Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

idem na hvar /u jelsu/ sutra, sasvim neplanirano i nepripremljeno, pa molim za kratak savet sta ne propustiti tamo /poslasticarnice, restorani, plaze, nesto jako lepo i fotogenicno za dobar selfi xixixi... kao i savet, da li otici u bol ili na/u korculu na jednodnevni izlet?

invizibl, darling, tola...?

nisam imenovan, ali korcula je lepsa, a u bolu je bolje za kupanje. do korcule se duze putuje.

Link to comment

idem na hvar /u jelsu/ sutra, sasvim neplanirano i nepripremljeno, pa molim za kratak savet sta ne propustiti tamo /poslasticarnice, restorani, plaze, nesto jako lepo i fotogenicno za dobar selfi xixixi... kao i savet, da li otici u bol ili na/u korculu na jednodnevni izlet?

invizibl, darling, tola...?

 

Ja sam bila u gradu Hvaru, za Jelsu ne znam. Ovamo su nam lokalci preporucili restoran Dalmatino i jeli smo tu vise puta, dobra hrana, odlicna usluga, a rakije koje dobijes na racun kuce pre i posle vecere su fenomenalne. 

 

Idi obavezno na Paklinske otoke. Mi smo se kupali na Jerolimu, Mlinima i Palmizani, a na samom ostrvu Hvaru, blizu grada, najbolja nam je bila plaza Pokonji dol. Ima mnoooooogo jezeva, gde god da se kupas, pa budi pazljiva. Kod nas je bio jedan slucaj stajanja na jeza, nije ni malo naivno. 

 

Sto se tice fotkanja, opet u Hvaru, mozes da se popnes na tvrdjavu, puca pogled na okolne otocice, ovako nesto (fotke su sa googla, nisu moje):

 

Pogled-s-tvr%C4%91ave-%C5%A0panjole-Fort

 

Ili mozete da odete jos vise iznad grada (za to vam treba neko prevozno sredstvo), pa imate ovo:

 

pogled-na-hvar.jpg

 

 

Za Bol i Korculu ne mogu bas da pomognem, nisam bila, ali sam cula da je Korcula lepsa.

Edited by Tolaa
Link to comment

idi na korculu

jelsa nista narocito, bila na jedan dan pri povratku na trajekt, pila kafu na trgu i vrebali da nina badric izadje iz kuce jer je moj drugar njen fan :lolol:

i okupali se na najblizoj plazi, neka uz drum, bezveze

ta j deo jelsa - vrboska ima dosta pescanih plaza pa me neije zanimao..

Link to comment

meni korcula bzvz.

 

 

ali, zamisli slucajnosti, sinoc sam bila s drugaricom koja se upravo vratila iz jelse. rekla je da joj je bilo divno. ja sam inace puna ambicioznih planova kad negde krenem, te poseticu ovo, ono, dobacicu dotle, sve, al me smlati vrucina i ne idem nigde, samo se kupam i jedem. 

 

za paklinske potvrdjujem da su divni, al sa broda, ne znam kako je kad si turista s kopna. 

Edited by darling
Link to comment

:-) jos samo da pocnem pivat po croacii za tolke solde za koje ona piva ovdi, pa cu je i zapratit po restoranima xaxaxaxa...

ali fala van drugarke, poslat cu van litrate sa jadrana / kakav je nekad bio - idem u neki socrealisticki hotel koji nije privatizovan, svi koji su bili tamo kazu da je ugodjaj totalni flesbeck u 82 xaxax...ali klopa odlicna, ima ribe svakog dana a i plaza za pre podne je odmah ispod, pa mi to super...popodne cemo se seckati malo...

a na korculi su mi hvalili slasticarnu cukarin, kazu da su odlicni starinski dalmatinski kolacici.../invizibl i zna ko mi je i hvalio ;-)

Link to comment

a na korculi su mi hvalili slasticarnu cukarin, kazu da su odlicni starinski dalmatinski kolacici.../invizibl i zna ko mi je i hvalio ;-)

 

cukarin je super. svi ti korculanski kolacici su odlicni. i super su bademi u seceru, ali beli! 

Link to comment
  • 8 months later...

Isao neko na Susak? Planiram da se zabodem tamo 10-ak dana pocetkom juna. Najvise me zanimaju preporuke za hranu i pice, za ostalo kapiram da je toliko malo ostrvo da cu sve uspeti da obidjem po vise puta. :wub: 

Link to comment

Isao neko na Susak? 

 

uh, ja sam bio vise puta ali je to bilo pre 20ak godina :)

 

meni je to najbolje mesto na svetu, mada je to tada bila potpuna divljina: 

- jedan kiosk, gde je lokalni arbanas ujutro/prepodne sluzio kafu, burek i jogurt a uvece se mesto pretvaralo u kafic (zvao se Hasan, ili Osman - tako nesto).

- neka kvazi samousluga, gde je sve bilo 2 puta skuplje nego u Rijeci, a hleba nije bilo ako se lokalni barba sinoc zapio pa nije ujutro sa barkom otisao do Losinja

- lokalni klub iseljenika gde se moglo popiti pivo i gemist (mada tamo nismo zalazili - previse Tudjmanovih slika a premalo tolerancije)

- brod Porec koji 3 puta nedeljno dolazi iz Rijeke (+6h voznje), pri cemu celo selo silazi na rivu da vidi ko je dosao/otisao. Sada idu katamarani koji su cesti i brzi, pa to nije vise toliko interesantno.

 

ali priroda je potpuno nadrealna, jedinstvena - svugde samo pesak i trska, nigde drveta/hlada.

pored toga, najinteresantnije je bilo groblje. ima i stari svetionik na odlicnom mestu, sa kojeg se super vidi koliko je Susak divlje mesto. 

lokalci pricaju cudnim jezikom koji je na pola puta izmedju italijanskog i arhaicnog hrvatskog. apsolutno nista se ne moze razumeti.

na otoku je puno americkih klinaca koji tu provode raspust. oni su pripadnici 2./3./4. generacije iseljenika, koji su se masovno selili u USA (pretezno u Hoboken, NJ) i tu ih starci posalju kod rodjaka. niko od njih ne prica hrvatski a na obali se cesto zakuva baseball match.

 

ostrvo je toliko malo da se moze prepesaciti, pretrcati i oplivati - sve to bez bilo kakve specijalne pripreme.

 

obozavam Susak ali, kao sto vidis, nisam ti bas pomogao :)

Link to comment
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...