Jump to content
IGNORED

Najbolje preporuke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

hehe hvala još jednom... dobio sam još dobrih saveta na pm a uspeo sam da nađem Magrisa, Lovaševu i Esterhazija. i ponovo sam pročitao Jednu mađarsku jesen od Ivanjija. tražio sam sa posebnim žarom Gulaš od turul ptice od Varge ali mučena gradska biblioteka još uvek nije nabavila primerak.

 

čarape spakovane, na mapi zaokruženo šta želim da vidim, ulaznice za Nacionalnu galeriju bijedna 3 eura... zanimljiv vikend je preda mnom.

Link to comment
  • 4 months later...

najbolje preporucujem moju neobjavljenu knjigu "Podsetnik za izgubljene zene" :) hahahahahahhaa

 

poslala sam jednom izdavacu, super fin neki tip, ali me odjebao ... nahvalio mi rad kao ne knjiski? valjda tako rece....

 

uh, treba ozbiljna da budem. sigurna sam da bi moj podsetnik nekoj pomogao. 

Link to comment
  • 2 months later...

Omiljena igra - Le(o)nard Koen
 
omiljenaIgra.jpg
 
„Njegova knjiga sa montrealskim skicama izašla je i bila dobro primljena. Viđao ju je na policama kod prijatelja i rođaka i to mu je smetalo. Njih se uopšte nije ticalo kako izgledaju Tamarine grudi pod veštačkom mesečevom svetlošću u Ulici Stenli.“
 
Roman Le(o)narda Koena (da, tog Koena). Roman mi preporučila i poklonila draga forumašica. Koen je "Igru" napisao pre pola veka (1963.), kada je bio mladić; međutim, roman je napisan savremeno, sveže i zrelo, pa izgleda kao da je napisan juče. Sve u svemu, fino klizi kroz dan, kasno popodne, ili noć ili kroz bilo koje doba dana u kojem ga uzmemo u ruke.
 
Sve u Omiljenoj igri je napisano kako treba: metafore su super, opažanja su sjajna, dijalozi Brivmana i njegovog prijatelja Kranca su fenomenalni, opisi ženske lepote i svi drugi opisi su slikoviti i živi. 
 
Disclaimer. Knjiga je pisana na specifičan (malo fragmentaran) način, pa uvodne stranice, koje se bave Brivmanovim detinjstvom u Montrealu, mogu biti zbunjujuće. Naravno, neće svako biti zbunjen, ali ja sam bio baš zbunjen i nije mi bilo jasno o čemu se tu radi. Čak sam razmatrao da nazovem onu dragu forumašicu i da protestvujem. Kasnije je sve leglo na mesto.
 
Knjigu je kod nas izdala „Geopoetika“. Na koricama knjige je fotografija parkića ispod terazijske česme, a vidi se i hotel „Moskva“ sa onim svojim špicastim kulama na krovu. Fotografija je pomalo avetinjska i po atmosferi podseća na omot prvog albuma benda Blek Sabat. Ne mogu da poistovetim avetinjske korice sa onim što stoji između njih, to jest sa svim tim belim i lepim stranicama, ali to je što je.
 
Sve u svemu, Omiljena igra je knjiga koja čini da se osećamo lepo, i kad je završimo, hoćemo još. Onda krenemo opet da je čitamo i njena magija je ponovo tu za nas, da napravi da se još jednom osećamo lepo. Eto, sa knjigama je lako (dok sa ljudima ide nešto teže)... 

 

Link to comment
  • 10 months later...

Neko je u Beogradu izdao prvi srpski prevod knjige koju vredi procitati, Antonio Pigafetta, Magelanov saputnik, jedan od onih koji su uspeli da se vrate, dnevnik, opis putovanja.

Prevod Zora Cavic-Ilic (?!)

 

Ponovo stampana i knjiga Covek koji je voleo rat, The War Lover, John Hersey, jedan od boljih Amerikanaca, vredi se - koga zanima - podsetiti i filma, Steve McQueen.

 

Link to comment

John Sladek - Tik Tok

 

ko voli futuramu i fendera bendera - pod obavezno ovo da pročita!

 

 

140071.jpg

Edited by Harry D'Amour
Link to comment
  • 4 months later...

Preporučajte francusku književnost. Što više to bolje. Unapred zahvalan.

sartr - putevi slobode

beket - čekajući godoa

didro - fatalist žak i njegov gospodar

molijer - mizantrop

kami - kuga

andre breton - nada

sartr - prljave ruke

sartr - muve

 

a od živih sam čula samo za erika emanuela šmita (zagonetne varijacije) i jasminu rezu (art). to su drame al je zabavno a možda im i proza valja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...