Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

1 minute ago, keitel said:

Drugar je uvijek imao spremnu zastavicu Hajduka za retrovizor, zlu ne trebalo. Doduše on je vozio bh tablice.

Moj drugar je sasvim ozbiljno navijao za Hajduk/a. Osamdesetih godina. Direktno iz Paracina... To jedan a drugi iz Beograda al' je imao opravdanje - matori mu s Visa a gospodja mama iz Ljubljane.

Link to comment

Moj rahmetli babo dolazi na ulaz bolnice gde inace dovoze ljude samo hitnom™ - folcika, bg registracija, split sedamdesetih godina. Na zadnjem sedistu dete, krvari - nejasno da li je celo, glava, oci - ko(nj) bi ga znao... Osoblje krenulo kao - znate, gospon, bla, bla... Moj rahmetli babo, sitan fizicki al' ljudina zahebana bio - kaze on njima - znate vi, gospon, ja to dete ne znam - policija me zaustavila i ubacila ga u kola, pitali je l' znam put do bolnice - ja rek'o da znam... Vadite ga iz kola i reshavajte™ - ne bih voleo da imamo posle problema - ni vi ni ja... Osoblje se odmah rastrcalo i resilo™. Mali dobio udarac u oko - prskali se on i drugar pa prishli mnogo blizu... Rahmetli babo sedeo na plazi - znao malog k'o "gazdinog sina jedinca" a znao i da je gazda na poslu... I tako. Neki put mora i na vrtutmu da se hvata, ne moze uvek na batine i registraciju, ne?  

Link to comment
52 minutes ago, keitel said:

Nategnuto mi je malo sve to, navijaju za Zvezdu a ne znaju o istoriji srpskohrvatskih odnosa? Važi.

Ovo su mi ispričali Hrvati, rodom iz Splita. A ovi momci su neke blente.

Link to comment
7 minutes ago, Katikon said:

Ne mogu da dočekam more kao nikad. Prošle godine sam bila na Šolti i nadam se da ću svake. Ne znam šta je to, ali mi je više legla i od Hvara. 

i ja sam, razumem te:)

Link to comment

i ja u stomorskoj, ali afrika zaliv mi nije toliko dobar kao ulazi u more sa velikih stena na drugoj strani stomorske, gde smo bili smesteni

ipak, malo mi smetala totalna anticivilizacijska opremljenost, npr nije se imalo gde rentati bajk u stomorskoj, onda moras promeniti dva busa od stomorske do maslinice i ici preko svih mestasaca (necujam mi se ne svidja btw) za tih 17km koliko se secam

Link to comment
3 hours ago, čekmeže said:

Pričali mi sinoć za par lokalnih klinaca koji su prošle godine letovali u Hrvatskoj. Poenta je u tome da je njih iz nekog razloga potpuno promašila istorija srpsko-hrvatskih odonsa i da oni ne znaju ništa o tome, za njih je HR destinacija kao svaka druga. Elem, izaberu oni Split :D kao mesto odmora i prvih dana sve bilo lepo, vreme, more...

Desilo se da je tih dana Zvezda igrala kvalifikacije za LE i ovi hteli da gledaju utakmicu. Bili su smešteni negde na periferiji i uđu u lokalni kafić, prazan, i traže od gazde da im pusti Zvezdu na teveu :D. Gazda šta će, pozove društvo, ovi dođu i prebiju ih.

 

 

 

dobro je uradio, pozdrav za gazdu.

sisaj zvezdo.

 

glavonja i ja isli njegovim autom i nismo nikakve frke imali, zenska iz picerije cak bila vidno prijatnija od momenta kad je saznala oklen stizemo.

doduse, mi smo grobari :)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...