Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

kasnog oktobra prosle godine idemo na st aerodrom da docekamo drugaricu, let u 23h. dok prilazimo aerodromu cujem buku brusilica, sta je ovo, radi se aerodrom non stop, nema obustavljanja radova ni nocu. rekonstrukcija ce biti zavrsena do kraja 2019. 

 

 

ja sam u osnovnoj skoli u trecem razredu na rekreativnu isla na brac, avionom do splita, pa hidrogliserom do milne. ne secam se da je neko izostao zbog siromastva. jbni socijalizam i ko ga izmisli.  

 

 

Link to comment
10 minutes ago, 3opge said:

splitski aerodrom je najefikasnije muciliste turista koje sam imao prilike da vidim.

humanije bi bilo kuvati ih u velikom kazanu.

 

 

Meni ostao u super sećanju,  ne znam kad si ti bio, ali 87-me, negde na drugom spratu  imali su gomilu najnovijih arkadnih mašina, dan i noć na odnosu na ono što sam tada igrao na C64. Posle mi bilo žao (iako nije bila loša ekskurzija) što mi (roditelji) umesto toga nisu dali pare za Amigu 500...

Edited by Jeremija
Link to comment
32 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Meni ostao u super sećanju,  ne znam kad si ti bio, ali 87-me, negde na drugom spratu  imali su gomilu najnovijih arkadnih mašina, dan i noć na odnosu na ono što sam tada igrao na C64. Posle mi bilo žao (iako nije bila loša ekskurzija) što mi (roditelji) umesto toga nisu dali pare za Amigu 500...

ja sam bio pre 2 godine.

da, super je terminal iz 1966, prizor je kao netom posle pomora Jima Jonesa samo sto ovde nisu potpuno mrtvi turisti nego jos dahcu.

 

Edited by 3opge
Link to comment
Just now, 3opge said:

ja sam bio pre 2 godine.

da, super je terminal iz 50 i neke, prizor je kao netom posle pomora Jima Jonesa samo sto ovde nisu potpuno mrtvi turisti nego jos dahcu.

 

 

 

Nije jedina stvar koja je propala u Splitu, osamdesetih sam sa roditeljima znao da letujem u hotelu Zagreb, predivan kompleks bio, sad (koliko vidim sa slika na netu) je ruina...   :ph34r:

Link to comment
1 hour ago, darling said:

kasnog oktobra prosle godine idemo na st aerodrom da docekamo drugaricu, let u 23h. dok prilazimo aerodromu cujem buku brusilica, sta je ovo, radi se aerodrom non stop, nema obustavljanja radova ni nocu. rekonstrukcija ce biti zavrsena do kraja 2019. 

 

 

ja sam u osnovnoj skoli u trecem razredu na rekreativnu isla na brac, avionom do splita, pa hidrogliserom do milne. ne secam se da je neko izostao zbog siromastva. jbni socijalizam i ko ga izmisli.  

 

 

darling, pa mi smo mozda bile u isto vreme u milni te godine :D ja sam bila sedmi razred, a ako se ne varam ti si bikicino i godiste moje rodjene sestre, sto znaci da je to to...vi beogradjani ste bili u onom skolskom odmaralistu, a mi u nekom penzoskom, zrenjaninskom, baka nas vodila. pravila je mekike svaki dan, jeli smo sardine koje smo kupovali u fabrikoj prodavnici, nikada mi nisu bile sladje ribe iz konzerve nego tada.

a secam se i jedne beogradjanke iz tog odmaralista, bila je mislim osmakinja, imala je neke odlicne farmerice na tregere i roze patike.

svako jutro smo prolazili pored vaseg odmaralista kada smo isli na plazu, a jednom smo se kupali i na onoj preko puta tadasnje milne, u nekom zalivcicu... kao da je juce bilo...

Link to comment

maj 79. :)

 

nismo bili na letovanju, nego na rekreativnoj nastavi, usred skolske godine, bez kupanjca, samo ucenje, uciteljica bila marljiva. a ko je hteo da me sretne na letovanju, mogo je ako je isao preko socijalnog :laugh: posto sam karijeru socijalnog slucaja pocela dosta mlada, s tri godine, verovatno sam sve obisla, a mimice kod omisa sam zapamtila. 

 

prosetala sam milnom pre dve godine, jako lepo mesto, sto bi rekli slovenci, dobro se cuje. tamo bih isla na letovanje da nemam gde. 

 

 

Edited by darling
Link to comment

mi smo sa rekreativnom na jelsu. 

prelepa je hrvatska obala i ostrva. steta sto mrznja i rat sve usrase. 

 

naravno emotivno sam vezana za igalo, herceg novi iako su mi se ljudi tamo odavno smucili. i cela cg politika. totalitarizam. al ta zeleno-plava boja slane vode...sublimarno te vuce da sanjaris o njoj. i miris mora. blago tim ljudima na otocima...valjda su svesni kako su lepo izolovani od ljudske gluposti. 

Edited by mustang
Link to comment

Mediteran je nekad bio pustinja. Nisam to znao. Naravno, krivci su zli Crnci, pre nekih desetak miliona godina dogurali su celu Afriku na sever i zatvorili Mediteran, na istoku se spojili sa Arabijom a na zapadu napravilili Gibraltar pa je siroto more skroz isparilo i sve životinjice pomrle. Ali, ipak je zapad pobedio i pre pet ili malo više miliona godina Atlantik je probio Gibraltar i voda je ponovo napunila Mediteransko more. Dokaz su ogromni slojevi soli par desetina metara ispod dna Mediterana, svuda.

 

Na neki čudan način sam propustio ovo pa odgledao tek sada. Car je David. Pogledajte. Dobar je dokumentarac.

 

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment
  • 1 month later...
On 25.4.2019. at 15:22, darling said:

 

ja sam u osnovnoj skoli u trecem razredu na rekreativnu isla na brac, avionom do splita, pa hidrogliserom do milne. ne secam se da je neko izostao zbog siromastva. jbni socijalizam i ko ga izmisli.  

 

 

Može li bez -izama na topiku Putovanja?

Link to comment
On 11.3.2018. at 9:40, čekmeže said:

Pričali mi sinoć za par lokalnih klinaca koji su prošle godine letovali u Hrvatskoj. Poenta je u tome da je njih iz nekog razloga potpuno promašila istorija srpsko-hrvatskih odonsa i da oni ne znaju ništa o tome, za njih je HR destinacija kao svaka druga. Elem, izaberu oni Split :D kao mesto odmora i prvih dana sve bilo lepo, vreme, more...

Desilo se da je tih dana Zvezda igrala kvalifikacije za LE i ovi hteli da gledaju utakmicu. Bili su smešteni negde na periferiji i uđu u lokalni kafić, prazan, i traže od gazde da im pusti Zvezdu na teveu :D. Gazda šta će, pozove društvo, ovi dođu i prebiju ih.

 

 

 

Brižni, a ništa nisu znali...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...