Jump to content
IGNORED

Najbolje preporuke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

(valjda nisam omasila topic)ne treba mi toliko preporuka koliko savet da li je prikladno pokloniti ovu knjigu:http://www.delfi.rs/knjige/9881_prognana_bica_-_srpska_mitologija_knjiga_delfi_knjizare.htmlnekome ko ima 7 godina? (dakle, prvi razed, citanje tako-tako, ali nije toliko akcenat na tekstu (u prvo vreme moze i mama da joj cita) ili razumevanju istog koliko na slikama (voli sve sto ima veze sa vesticama, cudovistima etc.))ili je ipak malo... too much? ne mogu da procenim.

Link to comment
moj brat je tu knjigu naučio napamet i često citira, ali pre tačke u rečenici izgovori ime autora. to je veoma komično.
To je veoma creepy .
Link to comment

СТЕНДАЛ-ЦРЕВНО И ЦРНОПрепостављам да на форуму има оних који су прочитали ово монументално дело,тако да ово препоручујем евентуално онима који то нису урадили.Радња романа се збива у пост-наполеонско доба, у доба рестаурације и јулске монархије.Прича прати младог свештеника Жулијена и његов присан однос са две жене,и кроз те односе Стендал је описивао тадашње француско друштво које је било у пуној стагнацији.Стендал се посебно осврнуо на аристократију у којој види декадентну друштвену класу чија су једина настојања да задржи своје привилегије интересе.Са друге стране имамо младе људе као што је Жилијен који су жељни активног живота а који своје амбиције не могу да остваре управо због декадентног и корумпираног система,и у том погледу се итекако може повући паралела са данашњом Србијом.

Link to comment
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

nešto od imre kertesa, ja sam čitao neki intervju pretočen u knjigu i nije mi se dojmio. cenim da su njegovi romani kud-i-kamo boljieditdosije k.

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...