Jump to content
IGNORED

Najbolje preporuke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Ajde da ne bi zasebno po temama, da postavim ovde pitanje po žanrovima, koje su vam najbolje:

 

1. Horor knjige

2. SF knjige

Nisam shvatio najbolje, da li ti trebaju preporuke za ulazak u ove žanrove ili je u pitanju neka blic anketa. 

Ako je u pitanju prvo (redosled nebitan),

SF: Kraj detinjstva - Klark, Sabrani roboti - Asimov, Solaris - Lem, Piknik kraj puta - braća Strugacki, Neuromanser - Gibson, F.K.Dik, U.Legvin...

Horor: Priče E.A.Poa i H.F.Lavkrafta, To - King, Knjige krvi 1-3 - Barker, Ljubav i smrt - Simons, Kuća listova - Danijelevski

Ako je u pitanju anketa i treba po jedan naslov, onda SF+Horor: The Stories of Ray Bradbury.

Link to comment

Moja preporuka je nik + avatar.  :naughty:

 

Nezgodne su te top liste, ja sam nešto prebirao po mozgičetu i kada sam skapirao koliko bi bilo potrebno da tipkam, odustah.

 

Čitaj sve redom, neće se baci.

Link to comment

Ursula Legvin: Leva ruka tame

 

Neuromancer, William Gibson

 

vidim da se ove 2 najcesce pominju po raznim top listama, kod nas su rasprodate, pokusacu po antikvarnicama i raznim sajtovima da nadjem.

 

Nisam shvatio najbolje, da li ti trebaju preporuke za ulazak u ove žanrove ili je u pitanju neka blic anketa.

 

ma za mene  :)

u horor sam jos i dobro upucen, ali me svejedno zanimalo misljenje forumasa; sa SF sam nesto slabiji. Za sada sam narucio "Ubik" i "ja sam legenda".

Link to comment

vidim da se ove 2 najcesce pominju po raznim top listama, kod nas su rasprodate, pokusacu po antikvarnicama i raznim sajtovima da nadjem.

https://www.kupindo.com/Beletristika/18534369_NEUROMANT-neuromancer-Vilijem-Gibson

 

https://www.kupindo.com/Beletristika/22352327_Neuromant-Neuromancer-Vilijem-Gibson-nova-

 

Али, пробај да је читаш на енглеском чак и ако га мало слабије говориш. Гибсонова кодификација дигиталног доба почива на лексици коју је сам развио и значајније је да видиш како се сајбер спејс умувао у популарну културу него да ли ћеш да разумеш баш сваку реченицу.

Edited by Прслин
Link to comment

Znam vrlo dobro engleski, ali kako sam poceo da spremam pravosudni uz jos neke obaveze, nemam zivaca još da čitam na stranom jeziku. Znam sebe, nervirao bi se zbog svake reči koju ne znam i trazio prevod i to bi trajalo beskonačno.

 

Hvala svima na preporukama :D

Link to comment

Ha, ja sam imao sve Sirijuse u papirnom formatu. Tačnije, ćale ih je skupljao, ja sam ih kupovao pred kraj edicije. U nekom trenutku sirotanstva smo ih prodali, jbg.

Al', svejedno, drago mi je da sam ih pročitao.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Oh da, naročito dopunjeno izdanje. A imam i sve skenirane Sirujuse (84 komada). :D

 

 

Alefi mi se raspadaju, moraću da ih prebacim u elektronski oblik.

Pa, drugovi & kolege, sto ne pricate?? Je l' bi to moglo nekako da se izorganizuje?? Imam trenutno nesto familije u zavicaju™. 

 

Moja gospodja ima(la) sve u papirnom formatu al' je to ostalo kod kuce™ pre nekih 20ak godina.

Nikad nije doslo na red da se prenese™... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...