Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

ovde je na 66 strana diskusija izbistrena korcula, i gde da se ide, i sta da se vidi, i sta da se jede, i kako da se stigne, i ostalo...http://www.forum.hr/showthread.php?t=56573

Link to comment
ja bih preporucio Komizu, mesto je raj na zemlji + je 100% partizansko (sto ume da bude bitno kada se letuje u Hrvatskoj).
ni ne čudi. što ne odeš u neko mesto koje je 100% cigansko? <_< i ja bih preporučio Komižu na osnovu nekih slika koje su (mislim) na PPP kačene, deluje previše dobro za zaobići. a ima nečega i u tome što arbajtman zbori.
Link to comment

ma znam, Komiža je ludilo, bio sam tamo pre dve godine, i ja sam je hvalio ovde.nego taj smeštaj u kom sam bio je sada mali, pošto nas ide više.ako si išao 5 godina, daj neki tip - kontakt za smeštaj. može na PM, ako nećeš ovdethnx :)

Link to comment

ja sam uvek odsedao kod drugara u šufitu :) što se lokacije tiče, moja preporuka je ovohttp://www.apartments-komiza.net/lang/HR/index.php

Link to comment

sad je i meni krivo, jer ove godine preskacem...jos malo, mesto Vis, najvece na ostrvu, isto lepo ali je Komiza boljaPicture682.jpgPicture166.jpgPicture138.jpgPicture017.jpg

Edited by Arbeitmann
Link to comment

jos nesto, ko posecuje Vis, obavezno da poseti konobu pesnika Senka Karuze.

Ali ako želite doživjeti nešto zaista drukčije, posebno, a imate vremena, pođite na slow food u uvalu Molo Trovno (Mala Travna). Ondje Senko Karuza sprema u svojoj kuhinji ono što taj dan ulovi u moru, a usput više sati razgovara i filozofira s vama o životu, književnosti, svemu... Ali morate mu se unaprijed najaviti.
RESTAURANTSKonoba SenkoMala TravnaIsland of VisCroatiatel: +385-21-713050 or +385-99-525803Proprietor/chef/poet: Senko Karuza
Edited by Arbeitmann
Link to comment

sada sam se setio zašto mi je to toliko poznato. bio je ortak na Visu, i kod Senka, i rekao mi da obavezno idem tamo na more. dao mi je i fon za neki smeštaj, koji sam naravno izgubio <_< kućica je suluda, kaže da je has da se usereš, i da je lik mega zanimljiv

Edited by assück
Link to comment

hobotnica i krompir ispod saca, najukusniji paradajz na svetu, velik ko dinja, domaci limoncelo, bugava...over & out za danas, idem da udaram glavom u zid...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...