se prodaju po suvenirnicama, postoje radnje vojne opreme u kojima se mogu kupiti "prave" teljnjaške. Ovo su fotke iz jedne od njih,  prodavnici Vojentorg u Sadovaja ulici br. 26.  Da nije reč o suvenirima videla sam po tome da dolaze i kupuju uniformisana lica. Inače je radnja prilično neulickana, kao i ulaz i enterijer što daje dodatnu čar, zajedno sa vrlo umiljatim mačkom.

Teljnjaške se osim po boji šara (različite nijanse plave u zavisnosti od roda vojske ili kako se već kaže) razlikuju i po debljini.

Najdeblje su mešavina vune i pamuka, muška košta 900 rubalja, nešto tanja sa tankom macastim postavom 720, najtanja  100% pamuk je 400 rubalja.

Imaju i ženske  i muške. Šokirala sam se kad mi je rekao koji broj nosim po njihovoj size chart, au sramote. Al opet sam kupila i za mene, bez probanja i taman mi:dry:.

 

Ulaz u radnju kad se uđe kroz prolaz sa ulice Sadovaja.

IMG-20210914-171725.jpg

Edited by halloween
  • +1 3
  • Wub 3
Link to comment
1 hour ago, halloween said:

IMG-20210914-171624.jpg

 

IMG-20210914-171633.jpg

 

Teljnjaška je majica na štrafte koju nosi ruska mornarica.

Pošto sam videla kako izgledaju pitomci mornaričke akademije Nakimov pa se malo raspitala, saznala sam da pored običnih majica sa plavo belim štraftama koje se prodaju po suvenirnicama, postoje radnje vojne opreme u kojima se mogu kupiti "prave" teljnjaške. Ovo su fotke iz jedne od njih,  prodavnici Vojentorg u Sadovaja ulici br. 26.  Da nije reč o suvenirima videla sam po tome da dolaze i kupuju uniformisana lica. Inače je radnja prilično neulickana, kao i ulaz i enterijer što daje dodatnu čar, zajedno sa vrlo umiljatim mačkom.

Teljnjaške se osim po boji šara (različite nijanse plave u zavisnosti od roda vojske ili kako se već kaže) razlikuju i po debljini.

Najdeblje su mešavina vune i pamuka, muška košta 900 rubalja, nešto tanja sa tankom macastim postavom 720, najtanja  100% pamuk je 400 rubalja.

Imaju i ženske  i muške. Šokirala sam se kad mi je rekao koji broj nosim po njihovoj size chart, au sramote. Al opet sam kupila i za mene, bez probanja i taman mi:dry:.

 

Ulaz u radnju kad se uđe kroz prolaz sa ulice Sadovaja.

IMG-20210914-171725.jpg

ААА. Мрзим те :) Иначе, са црним пругама је полиција, светло плава су падобранци (вдв), тамно плава морнарица, зелена специјалне јединице, црвена Росгвардија - унутрашња војска

Edited by Hamlet Strašni
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...