Jump to content
IGNORED

Stambeni krediti


pacey defender

Recommended Posts

Sve što može da ti se upiše kao nekretnina ti se računa u prvi stan, bez obzira na poreklo - kupiš, dobiješ, naslediš, šta god. Ali samo to prvo. Sve naredno - gule te.

Link to comment
  • 2 weeks later...

može ukratko kakve sve troškove imam pri kupovini sekundarnog. meni je prvi. kolko posto i od čega ide prenos aps prava. overa ugovora, nema posrednika...

Link to comment

Plaćaš 3% od cene stana na porez za prenos, oslobođen si poreza za 40kvm ako ti je prvi stan i još za još po 15kvm za svakog člana domaćinstva. Overa u sudu zavisi od ukupne sume, tačnu cifru možeš naći na sajtu suda, ja sam ukupno platio oko 700e. Imaš i trošak transfera sa računa na račun, on je oko 150e, gledaj da prodavac otvori račun u tvojoj banci, jeftinije je. Imaš i troškove za razne administracije i zajebancije i naravno za advokata 150-200e.

Link to comment
Plaćaš 3% od cene stana na porez za prenos, oslobođen si poreza za 40kvm ako ti je prvi stan i još za još po 15kvm za svakog člana domaćinstva. Overa u sudu zavisi od ukupne sume, tačnu cifru možeš naći na sajtu suda, ja sam ukupno platio oko 700e. Imaš i trošak transfera sa računa na račun, on je oko 150e, gledaj da prodavac otvori račun u tvojoj banci, jeftinije je. Imaš i troškove za razne administracije i zajebancije i naravno za advokata 150-200e.
Ja sam imao "trougao" ja i kupac mog stana smo bili u kombank i tu je naknada "po ugovoru" je 5000 din. Ja sam morao da imam transfer u drugu banku za kupovinu i to je 0,8% od iznosa i to je dranje još čeka se 5 radnih dana, ali to sam izbegao već sam opisao ranije tu pustolovinu :-( U KBC je naknada 8000 "po ugovoru" .Send from WC šolja by BVK
Link to comment
  • 3 weeks later...

cale je oslobodjen poreza na kapitalnu dobit prilikom prodaje stana (vlasnik je 10+ godina). je l treba da ide u poresku da mu lupe pecat da je oslobodjen placanja ili nema potrebe?

Link to comment

У Креди Агрикол банци не постоје трошкови отварања наменског рачуна и трансфера новца (под условом да су оба рачуна у Креди Агрикол банци). На сајту Пореске управе има закона, правилника, упутстава везаних за порезе на имовину. Није лоше све то прочешљати и спремити се за квалитетну расправу са пореским органима до које ће кад тад доћи :s_d:http://www.poreskauprava.gov.rs/

Edited by dekki
Link to comment
cale je oslobodjen poreza na kapitalnu dobit prilikom prodaje stana (vlasnik je 10+ godina). je l treba da ide u poresku da mu lupe pecat da je oslobodjen placanja ili nema potrebe?
chek chek, po kom osnovu je tachno oslobodjen, tako sto je vlasnik 10+? jel ima to negde zvanichno?(a laichki, sa poreskom je uvek bolje biti na lupljen pechat, ko zna sta ce da im padne za sledecih 10+ :s_w:)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...