Jump to content
IGNORED

Žikica Simić


dranki dak

Recommended Posts

Tema je bila prica o par autora pa i o Tom Waits-u koji je "pravi buntovnik za razliku od B.S. ...."...I izvinjavam se sto sam "samo" navratio na topik koji je vrlo ziv, a ja tek sada navracam...Naslusao sam se njegovih dobrih cak odlicnih emisija, ali kao sto sam rekao "...poceo" dakle posle odredjenog vremena sam to primetio.Naravno mozda se i varam...No da ne remetim zivost topic-a toliko od mene....
Ah, pa ti si, u stvari hteo da oživiš topic o žS - ništa onda, izvini. Doći ću ja ovih dana, jednom kada padne kiša, ili kad budem nešto lepo sanjao, da vam oživim onaj topic o automehaničaru koji ume da voli. Dotle se igrajte malo sami....
Link to comment

nama je porodična šala da, kada čujemo da ide njegova emisija, kažemo "šta? ko je umro?", pošto je u jednom trenutku pre par godina bilo u nizu bezbroj "dole na uglu" posvećenih nekima koji su umrli u prethodnoj nedelji a bili su baš kul.meni se ta muzika ne dopada baš nešto naj naj, ali mi je gosn žikica zanimljiv.i još nešto, sasvim slučajno imam deo emisije "supermenova sestrica", što je išla na b92 početkom devedesetih, snimljen na nekoj kaseti, pa sam bezbroj puta preslušala tu foru: gordan paunović je pričao o danielu johnstonu, pa se baš raznežio, i rekao nešto tipa "...kada bismo bili patetični do kraja, mogli bismo da kažemo da u ovakvoj muzici leži suština rokenrola". a dragan ambrozić mu na to kaže "ali nisi ti žikica simić" :lol: ...dumreš od smeja...

Link to comment

a ambrozic je kao bolji od simica? secam se njegove najave za koncert kad je drhtavim glasom, za izvodjaca rekao "on place tokom nastupa".ja se smorio i nisam otisao - posle cuo da je bilo super zezanje - kakvo bre plakanje? a i taj danijel dzonson - nije los - speedy motorcycle, ali je bolestan, a i dzef bakli je bio super, al' je bio bolestan pa se ubio, kao i ijan kertis.i to je za mene najveci problem sa pomenutim novinarima - to sto romantizuju nesto sto je bolest pa klinci mogu da steknu pogresne zakljucke.bolesni ljudi nisu primer za ugled, a pogotovu to nisu novinari koji time manipulisu a ponekad i romantizuju. zato ne volim zikicu simica i zato mi je drago sto ambrozic vise ne pise, nego samo organizuje koncerte.ne verujem im i tacka :)

gordan paunović je pričao o danielu johnstonu, pa se baš raznežio, i rekao nešto tipa "...kada bismo bili patetični do kraja, mogli bismo da kažemo da u ovakvoj muzici leži suština rokenrola". a dragan ambrozić mu na to kaže "ali nisi ti žikica simić" :lol: ...dumreš od smeja...
Link to comment
a i taj danijel dzonson - nije los - speedy motorcycle, ali je bolestan, a i dzef bakli je bio super, al' je bio bolestan pa se ubio, kao i ijan kertis.i to je za mene najveci problem sa pomenutim novinarima - to sto romantizuju nesto sto je bolest pa klinci mogu da steknu pogresne zakljucke.
Pa da, mogli bi klinci da zaključe da je OK imati bipolar disorder pa da ga masovno podobijaju.i za Vagnera se priča da je bio bipolar kao Daniel, treba to malo skrajnuti i učiti više o jednom Brahmsu koji je voleo duge šetnje u šumi i bio jedan zdrav i uravnotežen čovek.Ajd polako na bisere.
Link to comment
a ambrozic je kao bolji od simica?
on moze samo da bude gori od žikice. zanimljiv mi je žikicin razoružavajuć respekt prema svemu što pušta u svojoj emisiji.
Link to comment
dzonsonslusao, gledao. nemam nista protiv muzike koju simic pusta. ne svidja mi se njegova interpretacija.
daniel johnsTon. pure genius. obavezno torentovati "the devil and daniel johnston"- potresno.
Link to comment

nema nikakvog moralisanja. samo kazem da ne verujem ljudima jer ne govore "celu istinu" vec samo onaj deo koji "dobro zvuci" u njihovoj prici kao da pricaju viceve pa poentiraju: a onda je hasao esid sa bathol surfersima, bacio zenu kroz prozor, oborio helikopternema moralisanja, ali ima loseg novinarstva

aha, do jaja, koje su to olimpske moralizatorske visine :lol:
Link to comment
dzonsonslusao, gledao. nemam nista protiv muzike koju simic pusta. ne svidja mi se njegova interpretacija.
halal vera za podatak o izgovoru prezimena;). cak mi je i u pomenutom dokumentarcu taj detalj promakao.
Link to comment

E, jebiga, ako je najveci problem to sto je napravio lapsus sa nekom Springstinovom pesmom. Ja sam za gomilu bendova koji su mi i dan danas dragi cuo prvi put upravo u nekoj od njegovih emisija i to je jedino sto se racuna, a sve ostalo su sitnice...

Link to comment
E, jebiga, ako je najveci problem to sto je napravio lapsus sa nekom Springstinovom pesmom. Ja sam za gomilu bendova koji su mi i dan danas dragi cuo prvi put upravo u nekoj od njegovih emisija i to je jedino sto se racuna, a sve ostalo su sitnice...
lepa rec. poenta bivstva zs u eteru, ak' se manemo njegove, meni drage, idolatrije prouzrokovane dalekoscu/egzotikom likova o kojima zbori, upravo lezi u priblizavanju ideje o sveprozimanju kultura kroz prizmu popularne muzike. misionarsko trudbenistvo.ed.; l Edited by boshoku
Link to comment

rekao mi kraka - najobrazovaniji gitarista u srbiji, a ja zapamtio.dodatak: ambrozic nije prestao da pise. eto ga u vremenu. utoliko gore po vreme.ipak, bolje vreme nego nacional.

halal vera za podatak o izgovoru prezimena;). cak mi je i u pomenutom dokumentarcu taj detalj promakao.
Link to comment
  • aram changed the title to Žikica Simić

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...