Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

pa da, trebalo bi bar donekle pomoci da bude sto hladnija

 

ja slaninu uvek secem tek izvadjenu iz frizidera, mnogo je lakse dobiti oblik po zelji

 

a ima malo i do noza :D

 

Link to comment
9 hours ago, I*m with the pilots said:

Blizi se kraj sveta. U zivotu nisam morala da kupim slaninu, ali sada smo potrosili sve zalihe.

I ni jedna slanina koju sam isprobala nije dovoljno...tvrda - jedva je secem. Ima li pomoci takvim slaninama? Da je zamrznem..? (Ali ni zamrznutu ne mogu onda seci, kako da potrefim dobar momenat?) Uopste ni ne izlgedaju kao one koju moji prave.

može se seći zamrznuta slanina

Link to comment
13 hours ago, pbg12345 said:

pa da, trebalo bi bar donekle pomoci da bude sto hladnija

 

ja slaninu uvek secem tek izvadjenu iz frizidera, mnogo je lakse dobiti oblik po zelji

 

a ima malo i do noza :D

 

 

4 hours ago, renne said:

može se seći zamrznuta slanina

 

OK, probacu onda tako kada pazarim sledecu turu. Mislila sam da se stvrdne kao meso, pa otud bojazan.

 

Ja uvek isecem vecu kolicinu pa u kutijicu, posto dete i ja jedemo svakog jutra. Ali sa tom od mojih nema nikad problema sa secenjem, ona je suva i kompaktna i ide kao od sale. Ove su sve dosta mlitave, probala sam tri razlicite od dva mesara. Neke cak imaju dosta malo "belog" dela, to mi ni nije prava slanina.

Link to comment

ne bih da ispadne da teram mak na konac oko slanine :D

ali ja nisam ciljao na totalno zamrzavanje da ne dodje do nesporazuma :fantom:

vec da se ohladi dovoljno da postane bas to sto kazes "kompaktnija"

 

pretpostavljam da je ta slanina od tvojih klasicno susena, iz nekog paca na dim i vazduh, dok je ta koju si kupila verovatno kuvana ili kuvana pa jeste meksa, ali svakako bi trebalo hladjenjem bar donekle da se stvrdne

 

#mesar #banijausrcu #odlicnojeodgavrilovicaje :fantom:

Link to comment

Ubijate me sad, a sta znaci dovoljno hladna bogamupoljubim? :D Obicno drzanje u frizideru ne uradi nista.

 

Moji na selu imaju susaru za sve te divote :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
20 hours ago, čekmeže said:

Stajao je ceo dan u kuhinji pa je na slici dodatno opustio, iseko sam ga i stavio u zamrzivač. 500 dinara kila, nisam mogao da odolim.

Khmm ako mogu ja da odgovorim.Iskreno nema kulena za 500 dindži .Veruj mi,pravim ga svake zime.Ovo liči na neki polu industrijski proizvod sa viškom masnog tkiva.Takodje vidii se da tu ima dosta vezivnog tkiva, " žilica" a to ne ide u kulen. Generalno, postoje dve vrste kulena : ala slavonski/sremski i slovački.Prvi se pravi od najboljih partija mesa (but) so,paprika, plus 10% tvrdog masnih tkiva.Slovački se pravi od cele svinje ali opet samo čisto meso plus tvrdo masno tkivo, sve mleveno, ljuto i nekad sa dodatkom kima.Sve ostalo nije kulen, neka kobaja možda...

Edited by Haralampije
Link to comment
49 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ubijate me sad, a sta znaci dovoljno hladna bogamupoljubim? :D Obicno drzanje u frizideru ne uradi nista.

 

Moji na selu imaju susaru za sve te divote :)

ja lepo kažem zamrzivač

Link to comment
4 minutes ago, renne said:

ja lepo kažem zamrzivač

+1 

Odlična slanina je Jos bolja ako se čuva u zamrzivaču.Loša slanina i više jer na trenutak dobija ono sto inače ne poseduje 

Link to comment
53 minutes ago, Haralampije said:

Khmm ako mogu ja da odgovorim.Iskreno nema kulena za 500 dindži .Veruj mi,pravim ga svake zime.Ovo liči na neki polu industrijski proizvod sa viškom masnog tkiva.Takodje vidii se da tu ima dosta vezivnog tkiva, " žilica" a to ne ide u kulen. Generalno, postoje dve vrste kulena : ala slavonski/sremski i slovački.Prvi se pravi od najboljih partija mesa (but) so,paprika, plus 10% tvrdog masnih tkiva.Slovački se pravi od cele svinje ali opet samo čisto meso plus tvrdo masno tkivo, sve mleveno, ljuto i nekad sa dodatkom kima.Sve ostalo nije kulen, neka kobaja možda...

To je uzeto kod lokalnog mesara koji je ok, ali ovo je definitivno neki neuspeo pokušaj. Kako god se zvao poješće se :tongue:

Link to comment
  • 3 months later...

Malo kobaja, mesa i slanine nije na odmet. Glupo bi bilo sjebati tradiciju zbog korone ijos koje cega... 

Draaaaggii moj mesar je sve lepo iSpandlovo, mi zamesili kobaje i sad malo da se ocede, meso i slaninu usolio,   kobaje  sutra na ladan dim,  tubicontinjued :laugh:

 

CAhmOnf.jpg

 

ZLUFwQX.jpg

 

HLRWoct.jpg

Edited by Haralampije
  • +1 3
  • Wub 2
Link to comment

Super ste, majke mi, volim kada ste domacini, al dajte malo gde za nas sto nismo toliko svestrani i sto se ne mesamo u ovu delatnost, gde mogu da se kupe neke dobre, prave, gotove, preukusne, a da ne moram da predjem 100km (to sam onako napisala).
Preporucite neke za one fine senfove.

Link to comment
7 minutes ago, Jumanji said:

Super ste, majke mi, volim kada ste domacini, al dajte malo gde za nas sto nismo toliko svestrani i sto se ne mesamo u ovu delatnost, gde mogu da se kupe neke dobre, prave, gotove, preukusne, a da ne moram da predjem 100km (to sam onako napisala).
Preporucite neke za one fine senfove.
 

A 70 km? :lolol:

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Haralampije said:

Malo kobaja, mesa i slanine nije na odmet. Glupo bi bilo sjebati tradiciju zbog korone ijos koje cega... 

Draaaaggii moj mesar je sve lepo iSpandlovo, mi zamesili kobaje i sad malo da se ocede, meso i slaninu usolio,   kobaje  sutra na ladan dim,  tubicontinjued :laugh:

šta je to ladan dim ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...