Jump to content
Marvin (Paranoid Android)

Najbolje preporuke

Recommended Posts

ToniAdams
5 hours ago, Host said:

Posto izgleda da nemamo topik za trazenje preporuka, zloupotrebicu ovaj. Hocu da poklonim knjigu koja u centar stavlja odnos izmedju likova, pozeljno sa malo igranja perspektivama i narativima, a da se odvija na zajnimljivom mestu. Moze da ima malo seksija, ali ne previse. Neki krizanac Darela i Isigura bi bio sjajan kandidat kad bi samo postojao. Ne mora da bude poznat pisac, opskurnost je plus u ovom slucaju.

koje volimo, od tisme. znam da ima na njemacki prevod, mora da ima i na engl.

kud_genijalci
7 hours ago, Host said:

Posto izgleda da nemamo topik za trazenje preporuka, zloupotrebicu ovaj. Hocu da poklonim knjigu koja u centar stavlja odnos izmedju likova, pozeljno sa malo igranja perspektivama i narativima, a da se odvija na zanimljivom mestu. Moze da ima malo seksija, ali ne previse. Neki krizanac Darela i Isigura bi bio sjajan kandidat kad bi samo postojao. Ne mora da bude poznat pisac, opskurnost je plus u ovom slucaju.

"Sloboda"

i "Korekcije"

i "Pjuriti"

Džonatana Franzena

"Divlji detektivi" ili engl. pevod "Savage detecitves" 

i "2666" (i engl, prevod) Roberta Bolanja.

slepa živana
3 hours ago, ToniAdams said:

koje volimo, od tisme. znam da ima na njemacki prevod, mora da ima i na engl.

imam ja od tišme dan odlaganja, žuta. al je tvrd povez. nego, otkud sad eng. i njemački? možda traži na bugarskom?

ToniAdams

Ma kupovao sam kao poklon pa znam da ima na nemačkom, te kontam da mora bit i na engleskom. 

Bugari valjda ne čitaju knjige.

Strahan
On 5.10.2018. at 21:05, ToniAdams said:

Ma kupovao sam kao poklon pa znam da ima na nemačkom, te kontam da mora bit i na engleskom. 

gde ima na nemackom, neka knjizara u nas ?

Host
On 5.10.2018. at 21:05, ToniAdams said:

Izgleda da nema na engleskom. Bugari ne citaju knjige jer su vec sve procitali.

Na engleskom sam nasao Knjigu blama i Upotrebu coveka u elektronskom formatu.

ToniAdams
25 minutes ago, Strahan said:

gde ima na nemackom, neka knjizara u nas ?

Dok sam bio u Dortmundu bilo je u lokalnoj Mayersche Buchhandlung. U stvari, naručili su.

Edited by ToniAdams

Strahan

Moze, danke!

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

makaronee

Fowles / Magus

(jedino sto pisac nije bas gola obscurentia)

On 5.10.2018. at 12:54, Host said:

Posto izgleda da nemamo topik za trazenje preporuka, zloupotrebicu ovaj. Hocu da poklonim knjigu koja u centar stavlja odnos izmedju likova, pozeljno sa malo igranja perspektivama i narativima, a da se odvija na zanimljivom mestu. Moze da ima malo seksija, ali ne previse. Neki krizanac Darela i Isigura bi bio sjajan kandidat kad bi samo postojao. Ne mora da bude poznat pisac, opskurnost je plus u ovom slucaju.

Indy

100-tinak stranica u tome^, i... mnogo mi se sviđa.

Aleksija

e da, stvarno vredna knjiga.

u jednom davnom periodu sam imala fowles fazu i iscitala sve sto sam uspela da nadjem od prevedenih dela, secam se da je poslednji bio danijel martin i tu sam vec pocela da posustajem - ali tek nakon niza upecatljivih romana, od kojih je carobnjak definitivno bio najznacajniji.

posle mnogo godina, relativno skoro, naletim u biblioteci na mantisu istog autora. i odustanem posle nekoliko strana.

sto nije posebno znacajna informacija, osim sto skrece paznju sa cinjenice da jos uvek nisam uspela da se setim ko bi mogao biti krizanac darela i isigura :)

namenski

Genis-Povratna-Adresa.jpg

Rusija i Amerika, mozda po prvi put i sa smislom za humor, obaska sto je knjiga odlicna.

Poglavlje 'Izgubljeno u prevodu' narocito.

Šta znači, zanimalo ga je, 'kada Rusi na pitanje 'Hoćeš kafu?' odgovaraju 'Da, ne, može?'

'Pa to je jednostavno'. objašnjavao sam mu, 'to znači da u principu volim kafu nemam ništa protiv da popijem šoljicu, ali ne sada, a, uostalom, može, popiću.

Ili neću'.