Jump to content
Host

Jazz

Recommended Posts

Host

Sincerely Hot nije jazz nego MPB, ali ga ovde ostavljam jer mi treba pomoc da se setim da li je bend svirao na BJFu pre desetak+ godina? Odlican album izdat za Luaka Bop, etiketu Davida Byrna. MPB, samba, tropicalia, elektronika. 

Domenico + 2 cine Domenico Lancelotti, Moreno Veloso i Alexandre Kassin. Ekipica™ je snimila trilogiju albuma sa po jednim clanom benda kao predvodnikom jednog od tri albuma. 

Prvi je izasao album Typewriter benda Moreno + 2 koji je predvodio Moreno Veloso.

Alexandre Kassin je (uglavnom) basista koji je svirao sa who's whoom novije brazilske scene (Arto Lindsey, Bebel Gilberto...). Kassin + 2 zaokruzuje trilogiju, mada je trojka svirala zajedno u jos projekata.

Elem, Luaka Bop je super etiketa cija manje poznata izdanja treba detaljno preslusati. Ako birate koji od tri gornja albuma da pustite, meni je Sincerely Hot najbolji, mada ni Futurismo nije nista slabiji. 

roksi

@Host yay! welcome back :) ima tu svasta za preslusavanje. ja imam ovu bozanstvenocu od luake bop. lancelotti je bio krajem prosle godine kod dzajlsa - bilo je zanimljivo.

Ras
Posted (edited)

Moreno Veloso i Arto Lindsey BJF 2005.

Ne mogu da se setim da li je to bio jedan nastup, ili su obojica svirala u nekim svojim postavama.

Edited by Ras

Host

Mislim da je Arto Lindsey svirao van festivala? 

Chicago Odense Ensemble - odlicna svirka iz 2011, nedavno reizdata.

Chicago Odense Ensemble is a unique collaboration that came together in the winter of 2008 while Danish musicians Jonas Munk and Jakob Skøtt stayed in Chicago. Via mutual friends, and a support gig for Isotope 217 in Millenium Park, a studio session was arranged for the two to improvise and lay down ideas with some of Chicago’s finest improvisers, including members of Tortoise and Chicago Underground Collective. Improvisation aren't unusual for the two danes, however, as they were already more than accustomed to working from spontaneity and freeform structures in long-running psych/kraut/prog unit Causa Sui, and has since then participated in a number of installments of the Impetus series on their own El Paraiso Records label – a series dedicated to impro sessions, chance collaborations and live recordings.

Rob Mazurek     cornet
Jeff Parker      guitar
Dan Bitney      drums and percussion
Matt Lux      bass
Brian Keigher      percussion
Jonas Munk      guitar and electronics
Jakob Skøtt     drums and percussion

Ras

Moguće je da si u pravu:

Počinje Beogradski džez festival

Koncertom Davea Hollanda, jednog od najrenomiranijih jazz muzičara današnjice, večeras u Velikoj sali Doma omladine Beograd počinje 21. Beogradski džez festival.

Na njemu će do 31. oktobra nastupiti i Al Foster kvartet, Duško Gojković, Denys Baptiste (na slici), Charlie Hunter trio, Nicola Conte, Domenico feat. Moreno Veloso, Dave Liebman i drugi.

U okviru pratećih manifestacija biće organizovane izložbe fotografija i plakata sa ranijih festivala, video i filmski program, vorkšopovi, promocije džez knjiga i diskografskih izdanja.

Svake večeri, od ponoći do dva sata održavaće se ponoćni program i tu će nastupati Matija Dedić, Vlada Maričić trio, Fejk orkestra, makedonski sastav Foltin i Bata Božanić jazz kvintet.

Dnevne ulaznice su 800 dinara, a komplet 2.500 dinara.

Popboks arhiva od 27.10.2005.

chandra
7 hours ago, Ras said:

Moreno Veloso i Arto Lindsey BJF 2005.

Ne mogu da se setim da li je to bio jedan nastup, ili su obojica svirala u nekim svojim postavama.

Arto je svirao u duetu sa genijalnim Melvinom Gibbsom. Jedan od boljih koncerata koje sam gledao. 

Ras

Znam da sam obojicu (Lindsey, Veloso) propustio. Moguće je da sam zbog toga u sećanju i vezao njihove nastupe.

roksi

Host

Odlican Kokoroko/Kokoroko, steta sto je samo EP.

Jos jedno dobro izdanje Jazz Re:fresheda:

roksi
21 hours ago, Host said:

Odlican Kokoroko/Kokoroko, steta sto je samo EP.

Jos jedno dobro izdanje Jazz Re:fresheda:

+1 za oba. sto dobro zvuci orange moon! 

Host

^Super. Box, jazz i Portland, moram da pogledam. Webberov dokumentarac o Chetu Let's Get Lost mi je medju omiljenim filmovima. 

Ovo nije bas jazz, al svejedno smo odavno kidnapovali temu.

Ovaj novi The Comet is Coming je bolesna ploca. Ne znam kako da je opisem. Nije jazz, nije nu jazz, nije elektronika, vec sve to zajedno spakovano u virulentnu injekciju adrenalina. The Comet is Coming jeste saksofonski trio (to je svaka vrsta trija u kojoj Shabaka Hutchings svira saksofon), ali Dan Leavers na klavijaturama boji zvuk na daj jos jebote (mislim da je svirao na proslogodisnjem album Toshija Matsuure), a Max Hallett opako muci bubnjeve. 

Necu da kacim jucub jer najbolje stvari jos nisu podignute. Najbolje slusati ceo album od pocetka. 

maheem

Nisam stigao da poslusam novi materijal al ono sto cujem na shabakinom instagramu mi govori da kidaju live pa gledaj da ih uhvatis negde. Verovatno ce biti na turneji do jeseni

Host

Ja sam Shabaku (ne sa ovim bendom) gledao u klubu pre par godina, mislim 2015, dok jos nisam znao ko je. To je vrhunac klupske svirke kako je ja zamisljam, nema jace. Svakako cu probati da gledam kad god sam u prilici. Preslusaj album, nema sanse da ti se ne svidi. 

roksi
2 hours ago, Host said:

Webberov dokumentarac o Chetu Let's Get Lost mi je medju omiljenim filmovima. 

isto tako. bas mi je @maheem ukazao na isti - tu je chet sa patinom that speaks volumes. ne da mladi chet ne zvuci izuzetno ali taj kasniji period ipak otkriva i dodiruje posebnu dimeNziju. 

e: veceras jedem slova

Edited by roksi