Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

Niko da pomogne <_< Danas smlatio pola kile vinske. Nelose. Mesnato i bez komada od koji se lome zubi. Ipak isuvise masno za mene sto i nije neka kritika - vec 3 meseca sam iskljucivo na barenom mesu.

Link to comment

nisam videla, ali možda ni sada nije kasno. prženje kobasica na mesarski načinmene naučila svekrva, a nju mesaru tiganj naliješ 2-3 mm vode. kobasice izbušiš viljuškom. kada voda u tiganju počneka vri spustiš kobasice i poklopiš. tako poklopljene se krčkaju neko vreme i puste masnoću. onda ih otklopiš i kad voda uvri kobasice pržiš u njihovoj masnoći. kad su gotove staviš ih na papirni ubrus. to bude skoro pa dijetalno.

Link to comment

Fala Mammy. Iseckao sam i krckao a i ove dugo na njihovoj masnoci (brzo su je pustile a pre toga samo par kapi ulja). Mozda su zato i bile tako mesnate. Al dzaba, izgleda sam postao alergican na masnocu :(

Link to comment
nisam videla, ali možda ni sada nije kasno. prženje kobasica na mesarski načinmene naučila svekrva, a nju mesaru tiganj naliješ 2-3 mm vode. kobasice izbušiš viljuškom. kada voda u tiganju počneka vri spustiš kobasice i poklopiš. tako poklopljene se krčkaju neko vreme i puste masnoću. onda ih otklopiš i kad voda uvri kobasice pržiš u njihovoj masnoći. kad su gotove staviš ih na papirni ubrus. to bude skoro pa dijetalno.
Ourhg, al je palo ožderavanje. Jesi keva. :Hail:
Link to comment

gore pored sv. marka - prijava kao prijava, mozda je istina, mozda nije. covek je za kratko vreme postao mesnopreradjivacka zvezda. sad je vreme da napravi ozbiljnu lovu tako sto ce da se prosiri.

Link to comment
gore pored sv. marka - prijava kao prijava, mozda je istina, mozda nije. covek je za kratko vreme postao mesnopreradjivacka zvezda. sad je vreme da napravi ozbiljnu lovu tako sto ce da se prosiri.
samo da ne ode u kurac.
Link to comment
samo da ne ode u kurac.
To će se vrlo lako dati proveriti.. odeš tamo, gde navodno to otvara, lepo poručiš ono što inače jedeš u Zemunu, i ako nije isto, onda je i on zahvaćen srpskim virusom zvezde padalice..Međutim, kako sam ja u početku bio apsolutni skeptik po pitanju trajanja kvaliteta, a u međuvremenu par puta (pr)overavao taj svoj stav, sada sam gotovo siguran u sledeće :1. Čovek zna da pravi kobasice, i to radi očigledno na tradicionalni način, dakle pošteno..2. Čovek blage veze nema sa biznisom, jer, kako sam načuo, osim u par restorana (verovatno njegovih prijatelja), nemaš gde da pojedeš ili kupiš iste..3. Ako i počne da ih prodaje na veliko, to "veliko" može da bude samo smešna količina u odnosu na bilo koju industriju, tj. možda bi stvarno i trebalo da ih negde prodaje, pa da posrami ove likove tipa Zlatiborca, Famisa, i sl...4. Nije loše zaraditi pare svojim rukama, pod uslovom da si dosledan, da ne lažeš i da poštuješ sebe i druge... što mu iskreno želim..O Bože, da li će se u ovoj nesretnoj zemlji desiti bar jedan izuzetak, bar neko za koga će ti biti drago što ga poznaješ.. makar i kobasičar..
Link to comment
nisam videla, ali možda ni sada nije kasno. prženje kobasica na mesarski načinmene naučila svekrva, a nju mesaru tiganj naliješ 2-3 mm vode. kobasice izbušiš viljuškom. kada voda u tiganju počneka vri spustiš kobasice i poklopiš. tako poklopljene se krčkaju neko vreme i puste masnoću. onda ih otklopiš i kad voda uvri kobasice pržiš u njihovoj masnoći. kad su gotove staviš ih na papirni ubrus. to bude skoro pa dijetalno.
Inace ovo je gazda preporucio jednoj mojoj prijateljici koju sam u jedan ponedeljak kao usput doveo kod rusmira...
Naravno ponedeljkom ne radimo al kad ste vec usli izvolte
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 year later...

e, pa u subotu se ponovo u Elemiru, po mrzlom maglovitom jutru sastala tajna okultna organizacija "Krv i mast" i posle obreda inicijacije zalivanjem ždrela destilisanim cedjenim voćem pristupila žrtvovanju životinje.posle uspešnog obreda, svinja od 260 kila je reinkarnirala u šunke, čvarke, pečenice, kulen (po novom receptu!), džigernjače, krvavice, slaninu i kobasice i tako zaslužila spasenje, te zaokružila smisao svog postojanja.ovako...kulenkobajaOve godine je kulen bio tema. ništa mašina za mlevenje, meso smo seckali rukom, otelio sam se. ni gram masnoće, samo krtina, plećka i but, martonoška domaća ljuta paprika i so. ostavili da leži 24 sata, pa tek onda mesili i punili, ništa više. sve ostale začine koje sam do sad stavljao, prepuštam Slovacima iz Petrovca za njihovu klobasu. u ovo novo me inicirali sremci. jedino nisam uspeo da nabavim kate (slepa creva), ali smo svakako koristili prirodna. ne jebem plastiku više. propadni Rusmire!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...