Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

pa nisam ja shvatila da je ovo topik o hrvatskom primorju, misim piše "Mediteran" a tu spada i Azurna obala :huh:svejedno nemam ništa protiv da se splituje pa da se zna šta je Hrvatska (¡i da se nazove jasno!), šta Azurna obala a šta Španjolska (Grčka već ima topik)
pa to je bio promotivni slogan za hrvatsko primorje pre 6-7 godina, zato taj "..........." naziv topicanema veze..( i o turskom moru se pise na grckom topicu :(, tuga) Edited by InvisibleLight
Link to comment

sad ću ja još više oftopičaritiako ste u hrvatskoj a ne ide vam se na more (znam, zvuči neverovatno), možete jedan vikend provesti u lonjskom polju. može se divlje kampovati ili ići u neka seoska domaćinstva. priroda je predivna, al ono što je mene oduševilo su krda poludivljih konja koja tumaraju sasvim slobodno. prvo veče kad smo stigli videli smo ih skroz u daljini, al smo zato noću kad smo legli u šator mogli da čujemo topot kopita i njištanje baš blizu šatora. ludački osećaj skroz :)sledećeg dana smo krenuli u šetnju, i videli krdo baš blizu šatora, malo smo ih uplašili pa su krenuli u beg. sjajan prizor, preko sto konja juri pored vas :)kasnije su se opustili i krenuli da prilaze sami da se maze :)i pratili su nas u šetnji sve vreme :wub:nažalost onda je počela kišurina pa smo morali da se spakujemo i krenemo dalje, jer je šator prokišnjavao.

564407_10151832453302580_1386791028_n.jpg1003385_10151832455667580_345114783_n.jpg1240140_10151832456932580_278875942_n.jpg1174669_10151832458317580_958068473_n.jpg

konji su carevi.

Link to comment
  • 8 months later...

Jel ima neko neke linkove i ideje za trazenje privatnog smestaja u Dubrovniku, da bude sto blizi centru i po mogucnosti ne previse skup? Odakle krenuti?

 

period je druga nedelja juna

Edited by Dagmar
Link to comment

Jel ima neko neke linkove i ideje za trazenje privatnog smestaja u Dubrovniku, da bude sto blizi centru i po mogucnosti ne previse skup? Odakle krenuti?

 

period je druga nedelja juna

 

Ides na letovanje ili iz nekog drugog razloga zelis da budes bas u srcu Dubrovnika? (Pretpostavljam ovo drugo no ako je ipak prvo, ja bih te nekako odvratila od te ideje ;D onda je bolje biti u nekom od gradica pored)

Link to comment
  • 1 month later...

hrvati, metnite apartmane na neki booking sajt da moze da se rezervise/plati karticom, ovo placanje akontacije na racun je glupost, provizija jezivo velika..

 

tuga i komplikacija

Link to comment

Imao sličan problem pre dve godine... PayPal ne funkcioniše, plaćanje na račun nije bilo najsrećnije rešenje, na kraju se dogovorio s vlasnicom apartmana da joj donesem nešto što je htela da kupi u BGD, a da novac ostavim drugu njenog nećaka ili tako nešto i to oko 900 RSD samo... Sve se dobro završilo...

Link to comment

Imao sličan problem pre dve godine... PayPal ne funkcioniše, plaćanje na račun nije bilo najsrećnije rešenje, na kraju se dogovorio s vlasnicom apartmana da joj donesem nešto što je htela da kupi u BGD, a da novac ostavim drugu njenog nećaka ili tako nešto i to oko 900 RSD samo... Sve se dobro završilo...

evo i ova sad ima prijateljicu u bgd kojoj mogu da uplatim depozit, i to u dinarima ;)

 

commencing countdown..

Link to comment
  • 1 month later...

Welcome!BOXDH88CIAATXQJ.jpg

 

u komizi sam propustila sveti trio jastozera/bako/barba i jela u koluni

 

al me odrase u visu, kao hajde necemo u izvikanu pojodu, nego seli u obliznji val.

ok  riba 2.kategorije 280kn/kg al ako je ona moja porcija (da sad ne kachim fotku)  imala 380gr (izadje me 107kn) onda ja imam 100kg... posle vidim neki user na trip advisoru u komentarima za 'val' isto izrazio sumnju spram gramaze riblje porcije (mozda je mere kao sirovu a posle ispari voda pa izadje duplo laksa :D? )

elem, pored ribe uzela prilog. blitvu. 30kn.  :lolol:  za ono malo blitve. 

plus prostirka po 10kn. to je valjda njihova usluga. ok.

posle mi rece gazdarica da je karolina od monaka jela iskljucivo u tom restoranu pa mi bilo lakse  :ss1:

 

generalno cene su  izuzetno visoke, ok, EU, duplo su skuplje nego u srbiji (kugla sladoleda 8kn, paradajz 14kn, casa jogurta 4,5kn..), no ako uporedimo sa grckom i turskom debelo su precenjeni. i hrana i usluga.

primerice sedimo u kaficu kod plaze grandovac, konobara nema 15minuta a nas sto jedini neposluzen, vidi nas.

ali taj nemar i nadrkanost u dalmatinskom ugostiteljstvu je stara prica. 

 

plaza srebrna. 2 domace kafe i 2 politre vode 60kn (kafa 15kn, voda 15kn)

 

rentanje skutera je 300kn. ! 40 evra i malo vise

na kritu je skuter, iste kategorije od 50c kostao 15-20evra na dan

 

magneti, lokalne poslastice i sve sto ulazi u kategoriju suvenira je skuplje nego u berlinu, malti, grcku i turksu da ne pominjem

 

ne znam,ali ta strategija dodjesh jednom ogule te i ne vratis se nije bas kul. neki zagrepcani komentarisu da je razlog sto cro (gastro) turizam nikad nece doseci grcku opustenost tajr  sto dole sezona traje 5 meseci a u cro 2 meseca i onda trebaju u panici zgrnuti te pare za relativno kratko vreme.

 

zbog svih ovih stvari nikada ne bih dosla ponovo na cro more ali meni je i dalje za koplje lepse od svih drugih (priroda - chistoca vode, mirisi borova i tamarisa, skoro svuda su stene i kamenje :heart: , nema groznih, pescanih pplaza). mislim na otoke.

 

zato cu verovatno nastaviti letovati po cro otocima, unatoch ovom gore nabrojanom

 

komishka pogacha - njam

Link to comment

e a kad smo već kod centra Dubrovnika, koliko je to beše daleko od bilo koje pristojne plaže?

 

(tj ne sam centar - Stari Grad nego Pile)

Najbliža plaža Pilama je Danče, ja je mnogo gotivim iako ima da se oteliš da se spustiš do dole i vratiš nazad. Po meni - vredi.

 

Ispod Viktorije imaš gradsku plažu, pored starog karantina.

 

I naravno Lapad u koji lako stigneš busom pa onda zabodeš neku solo betoniranu plažicu u uvali.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...