Jump to content
IGNORED

Stambeni krediti


pacey defender

Recommended Posts

zavisi od dve stvari: da li je nadogradnja papirski cista, i da li kupujes od pravnog ili fizickog lica. ako kupujes od fizickog lica, nema nista od povracaja poreza. takodje, nema nista od povracaja poreza ni ako ucestvujes u vlasnickoj strukturi bilo koje nekretnine. ako imas i osminu stana negde, ne mozes dobiti povracaj.a sada da se vratimo na osnovni problem - taj sto razmatras kupovinu nadzidjotine na Karaburmi. budi jako oprezna sa time, to je skarabudzivano samo tako, cela Karaburma je unistena divljom nadogradnjom.
nadzidjotina is yet to happen. podrazumeva se da će moj advokat da proveri sve papire. i kupujem od investitora, ako kupujem. i nemam ništa od nekretnina nigde.hvala ti, vaso. :) biću slobodna da te pitam o ovom još ako uđem u fazu 2.
Link to comment
i kupujem od investitora, ako kupujem.
e to je fora, nema veze da li kupujes od investitora ili ne, vec da li investitor zida kao fizicko ili pravno lice. mi pri kupovini nismo bili eligible za povracaj poreza zato sto vec imamo neke procente u drugim stanovima, ali ionako ne bi mogli da dobijemo povracaj jer je investitor prodavao u svoje licno ime a ne kao firma. to je zakonski cista situacija, ali bez PIB-a nema ni povracaja poreza.
Link to comment

Bas danas izasao u Kuriru clanak...http://www.kurir-info.rs/kao-da-je-bomba-pala-u-stanove-clanak-711353Nisam ispratio Beobild, koji ipak smatram za relevantniji izvor informacija, ali da li je ovo izuzetak, ili pravilo kod drzavne gradnje?

Link to comment

Zavisi koja drzavna instancatm gradi. Stanovi koje su izgradile opstinske stambene agencije po kg, kraljevu, cacku, i jos nekim mestima su kvalitetniji od privatnih, a skoro duplo jeftiniji.

Link to comment
Zavisi koja drzavna instancatm gradi. Stanovi koje su izgradile opstinske stambene agencije po kg, kraljevu, cacku, i jos nekim mestima su kvalitetniji od privatnih, a skoro duplo jeftiniji.
socijalni stanovi u Zemun polju koje je gradio Beograd izgradjeni su izvanredno solidno.
Link to comment
Nisam ispratio Beobild, koji ipak smatram za relevantniji izvor informacija, ali da li je ovo izuzetak, ili pravilo kod drzavne gradnje?
Bio je veliki pritisak i na investitore i na GDS da se te zgrade usele pred izbore 2012.One zgrade koje nisu bile opterećene ovim rokovima, tj. za koje je bilo izvesno da se ne mogu useliti do maja 2012. u proseku su dobro građene, a ima i veoma pozitivnih iznenađenja kada su u pitanju izvođači.Kada su u pitanju subvencionisani krediti, evo uslovahttp://www.nkosk.rs/.../content/usloviNe zaboravite da prilikom uzimanja subv.kredita imate troškove obrade kredita i plaćate osiguranje kod NKOSK što izađe u proseku 2300 evra (za stan od 50 kvm).Kad računate iznos za povraćaj PDV ne množite sa 8/100 nego cca 7,5/100 ( npr. ako živite sami u novom stanu, priznaje se povraćaj za 40 kvm: 40x cena kvadrata x 0.075 ( orijentaciono).Najbolje i potpuno besplatno je da odete do banke u kojoj imate otvoren tekući račun da se raspitate o uslovima kredita. Osnovni parametri koje traže su kupoprodajna cena stana i iznos učešća. Ponuda koju vam budu dali ne obavezuje vas ni na šta.Radovi na zgradama čiji je investitor GDS osigurani su u garantnom roku od 2 do 5 godina. Edited by halloween
Link to comment
socijalni stanovi u Zemun polju koje je gradio Beograd izgradjeni su izvanredno solidno.
Da, i oni isto. Moje iskustvo generalno je da se na lokalu te stvari rade solidno, moglo bi bolje ali je ok, za koplje kvalitetnije od privatnih tzv investitora. A ove drzavne varijante, velja dinkara i ostali kad se dohvate gradnje, to je tezak krs.
Link to comment
Uzeti stambeni kredit sad nije bas pametna ideja. Kamate se krecu od nekih 5%+6M euribor sto danas izgleda povoljno jer je euribor samo negde oko 0,3 a 2008 i 2009 je bio oko 4 cak i preko 5. Za par godina ako se pokrene ekonomija EU euribor bi opet mogao da bude na tom nivou sto znaci da kamata moze da izadje i na 10% godisnje. Ovo pogotovu moze da bude problem ako se kredit uzima za vecu sumu i na dugacak period (vise od 20 godina).Sto se tice povracaja PDV to vazi samo za novogradnju i za kupce prvog stana i stopa je 8%.
Jak je to koncept prolazak krize u EU samo jos nikako da nadju nacin kako da ga izvedu.
Link to comment
Uzeti stambeni kredit sad nije bas pametna ideja. Kamate se krecu od nekih 5%+6M euribor sto danas izgleda povoljno jer je euribor samo negde oko 0,3 a 2008 i 2009 je bio oko 4 cak i preko 5. Za par godina ako se pokrene ekonomija EU euribor bi opet mogao da bude na tom nivou sto znaci da kamata moze da izadje i na 10% godisnje. Ovo pogotovu moze da bude problem ako se kredit uzima za vecu sumu i na dugacak period (vise od 20 godina).Sto se tice povracaja PDV to vazi samo za novogradnju i za kupce prvog stana i stopa je 8%.
:ohmy:Dakle mojih 3.95%+6M EURIBOR jos i nije tako strasno
Link to comment
Na lokaciji o kojoj smo pricali juce izgleda da nema vise dvosobnih od oko 60kvm, samo neki mali dvosobni od 48 i trosobni od 63. Bice da se rasprodalo. Cijena 1290 sa PDVom.Tamo je jedan moj drugar kupio preko KBC banke i rece da je zadovoljan uslovima kredita.
Izgleda da je KBC banka dosta dobro uletela sa ponudom za stanove u savskim blokovima.Stan koji sam ja kupio je kupljen KBC kreditom pre nekoliko godina, a cuo sam da su dva razlicita stana u blokovima isto kupljena kreditom kod njih...BTW, sta se sve racuna u prvi stan?Nasledstvo, poklon sve to...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...