Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Tako smo i mi misilli pre nekoliko godina kada smo preko Bosne isli do Metkovica pa na Korculu, ali sad da mi neko ponudi da idem tako opet, rekla bih da je lud. Svaka cast ljudima koji mogu to da izvoze bez problema, ali tata i ja smo bas crkli. Gore-dole-levo-desno-sve od jednom, n budala koji te preticu na uzasnim i nepreglednim krivinama (sa BH tablicama, naravno), kad ce to more vise...Pokusavam da razumem ljude kojima je tolika voznja uzivanje, ali mi ne ide. Mozda bih mislila drukcije da je sve ravno. Ne znam, stvarno, lepi su bili predeli ali sto se mene tice, nije to vredno cimanja.Posle toga - avion do Dubrovnika (za ~110e) i nekakav prevoz do zeljenog mesta, ako je jos neko iz apartmana voljan da dodje po nas za korektne pare kao prosle godine - raj.//I nas su zaustavili u Bosni, tata je isao izmedju 5 i 10 km/h vise od dozvoljenog u tom trenutku. Malo su se natezali pa ga je covek pustio, mozda zato sto je vec bio mrak.
kakva crna ravnica, ja ocu da se ubijem kad vozim za bec ili nis..jbg, ovo sa avionom meni nije opcija, treba mi auto na moru, a autovoz mi se ne isplati jer arcim "drzavni" benzin
Link to comment

jedna voznja kroz taj deo bosne je dovoljna u zivotu. jeste lepo al dzaba mu, zaboravim gde sam posao. zapravo se prisecam da sam poslednji put iz boke putovao skoro 14 sati do bgd preko niksica, mratinja, bosne itd. katastrofa.

Edited by gazza1
Link to comment

odlican nacin da se izbije u srednju dalmaciju je autoputem do banjaluke, pa nizbrdo, preko mrkonjic grada, grahova i strmice, do knina, i odatle gde god. od bl do knina je odlican put, na kom nema nikog zivog.

Link to comment
  • 3 weeks later...

trebaju mi preporuke za:1. konobe i restorane po Istri. sve od Pule do Poreca dolazi u obzir, ukljucujuci i kopno.2. mesto za janjetinu i ino meso oko Bosiljevafancy&precenjena mesta stop.ako nisam na pravom topicu molim da mi skrenete paznju. fala svima.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja sam ponovila proslogisnju kombinaciju - sredina juna u Zupi dubrovackoj, more prva ~cetiri dana izjutra (~07-10) ledeno a poslepodne okej za plivanje ali bez spustanja nogu "dole"; preostalih sest je bilo divno, mada dva poslepodneva, za moj ukus, pretoplo. Nista od navedenog nije sprecilo da se neizivljeno pliva ;DGazdarica na rastanku rece da smo super uboli jer je ocenila po vetru da ce biti mrz, i bi tako, dan-dva posto smo se vratili u surovu realnost.00.jpgleto01.jpg

Link to comment

Hrana po restoranima je uglavnom uberskupa (cast izuzecima). Pogotovo te riblje i morske stvari (koje srecom ne volim), sto mi je totalno nejasno - mislim hajde da su im svinjske kolenice skupe jer ih nemaju u izobilju ali ribe? - ne nalazim logiku. Procije mesa su male (pa jos naspram takve cene..), mislim da cestit Nemac mora da uzme dve da bi se najeo kao kod kuce...Shvatis da postoje uglavnom dve varijante:1) ili si u hotelu sa polupansionom ili si bogat covek (stranac?) koji ode u 5+* hotel kome je svejedno dal je riba 10 ili 30e pa jede po restoranimaili2) apartman/kamp i sam spremas hranuUopste nije ostavljeno prostora za nesto izmedju, sem kad slucajno naletis na neko skrovito mesto gde su cene ipak nesto vise od nekog tvog licnog proseka, samo sto i tu pice bude ++.Kad se ovo prihvati - nema problema :)Ono cega se dobro secam su lignje. Porcije u Cavtatu su isle od 65 do 95kn, ne znam da li dizu cene kada pocne sezona. Koliko kosta porcija lignji npr u Beogradu?@Roger Saha, Mlini :) i Cavtatcavtatplaza02.jpgcavtatplaza01.jpgSjajne stene za docekati mrak

Link to comment

kakve paprene cene na komizi. al vidim neki cenjeni restoran, od poznatih bili su i mesic i bilic, radja, djiboni i (cini mi se) kezmanal kada vidim ove slike od I'm with the pilots ja bih opet ipak na hrvatsko more:(ko pitao za cene u bgd?ovde npr su lignje 940 din..svuda su manje vishe do 1000 dinedit- secam se 2008 u rovinju su cene u restoranima bile iste kao i ovde, cak i jeftinije nego u beograduali tada je odnos dinar-kuna bio 11, sada je preko 15..i jos sto-sta je uticalo

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...