Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

e-e?

ovo sto gazza pise meni znachi jer prema njegovim fotkama, opisima i sl. nalazim da imamo iste kriterijume idealnog letovanja .dobro, njemu je malo bitniji gastro hedonizam (al i meni je to bitna stavka - uzivanje u lokalnoj hrani a da te ne ogule), a meni, verujem, mozda vise znaci sportske aktivnosti, malo naginjem hiperaktivnom odmoru (oksimoron).

 

zato kad on ovo govori znam da ne misli na neke grcke tepsija- ravne pescane plaze sa lezaljkama,suncobranima, tangama i koktelima na slamku, disco barovima i sl. ( zapravo ja sam trebalo da idem u portugal  - albufeiru ali kada sam videla na fotki tu plazu rekoh ekipi - 'no, ja idem na vis'.

 

ne znam, one gazzine fotke su fenomenalne, ambijent, uzivanje mog tipa, i kikladi i neki dodekanoni

 

samo ti mirisi. jbg. juzno je jako i vegetacija zakrzljala

 

ja sam obisla ceo krit i nigde nije zamirisalo. lazem, jeste, prostrujao miris borova na jednom vidikovcu-kaficu uoci hanje. na minut.

 

pilion - planina, sva zelena..ali mirisa nigde. gaje se jabuke. ko da sam na fruskoj gori pa se spustim na more

 

tirkizno more - to je meni kich dozivljaj. pesak- fuj, to mi je ono kad imas decu pa bas moras na pescanu plazu

 

dobro, majku mu ima li negde mirisa u grckoj??

 

e da - grcku kulturu, tj folklor,imam averziju. kad cujem zvuk sirtakija imam neki transfer blama

tursko sve volim ali im more bulja sem tog cuvenog kaş-a, tom moram pruziti sansu, eno i ovogodisnji kanski pobednik

svoj raniji film smestio u to posebno tursko letovaliste (mozda je beowl bio da nesto kaze)

Ih pa nisam mislio na Gazzu, jbga taj kada napravi putopis ubedio bi svinju da letuje u Pakistanu. :)

Idi na Krf, masline, borovi, zrikavci i mirisi. Oni morski.

Eto vidiš, to je ono na šta sam mislio, tebi treba taj miris, ja sam srećan kada ništa ne miriše.

Ti ćeš platiti extra da dobiješ taj miris, ja da nema nikakvog.

Ti hoćeš tenkski teren, ja bazen sa "slatkom" vodom...

Link to comment

Ih pa nisam mislio na Gazzu, jbga taj kada napravi putopis ubedio bi svinju da letuje u Pakistanu. :)

Idi na Krf, masline, borovi, zrikavci i mirisi. Oni morski.

Eto vidiš, to je ono na šta sam mislio, tebi treba taj miris, ja sam srećan kada ništa ne miriše.

Ti ćeš platiti extra da dobiješ taj miris, ja da nema nikakvog.

Ti hoćeš tenkski teren, ja bazen sa "slatkom" vodom...

 

kad ti treba bazen sto ne letujes u vrdniku? :D

vazdusnja banja, bazen, kud ces vise ;)

 

kfr- previse srba, ne citaj ovo kao autoshovinizam nego volim da sam negde gde me nista ne podseca na srbiju (cisto promene radi, taj osecaj da si ocepljen od realnosti koja te ceka kad se vratis)

 

da, stranci i jadran - moja sestra od tetke udata za engleza ciji je ideal ibica. ona ga jedva nagovori da idu na brach (tamo smo familijarno letovali kao mali, zajednicka tetka imala kucu). on tamo nadje neku vilu de lux, cena pregolema, sa velikim bazenom iz koje/koga nije izlazio. ona zbunjena - sta smo dosli ovde u prirodu, jadran kad je tebi taj materijalni (ja bih rekla isprazni) luksuz najbitniji

Link to comment

^Eto vidiš.

Zet englez ima sasvim drugačije viđenje odmora/mora.

Vrdnik mi je na maloj nadm.visini ja bih pre Bohinj ili tako nešto recimo u Austriji ali odraslo se, porodične obaveze.

Za Krf, pa nije tako mnogo Srba, mnogo više Italijana, Engleza...

No sada ozbiljno, meni se fućka™ kakve su plaže i sa koliko decibela se oglašavaju zrikavci.

Isto tako, jebe mi se za razgledanje kamenja iz starog veka na +40.

To sam ja, razumem da je nekome neshvatljivo ali tako je.

Želim normalnu klimu, čisto more i najbolju uslugu koju mogu dobiti za uloženi novac.

Edited by wall
Link to comment

najbolja plaza je sitan sitan kamen, kao pesak, ali nije. dobro ili stene. kamencici su mi uzas, kapiram da je to jos jedan razlog zasto ne volim jadran, gde, nije da je svuda naravno, ali ima bas dosta "sljunkovitih"

 

a kako IL mozes da kazes da te u HR nista ne podseca na SRB, to mi nije jasno bas :D

 

Elem, za te iste pare (nekad malo vece, ali nekad i malo manje), osim ako ne ides kod nekog privatno, mozes da svakog leta vidis po nesto po mediteranu. 

 

Nije da HR sad apsolutno ne valjda, daleko od toga, ali odnos cena-kvalitet ne valja, tu nema diskusije. 

Link to comment

meni kad neko sa odusevljenjem kaze pescaaaaanaaa plaaazaaa, dodje mi da ga hedbatujem.

:(

 

za miris, nema sanse da ga osetis na Kritu, tamo je otvoreno more. ovde okean zamirise jednom dvaput godisnje. meni je hrvatska obala ostala najlepsa. nemaju sanse vulkanska letovalista protiv koralnih ni u snu.

Link to comment

^Eto vidiš.

Zet englez ima sasvim drugačije viđenje odmora/mora.

Vrdnik mi je na maloj nadm.visini ja bih pre Bohinj ili tako nešto recimo u Austriji ali odraslo se, porodične obaveze.

Za Krf, pa nije tako mnogo Srba, mnogo više Italijana, Engleza...

No sada ozbiljno, meni se fućka™ kakve su plaže i sa koliko decibela se oglašavaju zrikavci.

Isto tako, jebe mi se za razgledanje kamenja iz starog veka na +40.

To sam ja, razumem da je nekome neshvatljivo ali tako je.

Želim normalnu klimu, čisto more i najbolju uslugu koju mogu dobiti za uloženi novac.

 

fair enough :)

bas jako specificni kriterijumi btw :)

 

potaklo me da reconsider ovo sto gazza preporuka jer mislim da imam vrlo vrlo slicne zahteve..

Link to comment

:(

 

za miris, nema sanse da ga osetis na Kritu, tamo je otvoreno more. ovde okean zamirise jednom dvaput godisnje. meni je hrvatska obala ostala najlepsa. nemaju sanse vulkanska letovalista protiv koralnih ni u snu.

ma kenjam kvake, obozavam svako more, al mi fakat dalmacija, posebno ostrva, mnogo ispred bilo cega sto sam video.

pricam iskljucivo o prirodi fkors.

Link to comment

najbolja plaza je sitan sitan kamen, kao pesak, ali nije. dobro ili stene. kamencici su mi uzas, kapiram da je to jos jedan razlog zasto ne volim jadran, gde, nije da je svuda naravno, ali ima bas dosta "sljunkovitih"

 

a kako IL mozes da kazes da te u HR nista ne podseca na SRB, to mi nije jasno bas :D

 

Elem, za te iste pare (nekad malo vece, ali nekad i malo manje), osim ako ne ides kod nekog privatno, mozes da svakog leta vidis po nesto po mediteranu. 

 

Nije da HR sad apsolutno ne valjda, daleko od toga, ali odnos cena-kvalitet ne valja, tu nema diskusije. 

 

meni nije sitan kamen nego stene ili krupniji beli kamen. ja na tome lezim, bez peskira. mirise kamenje, mirisu stene. tople su, ciste su, malo me i prijatno masiraju. ako je stena bas uz vodu, talasi mi zapljuskuju stopala

(samo sto su moja stopala postala jako osetljiva pa na te bele, malo vece, okrugle kamene reaguju kao da malom radojici zabadaju eksere pod nokte, pa se krivim i 'mucum' dok ne udjem u vodu, nekada i cetvoronoske. ali to je neki slatki mazohizam . imam one papuce s kojima mozes gaziti po kamenju ko po ravnom ali me nerviraju za plivanje.

podzemni svet i ronjenje mi je tu isto super

 

ni na siciliji nema mirisa, ni malti, ali lepo je, nije da ne bih opet tamo

Edited by InvisibleLight
Link to comment

meni nije sitan kamen nego stene ili krupniji beli kamen. ja na tome lezim, bez peskira. mirise kamenje, mirisu stene. tople su, ciste su, malo me i prijatno masiraju. ako je stena bas uz vodu, talasi mi zapljuskuju stopala

joj, erotike.

Link to comment

na te bele, malo vece, okrugle kamene reaguju kao da malom radojici zabadaju eksere pod nokte, pa se krivim i 'mucum' dok ne udjem u vodu, nekada i cetvoronoske. ali to je neki slatki mazohizam . imam one papuce s kojima mozes gaziti po kamenju ko po ravnom ali me nerviraju za plivanje.

 

 

O tome ti pricam, sve figure izvedem dok dodjem do vode, smuci mi se kupanje. Mirisi - Sicilija ne, ali Sardinija da :)

Link to comment

^^ :D

Kakav mazohizam.

Naravno šala. Uživaš u tome, ali to su ti kriterijumi koje ti imaš.

Ja menjao pozicije, ležaljke, na kraju više plaćao njih nego ručak. :lol:

Edited by wall
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...