Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

posle ubistva gliserom devojke iz autrije na krku sad i ubistvo skoljkama italijana na hvaru

i onda kao rizicno zbog nacionalizma, ne nego su zemlja treceg sveta ko i mi:wacko:

Link to comment

onda murterska plaza cigradja i restorancic lantana. 

ne znam kad ces ici, al racunaj da je u ovoj nedelji jos guzvanjac, posle nedelje sigurno ce i cigradja i ostale divne plaze s imenima biti prihvatljive za nas razmazene sto volimo plazu samo za sebe. placa se parking, mislim da je 35 kuna na dan.

 

najpoznatije murterske plaze su slanica, podvrske i kosirina, za moj ukus tu je u ovo doba previse naguzvano, al ima kome je to okej. 

 

prema jezerima, s juzne strane ostrva, je autokamp stela maris (gde je nikad nisam videla kampere :D). tu ima plaza, stena i betonirano, i lep restoran stela maris. kad se ide kolima, moze se spustiti skroz do restorana i plaze, mada odozgo izgleda da je bolje parkirati se na vrhu i ici pesice. nije. 

 

kad si vec na ostrvu, predlazem da svratis do betine (murter i betina su spojeni), murter je lep, centar murtera je sredjen, ima ugositetljskih sadrzaja, al betina je predivna, ima i zanimljiv muzej stare brodogradnje, posto je betina po brodogradnji nekad bila poznata. besplatan parking u betini je na vrh brda, kod crkve, ima rampa, al pop je drzi dignutu. samo se cini da ima da se sipci do grada, al to je par ulica nizbrdo, uzbrdo, sve blizu. na gradskom trgu jede se u starom mlinu, prsuta, sira, friganih ribica i liganja, nesto leblebija, sve se nabada na cackalicu. 

 

u tisnom je kupanje bzvz. u jezerima je lipo, ima gradska plaza lucica na kojoj nema guzve , i jedan bar restorancic lavantera, gde se moze popiti i pojesti. parking u ulici koja vodi na plazu besplatan. izmedju tisnog i jezera je uredjena staza kroz borovu sumu dugacka 2,5km, i tu ima par mesta za kupanje, ima i jedna mala plaza, ali nema restorana i ne moze se doci kolima, sve je peske. 

Link to comment

Na stinivi vrv nisi bio, od kad je pre 3-4god pobedila na nekom od izbora za mis sveta bude guzva da nw vredi ni silaziti..

Vama mladima za provod samo hvar-hula hula i carpe diem, tu se sjate ovi sto sidju s kruzera

 

Link to comment
2 hours ago, Host said:

Nisam tamo, jeo sam u blizini kod Rokija. Ima vise tih seoskih konoba i uglavnom su konceptualno oukej ako nemas problem da ti razmazena decurlija trci oko stola, da ti klopa oduzima previse vremena od morskih aktivnosti i nemas nameru da preteras sa alkoholom. Kako god, ode 50 evra po glavi bez problema. 

 

Realne cene su: lignje, kozice i riba iz zamrzivaca 10+ evra bez naznake da nije sveze. Bilo sta iz mora 20+ evra. Jebene dagnje na buzaru 10-15 evra za pola kilograma. Boloznjez iz konzerve 8-10. U restoranima sa nizom cenom svuda krs hrana, rutinski uvaljuju fejk maslinovo ulje i gotovu pastu uz tastin osmeh. Mrze turiste na gotovo crnogorski nacin, s tim sto su zajebano duhoviti i sarmantni. Generalno su lokalci veliki carevi. 

 

Fast fuda skoro da i nema, tako da znate kad pravite budzet. Pivo od 2.5 do 5 evra, zavisi koje i gde, najcesce oko 3. Sokici 2-2.5 (cockta herbal je spektakl), kafa 1-1.5 (iznenadjujuce svuda odlicna), vino 15 evra za litar tresa za bevandu (desi se da vino koje narucite bude vise bevanda nego vino, pa kad napravite bevandu dobijete bevandu od bevande).

 

U Komizi su ribari napravili kartel, pa ne prodaju nista direktno nego sve u ribarnicu. Izbor slab do nikakav. Uglavnom svaki dan imaju dagnje (4e), orade i brancin iz uzgoja i tunu iz kese, a ostalo sta naleti. Lignje i skampe nijednom nisam video. Po jednom sam nasao kokota (15 evra), sabljarku (20e) i divljake (romb 25e). Standardne cene, izbor nikakav. Mislim da je u gradu Visu snabdevanje nesto bolje.

 

Nije mnogo bolje ni za pice. Ili socko ponuda alkohola ili seca usiju. Definitivno nije otok za hedonizam. 

 

Uglavnom Komiza i malo Visa. Komiza je prelep arhipelag zbijenih kamenih kuca sa romanticnih mulovima i pogledima. Posle par dana postaje klaustrofobicno. Izlazak uvece se svodi na dosadne kafice na centralnom trgu, beach bar u Kamenici sa izuzetno nadrkanim osobljem i maloletnicama koje mole za pivo, i na travarenje kod Cede sa alt ekipom u polulegalnom garaz-baru na mulu. Preporuka za poslednju varijantu, al nije za svakoga.

 

Grad Vis je vise fazon siroka riva, jahta u vezu, plavusa na ramenu. Vece i razudjenije mesto liseno komiskog pritiska, ali i sarma. Glavno mesto je bar Bejbi koji ima neki cudan retro dizelaski vajb. Dok razmisljam kako bih ga opisao pa vidim na tripadvisoru da je neko vec to uradio umesto mene: "This is a great chilled and funky bar right by the ferry terminal. Beer is cheap and there is always a great vibe in there no matter what time of day it is". Cova koji je to napisao je iz Cheshirea. 

 

Gde god otisli, bez auta je smor. Plaze se krecu od pescanih (:thumbdown:) preko sljunkovitih (:thumbsup:) do plocastih (:thumbup:). Na vecini plaza ima ili suma ili bar za begunce od sunca. More svuda vrhunsko, toplo, slano i mirisljavo. Celo ostrvo je fenomenalno lepo.

 

Utisak nakon povratka je da nije za nas mlade. Vise ima matoraca i roditelja sa decom u potrazi za mirom od gradske vreve. Ako ste u tom fazonu, naoruzajte se autom i novcim i navalite. Ja cu sledeci put na par dana jahtom u Komizu, pa palim za Monte Karlo. 

Lepo sam te savetovao da ides na L@st0v0 ako volis mladalacki provod. 80ih smo kampovali u siprazju, komarci prijatno zuje dok masu krilima, organski weceji u dzbunju, umesto bideja uskocis u more sa litice. Stara dobra yugovina.

Link to comment

kakva slucajnost da sam bas juce provela dan s dve ekipe koje su su vratile s visa, jedni posle mesec dana, drugi posle 10 dana, zadrani i rijecani. obe ekipe robinzonski, al bogato, smesteni u viskim zaseocima sa po 6 do 8 kuca, a njihove na samom moru. odavde su, al vis im je isto odvaljivanje po usima, tipa vecera u pojodi od dve lignje, fino je, al si gladan  posle dve lignje, i tako dalje, pivo 35 kuna, to je skupo. jedni su bili u zeni glavi. jeli su i pili od 18 do 23 (karpaco od kozica i tikvica prvi sled, drugi dagnje, treci sabljarka sa gradela, cetvrti teletina ispod peke, peti sled je desert i obicno su palacinke, al se gazdi nije dalo, pa im je izvrnuo jedno porodicno pakovanje ledo sladoleda i otvorio kesu mafina), a onda su nastavili da piju do 3 ujutru. ta vecera ol ju ken drink end it je 300 kuna po glavi.  

 

@mustang

 

ne pravim nikakvu razliku izmedju jugoslovenskih muskaraca, srbi, hrvati, bosanci, makedonci, crnogorci, meni je to sve isto. da ne kazem sta :D

 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...