Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Dubrovnik je najbliži. Ako im je do kupanja onda Kupari.

Druga opcija je Herceg Novi.

Tvrdoš je da se obiđe. Može da kupi vino. Trebinje je lepo i živo pre podne. Jagnjetina u kafani Stara Hercegovina na putu za HN.

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment

+ za vino u tvrdošu, cene su bagatela(u odnosu na isto po bg marketima) i jagu

 

i obići pijacu subotom. odabir sireva je spektakularan

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Mlini-Srebreno-Kupari za kupanje.

Ima fina ~botanicka basta blizu Dubrovnika, Arboretum Trsteno

I Cavtat, setnja i kupanje na stenama

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

ima i lep riblji restoran sa ribama u reci ili potokunili sta god bilo. lepo je trebinje i divna priroda dok ne krenes da se spustas za hn. posle sve onaj cg kamen. al dobar je put

Link to comment

Nije bas sasvim mediteran, al tu je negdje

mediteran 100posto.

nazalost, jebu ga ove novokomponovane granice sa svih strana ali trebinje je pravi mediteran. zalosno je sto je grad na 35km od obale postao slepo crevo, ali los izbor politike pre cetvrt veka i celnika iste ih je kostao kao nikoga u RS. grad koji je ziveo u simbiozi sa dubrovnikom je postao donji-desni korner rs. steta, velika steta.

prelep grad i prelepa okolina.

Edited by foto
Link to comment
  • 1 month later...

Bio na Hvaru. Nisam bio na hrvatskom moru od predškolskog tako da se ničeg ni ne sećam. Uglavnom išao u Grčku, samo ostrva, i bežao od gomile al su me sustigli na Lefkadi i nemam novaca da bežim dalje. Skupilo se nas osam i iznajmili kamenu kuću u selu na brdu, 150 jura dan, na Braču ima za 100. Dojmovi - koncept letovanja u kojem mi ne treba suncobran. Ne razmišljam da li ću u 2 popodne da idem u smeštaj, kafić ili da nabacujem majice na suncobran...legneš pod drvo i kuliraš. Drugo, nema gužve. Možeš komotno da budeš ceo dan u nekoj uvali praktično sam. U ovo Grčke što sam dobacio, najdalje do Zakintosa, to je postalo vrlo teško. Srpske tablice su redak fenomen, to je isto veliki plus, nema šanse da te salome zemare, pola su tunjavi Čehoslovaci i ini. Hvar je partizansko ostrvo, kad skontaju odakle si odmah kreću sfrj trip a i vidiš da im je pun očin germana koji vraćaju jelo u restoranu. Uvek je bila neka pošalica sa konobarima, samo 1 dečko nije znao šta je kaFa i pošto je, častio sam ga dve kune. 90 posto plaža su stene, krupan šljunak, ima jedna plaža gde treba suncobran, Dubovica, ali nije vredna truda. Par vrlo pristupačnih plaža za roditelje sa decom sa hladom i plićakom, nije moja šalja čaja, ali nekad prija da se ne lomatam da bi ušao u vodu. Cene grčke, pivo 2 i po evra, city of Hvar excluded. More je hladnije nego u Grčkoj ali je zato i vazduh prijatniji, prilično je podnošljivo. Sve u svemu Grčka me neće videti skoro.

Link to comment

Bio na Hvaru. Nisam bio na hrvatskom moru od predškolskog tako da se ničeg ni ne sećam. Uglavnom išao u Grčku, samo ostrva, i bežao od gomile al su me sustigli na Lefkadi i nemam novaca da bežim dalje. Skupilo se nas osam i iznajmili kamenu kuću u selu na brdu, 150 jura dan, na Braču ima za 100. Dojmovi - koncept letovanja u kojem mi ne treba suncobran. Ne razmišljam da li ću u 2 popodne da idem u smeštaj, kafić ili da nabacujem majice na suncobran...legneš pod drvo i kuliraš. Drugo, nema gužve. Možeš komotno da budeš ceo dan u nekoj uvali praktično sam. U ovo Grčke što sam dobacio, najdalje do Zakintosa, to je postalo vrlo teško. Srpske tablice su redak fenomen, to je isto veliki plus, nema šanse da te salome zemare, pola su tunjavi Čehoslovaci i ini. Hvar je partizansko ostrvo, kad skontaju odakle si odmah kreću sfrj trip a i vidiš da im je pun očin germana koji vraćaju jelo u restoranu. Uvek je bila neka pošalica sa konobarima, samo 1 dečko nije znao šta je kaFa i pošto je, častio sam ga dve kune. 90 posto plaža su stene, krupan šljunak, ima jedna plaža gde treba suncobran, Dubovica, ali nije vredna truda. Par vrlo pristupačnih plaža za roditelje sa decom sa hladom i plićakom, nije moja šalja čaja, ali nekad prija da se ne lomatam da bi ušao u vodu. Cene grčke, pivo 2 i po evra, city of Hvar excluded. More je hladnije nego u Grčkoj ali je zato i vazduh prijatniji, prilično je podnošljivo. Sve u svemu Grčka me neće videti skoro.

<3jos jedan u ekipi, dobrodoso

pozdrav sa solte,tako blizu splita I hvara a tako van hajpa. Ovde skoro nema turista, na "plazama" lokalni Stari resavaju ukrstene reci na zidicu u hladu..kazem " plazu" jer plaza I nema, samo ulazi u more sa stena. <3 juce Sam cistila oradu u moru pre rostiljanja

Apartman 50 e za cetvoro, gazde predobri ljudi, on nas vozao po oitoku u funkciji vodicha, puno price:D

 

PS.dubovica je lepa, I riba u onom restoranu dole bila najeftinija koju smo jeli onomad na hvaru

Link to comment

Bio na Hvaru. Nisam bio na hrvatskom moru od predškolskog tako da se ničeg ni ne sećam. Uglavnom išao u Grčku, samo ostrva, i bežao od gomile al su me sustigli na Lefkadi i nemam novaca da bežim dalje. Skupilo se nas osam i iznajmili kamenu kuću u selu na brdu, 150 jura dan, na Braču ima za 100. Dojmovi - koncept letovanja u kojem mi ne treba suncobran. Ne razmišljam da li ću u 2 popodne da idem u smeštaj, kafić ili da nabacujem majice na suncobran...legneš pod drvo i kuliraš. Drugo, nema gužve. Možeš komotno da budeš ceo dan u nekoj uvali praktično sam. U ovo Grčke što sam dobacio, najdalje do Zakintosa, to je postalo vrlo teško. Srpske tablice su redak fenomen, to je isto veliki plus, nema šanse da te salome zemare, pola su tunjavi Čehoslovaci i ini. Hvar je partizansko ostrvo, kad skontaju odakle si odmah kreću sfrj trip a i vidiš da im je pun očin germana koji vraćaju jelo u restoranu. Uvek je bila neka pošalica sa konobarima, samo 1 dečko nije znao šta je kaFa i pošto je, častio sam ga dve kune. 90 posto plaža su stene, krupan šljunak, ima jedna plaža gde treba suncobran, Dubovica, ali nije vredna truda. Par vrlo pristupačnih plaža za roditelje sa decom sa hladom i plićakom, nije moja šalja čaja, ali nekad prija da se ne lomatam da bi ušao u vodu. Cene grčke, pivo 2 i po evra, city of Hvar excluded. More je hladnije nego u Grčkoj ali je zato i vazduh prijatniji, prilično je podnošljivo. Sve u svemu Grčka me neće videti skoro.

<3jos jedan u ekipi, dobrodoso

pozdrav sa solte,tako blizu splita I hvara a tako van hajpa. Ovde skoro nema turista, na "plazama" lokalni Stari resavaju ukrstene reci na zidicu u hladu..kazem " plazu" jer plaza I nema, samo ulazi u more sa stena. <3 juce Sam cistila oradu u moru pre rostiljanja

Apartman 50 e za cetvoro, gazde predobri ljudi, on nas vozao po oitoku u funkciji vodicha, puno price:D

 

PS.dubovica je lepa, I riba u onom restoranu dole bila najeftinija koju smo jeli onomad na hvaru

Link to comment

Dubovica mi je lepša kao minijaturno selo nego kao plaža, nema borova nego onog žbunja i maslina i tu je bilo relativno puno ljudi, uključujući Talijane koje čuješ sa kilometar. Kidnuli smo na Zaraće, meni em lepše em pristupačnije.

Naš gazda se rasplako kad smo odlazili, tu smo negde ko njegova dica rasuta po svetu. Da ne pričam o večeri koju nam je spremio, u pola pet ujutro je kupovao ribu u Splitu. Sa smeštajem smo baš uboli.

Link to comment

Ja ovaj deo šibnuo ženi mejlom, koja je par leta u mladosti provela na Hvaru, eno je cmizdri u fazonu "ljudi uživaju u raju na zemlji, a ja rmbam u jbnoj Budvi" ima i dodatak "a zašto ti nećeš da letuješ u Hrvatskoj?" I tako....

Krivim vas ako se razvedem, da znate samo...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

zašto ti nećeš da letuješ u Hrvatskoj?

Sto sam lenj, i nemam para. Za letovanje.

EDIT: Ajd priznajte da ste mislili da cu da kazem : Zbog Oluje!

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...