Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

nas je bilo sedmoro. mi smo jeli, pa smo pili, pa smo jos pili. onda smo posle dva sata opet jeli. i opet je ostalo najmanje dve kile ribe. vina i rakije nesto manje ;) kad kazem da ima, stvarno ima. nije skupo za ono sto dobijes.

Link to comment

o da, to je legendarni jure kvinta sa zenom nadom. samo mi je ta tvoja cena sumnjiva, rekao bih da si poodavno bila na lastovu. mislim da je to danas pre 250 kuna.inace dosta domacina na otoku sprema slicne vecere za stalne goste. mozda ne tako dobro ali cesto ne ni bitno slabije, prosecna cena je 100-120 kuna. razlika je obicno u kolicini vina koju ti sluze, mada ako si simpatican i ako se istaknes kapacitetom, mislim da all you can drink opcija pre ili kasnije pobedi. nisam bio ali ako bog dan, pisemo se ovde za 3 nedelje.

Link to comment
o da, to je legendarni jure kvinta sa zenom nadom. samo mi je ta tvoja cena sumnjiva, rekao bih da si poodavno bila na lastovu. mislim da je to danas pre 250 kuna.
200 kuna, prosle godine. ovi moji mogli da popiju pa je to bilo vise nego razumna cena :)
Link to comment
  • 3 weeks later...
Pa to ti je vise opcija lapo/lapo. Neces se tu senzacionalno obogatiti novim gurmanskim iskustvima, a Zivko ce te voziti iz p. u g. (od vale do vale),ne zamarajuci se pretjerano oko jedrilicarskih uzbudjenja.
vidi ovog sto se razume u zivka. pricaj nam jos kako je na tim kursevima, pliz :)
Link to comment
vidi ovog sto se razume u zivka. pricaj nam jos kako je na tim kursevima, pliz :)
Pa "ANA" je inicijalno formirana,kao sto joj i ime kaze,kao nauticka akademija, sto je u svom prvom periodu i bila (sve sa sutiranjem polaznika u bulju u 2 ujutro iz kreveta i jedrenja do zore itd.). Vremenom kako je rasla popularnost za ovaj oblik "aktivnosti i razonode", tako se orjentirala komercijalizaciji pa se svelo na, vise manje, ljetnu zajebavanciju utemeljenu potrebom sirokih narodnih masa da dozive mediteran kakav je nekad bio...derivat toga je i taj gore pomenuti gastro tecaj.U sustini to bi bile i moje jedine primjedbe upucene ovim tecajevima.Koncept je inaca gradjen na tri tecaja:Pocetni-moja najtoplija preporuka-(usvajanje terminologije,upoznavanje broda,cvorovi,citanje karata,oznaka,osnovni principi jedrenja itd.)i traje 7 dana(bilo nekad 14)i vezana si za bazu (na Murteru u Jezerima-bilo nekad na Zutu)u koju se vracate ili za rucak,koji polaznici sami pripremaju ili na spavanje.Ponekad se zalomi da se prespava i na okolnim otocicima Zirju,Kapriju...Napredni tecaj je vec navigacijski,naime krecete u nedjelju i vracate se za 7 dana saplasteci okolo po Jadranu (ako postoji jos uvijek 14 dnevni obavezno ga biraj). Na kraju Skiperski tecaj koji bi morao biti 14dnevni gdje ostris cula i postajes master shaulina koristeci sve stecene drevne vjestine bla,truc... Ovo govorim sa saznanjima starijim nesto vise od 10 godina i ne bi trebalo da je doslo do nekih vecih promjena,osim u strukturi instruktora o kojima mogu nagadjati. P.S.Sto se tice Zivka, radi se o neprikosnovenom autoritetu i na polju jedrilicarstva(sudionik Whitbread Round the World Race)i kuhanja naopacke u letecoj kuhinji.Poznavajuci ga,ako mu je dovoljno inspirativna ekipa na brodu,moze si dati puno truda i dosta toga od njega nauciti ili ne :) .P.P.S.Obavezno izbjegavati termine jun,juli i august. Skola je internacionalna, pa stoga opusteno,mislim da nisu jedino imali Kurde :) .
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...