Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

zasto vam je vazno da je halal, sta vam znaci da zivotinja pati dok je ubijaju, da je ubija musliman i da joj ocita iz kurana? 

 

 

Zezao sam se za halal, mada znam za halal I košer hajp na dekadentnom zapadu.

 

Ali Pazarci su svakako doktori za govedinu u Beogradu je izbor prilično bedan.

 

@ Frenk: ako se organizujemo, javljam

 

Sent from fav toy

 

 

 

Link to comment

Cale i ja uzeli krmacu od 200 kila i za 40,000 dinara nam rodjaci iz otprilike Prigrevice to sve zaklali i osusili

Dobio sam dva dzaka suvog mesa. Sunke dobre, mada cale nije pravio standardne, vec uzimao najbolje delove butki i to susio. Kobaja imam i previse, dobre su. Slaninu cale zajebao i napravio neku najgrdju sapunjaru ("to je jedina prava" :isuse:

Cvarke nisam ni uzimao, jer ne jedemo. Sirove kobaje za tiganj sam pojeo pre jos mesec i po dana  i rodjaci su ih napravili bolje i od Rusmira, znaci savrsene.

Imam i nesto vrata sirovog u zamrzivacu

 

I sada imam previse suve mesine u dzakovima na terasi, dolazi toplo vreme i poceo sam to da prodajem kolegama. Dao upravo jednom za 3,000 din 3kg kobasica i sunke. Sa jos jednim sam pogodio slicno. I resio sam se viska. 

 

Uglavnom, sve ovo vam pisem zato sto mislim da se ne isplati drkati oko sopstvene proizvodnje i nikome to ne preporucujem. 

Eventualno cu kupiti sirova mesa i to dati na susenje za šunku,da imam za pastu. Ovo ostalo mogu da uzmem i na pijaci...

Edited by Ravanelli
Link to comment
17 hours ago, Ravanelli said:

Cale i ja uzeli krmacu od 200 kila i za 40,000 dinara nam rodjaci iz otprilike Prigrevice to sve zaklali i osusili

Dobio sam dva dzaka suvog mesa. Sunke dobre, mada cale nije pravio standardne, vec uzimao najbolje delove butki i to susio. Kobaja imam i previse, dobre su. Slaninu cale zajebao i napravio neku najgrdju sapunjaru ("to je jedina prava" :isuse:

Cvarke nisam ni uzimao, jer ne jedemo. Sirove kobaje za tiganj sam pojeo pre jos mesec i po dana  i rodjaci su ih napravili bolje i od Rusmira, znaci savrsene.

Imam i nesto vrata sirovog u zamrzivacu

 

I sada imam previse suve mesine u dzakovima na terasi, dolazi toplo vreme i poceo sam to da prodajem kolegama. Dao upravo jednom za 3,000 din 3kg kobasica i sunke. Sa jos jednim sam pogodio slicno. I resio sam se viska. 

 

Uglavnom, sve ovo vam pisem zato sto mislim da se ne isplati drkati oko sopstvene proizvodnje i nikome to ne preporucujem. 

Eventualno cu kupiti sirova mesa i to dati na susenje za šunku,da imam za pastu. Ovo ostalo mogu da uzmem i na pijaci...

Ceo post ti je prepun kontradiktornosti.Ko ne jede cvarke? Ok,to jos da shvatim. Ta najgrdja sapunjara je kvalitetnija i verovatno ima bolji ukus od svake kupovne. Kobasice su iz istog razloga naravno bolje nego Rusmirove.I naravo da je uvek bolje sam prigotoviti mesinu za zimu nego kupovati industijsko. Doduse ,rodjaci su te klepili za cca 50e za krme i materijal ali boze moj 

Edited by Haralampije
Link to comment
3 hours ago, čekmeže said:

Sušeno meso komotno može i u nekom podrumu, špajzu...ja držim u zamrzivaču samo zato što nemam ni podrum ni špajz.

Ne moze u spajzu, a podrum je tek igranka.Ako se brzo jede onda u papir, ako vec treba da stoji par meseci onda samo vakumiranje.

 

 

Link to comment
  • 6 months later...

pa to je onda to, bice svakako bolji kad se ohladi

 

mada sto kaze rene za susenje, ne znam dal je presusen, sumnjam, ne deluje tako, ali mi se cini da ima tamniju boju oko ivice, a unuta da cak nije ni dovoljno suvo

to je zapravo i najcesci zajeb kod susenja

stave ljudi pred mnogo dima, stvori se okolo taj "zapeceni" omotac koji posle ne dozvoljava vazduhu da cirkulise i susi meso

zato to nadimljavanje mora lagano i ne dan za danom

tako me stric ucio, a njegoce kobaje/kuleni su uvek bili vrhunski

 

cisto ako neko resi da susi meso :D

 

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

pa to je onda to, bice svakako bolji kad se ohladi

 

mada sto kaze rene za susenje, ne znam dal je presusen, sumnjam, ne deluje tako, ali mi se cini da ima tamniju boju oko ivice, a unuta da cak nije ni dovoljno suvo

to je zapravo i najcesci zajeb kod susenja

stave ljudi pred mnogo dima, stvori se okolo taj "zapeceni" omotac koji posle ne dozvoljava vazduhu da cirkulise i susi meso

zato to nadimljavanje mora lagano i ne dan za danom

tako me stric ucio, a njegoce kobaje/kuleni su uvek bili vrhunski

 

cisto ako neko resi da susi meso :D

 

Izgleda da je to u pitanju.

Link to comment

Blizi se kraj sveta. U zivotu nisam morala da kupim slaninu, ali sada smo potrosili sve zalihe.

I ni jedna slanina koju sam isprobala nije dovoljno...tvrda - jedva je secem. Ima li pomoci takvim slaninama? Da je zamrznem..? (Ali ni zamrznutu ne mogu onda seci, kako da potrefim dobar momenat?) Uopste ni ne izlgedaju kao one koju moji prave.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...