Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

priroda na susku manje vise, nego antropologija, otvori cetvore oci i istrazi da l je stvarno tako kako se prica. 

na velikom drveniku jeste! al oni imaju i faktor trafo :D

Link to comment

priroda na susku manje vise, nego antropologija, otvori cetvore oci i istrazi da l je stvarno tako kako se prica.

na velikom drveniku jeste! al oni imaju i faktor trafo :D

Za sada sam samo uspela da vidim da svi piju k'o smukovi. Svaki dan, ceo dan. Rekli su mi da ima jedan lik na ostrvu koji ne pije. Mislim da je to jedini mestanin kog jos nisam upoznala. :lol:

 

Gospodja od 70 godina mi je danas rekla da dodjem u aprilu kad ima dobrih divljih spargli i da, da ostanu kao poslednjih dvoje na svetu ona i Todoric, ona nikad ne bi legla s njim. :lol:

 

Na ostrvu imaju i divlje ovce koje mogu da se ulove samo ako ih upucaju, i jedan divlji vepar koji je doplivao sa Losinja i kog su jednom bili uhvatili u neki kavez, ali je on prokopao pesak ispod i pobegao.

Link to comment

Za sada sam samo uspela da vidim da svi piju k'o smukovi. Svaki dan, ceo dan. Rekli su mi da ima jedan lik na ostrvu koji ne pije. Mislim da je to jedini mestanin kog jos nisam upoznala. :lol:

 

Gospodja od 70 godina mi je danas rekla da dodjem u aprilu kad ima dobrih divljih spargli i da, da ostanu kao poslednjih dvoje na svetu ona i Todoric, ona nikad ne bi legla s njim. :lol:

 

Na ostrvu imaju i divlje ovce koje mogu da se ulove samo ako ih upucaju, i jedan divlji vepar koji je doplivao sa Losinja i kog su jednom bili uhvatili u neki kavez, ali je on prokopao pesak ispod i pobegao.

Ajaooo ovo sam sad ženi naglas pročitao... Vrištanje od smeha...
Link to comment

Bas mi je danas neko pricao, nakon sto im je ogroman deo stanovnistva, narocito mladog, otisao nakon II sv. rata, imali su taj problem 70-ih. Te ljude su onda sklanjali negde kad su preko leta dolazili Amerikanci. U poslednjih 30-ak godina je to dosta drugacije, od oko 150 ljudi koji tu zive, dosta njih su dodjosi, sto oni koji su ovde dosli jer su se vencali s nekim Suscaninom, sto Zagrepcani, Zagorci, Slovenci, Austrijanci, Madjari koji su dosli u potrazi za mirom i tisinom. Ima i jedan par iz Belgije. Vecina mestana su sredovecni ili stariji ljudi, ima osmoro dece u osnovnoj skoli, od toga su troje od jednog para iz ZG-a koji je tu dosao pre par godina.

Link to comment

Nije bas sasvim mediteran, al tu je negdje. Sta preporucujete za stranca koji je smjesten u Trebinju? Sta da se vidi tu oko Trebinja i da li se lako dolazi do Boke? Pretpostavljam da do Dubrovnika nije problem.

Link to comment

Nije bas sasvim mediteran, al tu je negdje. Sta preporucujete za stranca koji je smjesten u Trebinju? Sta da se

vidi tu oko Trebinja i da li se lako dolazi do Boke? Pretpostavljam da do Dubrovnika nije problem.

jazina i studenac su fina izletišta, pavlova pećina ako je ljubitelj istih, manastir tvrdoš...

do hn-a ima 45-60 min

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...