Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

pa, nije bas sad da ni grcka ne mirise. eno vam jonska obala pa se bavite njome, nije ni tamo sve romodrom na lefkadi i delovima krfa. recimo itaka je sto se tice vegetacije vrlo slicna mljetu ili lastovu. i paxos. pa ozbiljni delovi lezbosa.

 

a ja sam video tek par % onoga sto valja tamo, tek me ceka amorgos, anafi, juzna obala krita, hios, ketira, peloponez.

 

PS. mole se osobe koje nikada nisu bile u eladi da se ne oglasavaju ovde posto je glupo.

Link to comment

pa, nije bas sad da ni grcka ne mirise. eno vam jonska obala pa se bavite njome, nije ni tamo sve romodrom na lefkadi i delovima krfa. recimo itaka je sto se tice vegetacije vrlo slicna mljetu ili lastovu. i paxos. pa ozbiljni delovi lezbosa.

 

a ja sam video tek par % onoga sto valja tamo, tek me ceka amorgos, anafi, juzna obala krita, hios, ketira, peloponez.

 

PS. mole se osobe koje nikada nisu bile u eladi da se ne oglasavaju ovde posto je glupo.

Na jugu je Matala, hipi selo iz 70-tih obavezna za videti. Nadam se da je nisu turisticki usrali, bila je super onako poludivlja. Ierapetra je isto OK mesto. Plaze su bolje na jugu.

Link to comment

Mrka kapa od Matale, u sezoni u svakom trenutku imaš po 200 turista™ u pećinama pa se onda saplićeš o plastične flaše koje dotični ostavljaju kao prilog. Na južnoj obali Krita ima mnogo lepših i vrednijih mesta.

 

Apropos ružnoće italijanskog Jadrana, ko nije uskočio u Crno More taj ne zna šta je čemer :(

 

Egej je zakon. Bio i ostao, i to je to.

Link to comment

meni kad neko sa odusevljenjem kaze plaaazaaa, dodje mi da ga hedbatujem.

e, tako.

vreme za obilazak mediterana je septembar i oktobar.

ako neko ima predlog za hrvatski priobalni koncept bez plaze - shoot! (rodjice pun intended! :D )

Link to comment

cro obala je zakon

dok sam studirala u zg, družila se skoro pa samo sa dalmošima i istranima

obišla mnogo po jadranu, i to neke super selendre po korčuli, hvaru, visu 

sa otvorenim đedovim konobama i sl

još mi u glavi letovanje u nekoj maloj uvali na korčuli (rasoha) u kojoj je bilo sve skupa 5 kuća

e to je bilo letovanje, tako verovatno nikad više  :cry:

 

danas ne idem tamo isključivo zbog tih bezobraznih cena

 

pridružujem se mrziocima peščanih plaža i obožavaocima kamenitih i belošljunkovitih

 

ed.

zaboravih.

to kad sam bila u toj maloj uvali, bilo nas dosta, momci bacali mreže i vrše

e ljudi, šta je bilo u tim vršama, to je neviđeno koje su se supice pravile

u grčkoj mi to bogatsvo ribe nedostaje (barem tamo gde ja idem, siromašno je more, moraću da krenem gazzinim stopama)

Edited by dùda
Link to comment

 

 

ed.

zaboravih.

to kad sam bila u toj maloj uvali, bilo nas dosta, momci bacali mreže i vrše

e ljudi, šta je bilo u tim vršama, to je neviđeno koje su se supice pravile

u grčkoj mi to bogatsvo ribe nedostaje (barem tamo gde ja idem, siromašno je more, moraću da krenem gazzinim stopama)

 

 

toga nema vise ni u cro, da ti bude malo lakse..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...