Jump to content
IGNORED

Književnost, vizuelno


maxivida

Recommended Posts

Danas sam, listajući neki Guardian u biblioteci naišla na zanimljivu mapu koju je, po uzoru na mapu londonskog metroa, dizajnirao Kit Glover za Royal Shakespeare Company. Veoma mi se dopala, pa sam se potrudila da je pronađem i prenesem ovde (najviše mi se dopala linija Strong and Difficult Women :D ). Ovo je topik posvećen vizuelnoj strani književnosti - ne samo ovakvim zanimljivostima, već i likovnim rešenjima korica koje su na vas ostavile utisak, štamparskim eksperimentima, ekscentričnostima i sl.1656234803_634f4edf8d_o.jpg

Edited by maxivida
Link to comment

Preferiram knjige s puno slika (što bi rek'o Herr Milarem).Primer 1, Picasso ?rotique. Knjiga se vrlo simpatično rasklapa da pruži veće reprodukcije...b1_1.jpgb1_2.jpgb1_3.jpgPrimer 2, od Izabele Roselini, posvećeno njenom ocu, 1 sinjor Robertu. Ima i 1 kratak (cool) filmić (što svaka knjiga treba da ima!) + cool fotke ove milogledne kćerkice 2 legende. And još simpa ilustracije urađene od autorice.b2_1.jpgb2_2.jpgb2_3.jpg EDIT. Photobucket mentoli, Picasso im "violates terms of service" LOL

Edited by Indy
Link to comment

EXTREMELY LOUD AND INCREDIBLY CLOSE Jonathana Safrana Foera je knjiga puna vizuelnih iznenađenja. Počevši od korica1789756380_838781dc88.jpgpreko slovnih egzibicija koje izgledaju kao neki apsurdistički eksperiment, a u stvari se savršeno uklapaju u fabulu1789761416_8d80dc6857.jpg1024x7721788923757_d1598df402.jpg1024x800do mnoštva izuzetnih fotografija umetnutih u tekst, koje ga smisleno "presecaju" i nadopunjuju...1789827668_e79a00b142.jpg

Link to comment
  • 12 years later...

Sinoć u jednoj knjižari, pored Virdžinije Vulf ugledam po strance postavljene knjige ružičaste boje i posegnem za jednom od njih da vidim o kom autoru/delu se radi:

 

3D_MB-1-800x675.png

 

Neko se zaista sjajno našalio!

Zadnja strana farbana je istom bojom

Edited by Ras
Link to comment
  • 1 year later...

Naišla sam da ovaj topik tek pre nekoliko dana i baš mi se dopala ideja, jer i ja volim knjige (koje volim) sa interesantnim vizuelnim rešenjima.

 

Možda malo iznenađujuće, ali kada sam razmišljala o svojim favoritima, shvatila sam da su knjige koje su mi kao sami predmeti najdraže u stvari mala džepna japanska izdanja, formata (valjda) A6, koja su vrlo svedena, ali papir i štampa su vrlo fini i sve deluje elegantno i prefinjeno u svojoj jednostavnosti. U tom formatu se izdaje sve živo, od klasika do savremenih autora, a košta dosta manje od standardnih džepnih izdanja (koja, za razliku od ovih, ne mogu stvarno da stanu u džep :)) ili tvrdog poveza.

 

Nekoliko primeraka kao ilustracija: 

20210712_160620.jpg

  • +1 1
Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...