Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

kod mene riblja juha 20 do 25 kuna, vrhunski spremljen brancin il orada s gradela plus prilozi 100, pola kile dagnji na buzari 40, pasta s grahom i lignjama 60, vegetarijanska pica (bzvz, al nekad se i to jede) 40 do 45, sveza tuna s gradela s prilozima od 90 do 95, sveza skusa s gradela i prilozi 55 do 60, i ono sto najvise volim da jedem, veelik svez oslic od sa gradela, blitva, malo boranije, sargarepe, krompira, ulje i beli luk, 70. sve porcije su za ozderavanje. litar vina od 70 do 80.na stranu riba, al sto je u dalmaciji dobro povrce. nije samo do sunca, jer i u srbiji zeze, valjda je i do zemlje i do zraka. nedostajace mi blitva :(

Link to comment
al kada vidim ove slike od I'm with the pilots ja bih opet ipak na hrvatsko more:(
Ako bih bila iskrena - nemam zelju da igde drugde idem, definitivno je obala po mom ukusu + bitan detalj - avio-linija iz Beograda/EU.
ko pitao za cene u bgd?ovde npr su lignje 940 din..svuda su manje vishe do 1000 din
940rsd ~ 62kn, znaci da nije stravicno skuplje od cena koje sam sretala kod njih.//Generalno retko kad jedem ista van kuce pa ne znam kakve su cene ni kod nas. Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Kako se najbolje (jednodnevno) obilaze Hvar i Brač? Automobilom na trajekt ili postoji neka druga varijanta?Dodatno, da li se neka rent-a-car agencija u Hrvatskoj izdvaja kvalitetom? Pozvaću redom Hertz, National i Sixt, ali ako neko ima ultra pozitivno iskustvo neće biti naodmet :)

Link to comment
Kako se najbolje (jednodnevno) obilaze Hvar i Brač? Automobilom na trajekt ili postoji neka druga varijanta?
... ili ako bi neko od forumskih kolega makar preporučio/la najbolje plaže na Braču i Hvaru?
Link to comment

ja bih rado ali sam na Braču poslenji put bio 1990.tada mi se dojmila plaža Zlatni rat na Bolu.Bol.jpg

Edited by Arbeitmann
Link to comment

Ako želiš buku&gužvu idi u Bol. Inače preporučujem sjevernu stranu otoka, Splitsku, Povlja, Pučišća, Postira za Mediteran kakav je nekad bio... i unutarnji dio, Škrip, Donji Humac, Nerežišća, Vidovu goru...Rimski kamenolom iznad Splitske s reljefom Herakla... povaljski prag, kamena greda iznad kapije bazilike u Povljima s najstarijim uklesanim napisom i to na ćirilici, samo se ne vidi, pa moraš vjerovati muzeju... Uglavnom osim Bola, Supetara i Sumartina sve ostalo je za preporuku.

Link to comment

Vratio sam se iz Hrvatske, zbog klinaca i temperature par dana ranije. Kilometraza 900km za 8 sati, sve autoput osim tu oko destinacije, Zivogosce Makarska. Hrvatski novi autoputevi odlicni, mada za nijansu uzi od starog YU autoputa. Ostalo bez zamerki, par dugackih tunela po 5km, na ulazu u tunel 25°C na izlazu 16°C. Priroda oko autoputa tj zapadne granice srpske drzave :P divlja i lepa. Inace gledam taj Velebit, Gorski Kotar pa i Biokovo oko Makarske bas je previse neprijateljsko i divlje okruzenje. Ja volim prirodu ali ono je previse.Sto se mora tice standardno, plaze sitan kamen, dosta hlada. Ja sam bio paradajz turista, mada nista nisam teglio vec sam sve kupovao lokalno, cene voca i povrca na pijacama i malim tezgicama ubijaju. Ostatak ponude se ne menja decenijama, pica, pomfrit i sladoled. Jeo i kucno pripremljenu ribu na rostilju, odlicna. Bosanaca nema, ramazan je, Hercegovacke slotine od 150kg dolaze vikendom, ostalo Cesi, Slovaci i Poljaci. Oni dolaze ful opremljeni, komsije sa terase pored su mi nudili i i toceno pivo. Cehinja u toplesu slabo. Makarska u toku dana raspad od guzve, a i generalno je za izbegavanje, plaza uzas. Par puta sam morao da ponovim sta trazim, posebno zenu mladji Hrvati ne razumeju, ali generalno nikakvih problema nismo imali. Kola nisu zavrsila u moru.

Link to comment

Zena trazi puter, mlada prodavacica bledo gleda dok stari vlasnik ne objasni i sl. Mada vise mi je utisak da ne ocekuju neke reci na ekavici i sl pa se zbune. Ja se presaltam na ijekavicu brzo, mada me he zbunjeno gledala kada sam trazio celi hleb

Edited by djeneralche
Link to comment
Zena trazi puter, mlada prodavacica bledo gleda dok stari vlasnik ne objasni i sl. Mada vise mi je utisak da ne ocekuju neke reci na ekavici i sl pa se zbune.
eh, mozda su i njihovi mladi temeljno obrazovani i iskreno zainteresovani kao nashi mladi ^_^
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...