Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Bol na Bracu se puni sve vise i vise.  Svake srede je u centru ribarsko vece i prodaju se specijaliteti za pojesti s nogu,  i bude neki bend na maloj bini. 

Saznacu sutra da li su to zabranili zbog kovida,  prica se da hoce.  

Kakva steta.  Hrana je fantasticna,  probala sam hobotnicu i bila je izvrsna.  

Mesto je takvo da svako pronadje ono sto trazi, sastav ljudi je mladi/porodicni/stariji.  

Sama plaza Zlatni rat je pravo cudo prirode,  jedna strana vetar,  talasi ogromni,  druga strana bez vetra mirno more. 

Ali kako sve mirise,  ostaje mi se zauvek,  ili makar dok ne pocne bura da duva 

Edit

Slike mogu samo do 1MB?

Edited by Sandradjer
Link to comment
On 18.7.2021. at 11:26, dùda said:

ima divno malo mesto u istri, zove se rabac

 

Hehe ja sam tu zavrsio na kraju. Doduse nekih 15 min promenadom od centra. Stvarno je ok. Lici mi na neka moja letovanja sa roditeljima. Ima i nekih bas starih restorana sa onako komunistickim stilom kao iz domacih filmova. Konobari kao iz osamdesetih sa metalnom tacnom okruglom i belom krpom i nekim meni neeobicnim hrvatskim naglaskom.

 

Dosta je turista ali nije neki pakao. Navece kad se seta je ok, na plazama ipak malo veca guzva. Ima i kamenih i sljunkovitih plaza. Sto se tice sastava najvise Nemacka i Austrija. Veceras bio neki madjionicar i zena kaze dobar je ali ne prica nemacki. :) inace svi pricaju nemacki. Ima dosta ljudi i iz Ceske,Poljske i Slovacke. Nesto malo iz Britanije ali od njih svi pomalo beze da li zbog Delte ili neceg drugog nije mi bas najjasnije.

Link to comment

Meni je Zlatni rat najgore mesto na Braču na kojem sam bio. Lepo to izgleda na slikama iz vazduha ali kad dođeš nemaš tu perspektivu. Ima sve što ne volim - horde turista na obali, masu jahti i skutera u vodi, hlad je daleko plus nije kamen nego zemlja plus je skupo, kao i Bol. Ovako izgleda špic na koji se turisti natiču

spacer.png

 

Za mene je parče uvale sa kamenim pločama i minimumom ljudi (teži nuli), hlad do vode, nešto ovako

 

spacer.png

 

Preko je kopno prema Omišu.

 

@Sandradjer

popnite se na Vidovu goru, najviši vrh na ostrvima.

  • +1 5
Link to comment

U Poreču trenutno gužva skoro kao u doba pre korone.  Standardno su Nemci i Austrijanci najzastupljeniji, ali ima i istočnoevropljana, najviše Mađara.  Ima i dosta gostiju iz Srbije. Imam utisak da je Slovenaca manje nego inače... Primetno manje Rusa i Engleza, a i jednima i drugima od ponedeljka Hrvatska za ulazak traži negativan PCR bez obzira na vakcinu, pa će ih svakako biti manje nego inače.

 

Trenutno su radovi na Istarskom ipsilonu, tj. na autoputu kroz Istru, tako da će uskoro biti kompletno završen (veći deo deonice od Učke do Pazina je već završen).

 

Inače, mere se slabo poštuju, da nije redovno stanje može se videti po upozorenjima i što u kafićima, restoranima i prodavnicama osoblje nosi masku. Mada su u Istri otkazani skoro svi događaji osim festivala u Puli i turnira u Umagu. Nema lokalnih koncerata i fešti. Nedostaje mi redovan julski nastup Gustafa u Rovinju. :-)

 

 

 

 

Link to comment

@Velocipede

 

Meni drugar predložio da izbegnem Pazin zbog skupe putarine, a i kaže da nema kartice, samo automat za kune pa je morao da pozajmljuje od auta iza ne bi li prošao :D  Kakve su cene putarina uopšte?

 

 

Inače kad su preporuke u pitanju ja svima kažem da obidju Grožnjan, i ako ne stignu na jazz festival u julu, imaju šta da vide.

 

Link to comment

ako znaš kud si pošao, lako ćeš se snaći. https://www.hac.hr/hr/interaktivna-karta

imaš sa strane "izračun cestarine"

 

nije malo, ali ne vredi izbegavati autoput.

npr. 17€ je do ZG, ako ideš na batrovce. i još toliko verovatno do pule ili već gde po istri.

stim, što se tamo već i može eskivirati putarina, Ok su i "normalni" putevi.

Edited by tonyk
  • +1 2
Link to comment

Tu sam i gledao, al mi malo konfuzno. Šta su oznake u rimskim ciframa, kategorije vozila? 
Batrovci ZG pa onda Rijeka i Pula na Y. Tako sam išao zadnji put, ali to je bilo pre 10tak godina. I bez male dece pa se moglo i stati i razvlačiti…

Link to comment
2 hours ago, John Coltrane said:

@Velocipede

 

Meni drugar predložio da izbegnem Pazin zbog skupe putarine, a i kaže da nema kartice, samo automat za kune pa je morao da pozajmljuje od auta iza ne bi li prošao :D  Kakve su cene putarina uopšte?

 

 

Inače kad su preporuke u pitanju ja svima kažem da obidju Grožnjan, i ako ne stignu na jazz festival u julu, imaju šta da vide.

 

Kamo ćeš? Do Ri ti je autoput. Poslje ideš kroz tunel Učku i tu plaćaš. Dalje se radi autoput i sljedećih 10 tak km je još u radu (govorim o istarskoj strani), a kasnije , od Lupoglava je već sve autoput u upotrebi i njega plaćaš još ovisno gdje izlazis? Radi se o 30 do 60 kuna da.li ideš do Pule, Rovinja  ili Poreča . Ako ideš za Poreč, onda ima smisla prijedlog prijatelja, jer.nema.potrebe da se vučeš autoputom prema Puli pa natrag za Poreč , tu je najbolje izaći u Pazinu i onda još 20 tak km proći cestom koja nije pod.naplatom .

Unutar Istre je druga.prica...zato pitam kamo ćeš...možeš I prije izaći pa ideš na Lupoglav Hum Roć Buzet Motovun i dalje ideš do Grožnjana ili kamo već...Ko pita...

Link to comment
4 hours ago, John Coltrane said:

Pula (i okolina)

Onda autoput prevo za pulu, ne skreće ništa za Pazin. A poslje kad radiš izlete za Grožnjan i sl. ideš putovima.po unutrašnjosti koje ne placaš

Link to comment

@tonyk @raskopcani

 

Ako sam dobro skapirao Babina Greda ZG je 107kn, ZG-Rijeka 70kn i Rijeka-Pula 70kn? Što je negde oko 30€. 

 

Mada sve zavisi kakvo nam bude prolazno vreme i da li negde usput svratimo kod rodbine. Najviše bih voleo da vozim od Rijeke na dole, uz obalu, a ne na Y.

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

@tonyk @raskopcani

 

Ako sam dobro skapirao Babina Greda ZG je 107kn, ZG-Rijeka 70kn i Rijeka-Pula 70kn? Što je negde oko 30€. 

 

Mada sve zavisi kakvo nam bude prolazno vreme i da li negde usput svratimo kod rodbine. Najviše bih voleo da vozim od Rijeke na dole, uz obalu, a ne na Y.

Batrovci zg 128kn, zg ri 75 kn i ako ideš na ucku 30 tak tunel i do pule cca još 30 tak ili koja kn. manje. 

Od ri ako ideš uz.more više ne plaćaš. Ljepše je ali zavrnuto s malom djecom interne se put.

E tu  onda možeš stati pa se baciti u more u Rapcu:)

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...